רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

מתי כבר נתחתן?

י״א בשבט ה׳תשע״א י״א בשבט ה׳תשע״א 16/01/2011 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

היא חוששת להעלות את המילה שמתחילה ב"נ".

רוזי ושרי היקרות,

אני יוצאת עם גבר כבר קרוב לשנה. אני בת 31 והוא כמעט בן 40. ברצוני להתחתן איתו ולהקים יחד משפחה, אולם איני יודעת כיצד להגיע לנקודה הזאת. אני יודעת שגם הוא רוצה להתחתן ולהקים משפחה, אולם אין לי מושג מהו לוח הזמנים שלו. לוח הזמנים שלי הוא כמה שיותר מהר.

אני לא רוצה להפחיד אותו, אז אני שומרת על שתיקה וממשיכה ליהנות מהקשר. שאלתי כמה שאלות על ילדים והקמת משפחה, אבל לא נראה שהוא מתכוון להזכיר את המילה שמתחילה ב"נ".

אני לא רוצה לבזבז זמן יקר. עשיתי די מזה בשנות ה-20 לחיי. מה לעשות?

ל.

ל. היקרה,

אם את חוששת להעלות את המילה נישואין אחרי כמעט שנה שאתם יוצאים, רוב הסיכויים שיש לך הרגשה תת-הכרתית שגורמת לך לחשוש שאם תעשי זאת, תגרמי לו לברוח מרוב פחד. ובכל זאת, את חייבת להעלות את הנושא, בדיוק מאותה סיבה שהזכרת – ואם לא, את עלולה לגלות שבזבזת זמן רב מדי במערכת זוגית שאינה מובילה לשום מקום.

הרצון להימנע משיחה על נישואין בשלבים הראשונים של ההיכרות, מובן. מאוד לא מומלץ לשאול מישהו "לאן פונה מערכת היחסים הזאת?" כששניכם בקושי מכירים זה את זה – פניה כזאת מזמינה את בן הזוג לברוח במהירות מהקשר.

אני רוצה שתדע שאני מחפשת בן זוג לנישואין, ואני רוצה לדעת אם אתה יוצא לאותה מטרה

מה שראוי לומר כבר בשלב מוקדם כזה לבן (בת) הזוג הוא: "אני יודעת שיותר מדי מוקדם לדעת לאן ההיכרות שלנו עשויה להוביל, אבל אני רוצה שתדע שאני יוצאת משום שאני מחפשת בן זוג לנישואין, ואני רוצה לדעת אם אתה יוצא לאותה מטרה." אם בן הזוג מצהיר שגם הוא יוצא למטרת נישואין, אז תוכלי לברר על לוח הזמנים שלו. "אם היית פוגש את בת הזוג המתאימה, עד כמה היית מוכן להתקדם לכיוון נישואין? באיזו מסגרת זמן אתה רואה את עצמך מחליט להתחתן?"

יש אנשים שיהיו כנים לגבי חוסר הנכונות שלהם. הם יודו שהם לא מסוגלים לראות את עצמם מוכנים לנישואין בעתיד הנראה לעין. אחרים יתעקשו שהם חושבים על נישואין, אבל יגמגמו בפרטים. ובודדים ישיבו שהם יכולים לראות את עצמם מתארסים תוך מספר חודשים, ונישאים מספר חודשים אחר כך.

אבל אפילו אלה שרצונם להינשא נראה ברור, עלולים להירתע מלדון בנושא הנישואין עם בת הזוג עמה הם יוצאים, ושכלפיה נראה שהם פיתחו קשר חזק. יתכן שהם חוששים ממחויבות, משינוי או מ"מה אם זה לא ילך?" יתכן שהסטטוס קוו מספק אותם, משום שאם הם פשוט "ימשיכו ליהנות מהקשר", הם לא יצטרכו להתמודד עם שאלות קשות על עתידם או להחליט אם בת הזוג באמת מתאימה להם.

כל אחד מנושאים אלה יכול להפוך קשר בן שנה לקשר בן 3-5 שנים, בלי שום חופה באופק. נראה ממכתבך שיתכן שזוהי התבנית בה צעדת בעבר, וקיימת רק דרך אחת לשבור אותה. עליך לארגן זמן נוח ומתאים לומר לגבר עמו את יוצאת שאת נהנית לצאת איתו, אבל רוצה לראות את מערכת היחסים שלכם מתפתחת למשהו יותר רציני מסתם ליהנות יחד, ואת שואלת את עצמך אם הוא חשב על קידום העניינים.

יתכן שעצם העלאת הנושא על ידך תספק לו את המניע הדרוש כדי לנער את הסטטוס-קוו, ולעשות כמה דברים קשים כדי לממש את מה שהוא רוצה ממערכת היחסים הזאת. אם הוא מודה שהוא זקוק לבהירות כלשהי כדי להגיע להחלטה, את יכולה לעודד אותו לשוחח עם יועץ היכרויות, עם מדריך בתחום או עם תרפיסט. מניסיוננו, גבר בן 40 שלא היה נשוי קודם, יכול לעתים קרובות להפיק תועלת מעזרה מסוג זה, כדי להרגיש מוכן מספיק לקבל החלטה, להתארס ואחר כך להינשא.

כשתשיגי את האומץ לשוחח איתו על הנושא, היינו רוצות שתחשבי על דבר נוסף. לפעמים אנשים שבאמת מחבבים זה את זה, נהנים יחד וחשים קשר רגשי, לא פיתחו למעשה עומק רב במערכת היחסים שלהם. פעמים רבות הם מסוגלים להיקשר זה לזה ברבדים עמוקים יותר, אבל לא לקחו חלק במספיק שיחות רציניות כדי ללמוד על הרבדים הרבים שבכל אחד מהם. הזוג שומר על הסטטוס קוו משום שהם מחבבים זה את זה, אבל לא יכולים לראות את עצמם מתחתנים עם אדם אליו הם יכולים להתייחס רק ברמה השטחית. אם במשך השיחה שלך עם בן זוגך את מבחינה שהנושא הזה אולי מונע משניכם להתקדם, העיפי מבט בשאלה 185 - שמונה שאלות שעשויות לסייע לך לחפור עמוק יותר מתחת לפני השטח.

יתכן גם שהגבר עמו את יוצאת אינו מעוניין להתמודד עם שאלות על נישואין, וברגע שתשאלי אותו על העתיד הוא יחליט לעזוב. אם זהו המצב, כדאי לך לסיים את הקשר במהירות רבה, להתאושש ולהתקדם הלאה.

בהצלחה!

רוזי ושרי

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן