רשימת תפוצה

על הכרויות

התחלה טובה אבל ההמשך לא ממש

י״ב באלול ה׳תשע״א 11/09/2011 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

הפגישות הראשונות שלהם היו מלאות אנרגיה ורגש אבל עכשיו הוא קריר, מה המסר?

רוזי ושרי היקרות,

בעקבות מספר מערכות יחסים כואבות, עבדתי המון על האני הפנימי שלי והגעתי להבנה עמוקה יותר של עצמי, של הדברים שאני רוצה ושל מה שמגיע לי. כעת נכנסתי אל עולם ההיכרויות, ולמעשה הכרתי מישהו שמוצא חן בעיני. בהתחלה, היו המון התרגשות ואנרגיה, אך אני מצידי התקדמתי עם המערכת לאט (יש לי נטייה לרוץ קדימה).

השאלה שלי: איך אפשר לדעת אם גבר מעוניין בך באמת או שהוא רק עושה את עצמו? בהתחלה הוא היה מסמס לי ומתקשר אליי לעתים קרובות, ועכשיו יום או שניים יכולים לעבור בלי שאני אשמע ממנו מילה. אני מרסנת את הדחף ליצור קשר, אבל אני שואלת את עצמי אם הוא פשוט כבר לא מעוניין. הכל כל כך מבלבל.

ר.

ר. היקרה

צודקת, זה באמת מבלבל! לפעמים גבר יכול להיות מאוד נלהב ונרגש ממערכת יחסים חדשה וכשהוא בפנים הוא נכנס לקצב רגוע יותר. זה לא בהכרח רע. לפעמים, זאת יכולה להיות הוכחה שאיכות מערכת היחסים שאתם בונים מתקדמת מ"כימיה" חזקה לקשר עמוק יותר שמבוסס על ללמוד להכיר זה את זה באמת.

אבל גם ההיפך יכול להיות נכון. לפעמים הרגשות העזים הראשוניים, שאנשים חווים במערכת יחסים, מתפתחים להתנתקות הדרגתית. זה יכול לקרות משתי סיבות: או שמישהו הבין, אחרי שהכיר טוב יותר את בן/בת זוגו, שהמשיכה העזה אינה מובילה לקשר עמוק יותר, או משום שהם מסוג האנשים שחיים בשביל הרגשות העזים, ומאבדים עניין כשההתרגשות שבחידוש פגה.

בשלב זה אנחנו מציעות שתמשיכי להתקדם לאט מצידך, ושלא תיזמי קשר טלפוני או מסרונים. עם זאת, תוכלי לבחון מספר אינדיקציות שיעידו אם תהליך ההיכרות שלכם מתקדם ואתם בונים מערכת יחסים אמיתית. בדקי אם הוא מקשיב לך ומעוניין לדעת יותר עלייך ועל חייך, האם הוא רוצה לעשות למענך דברים "נחמדים", והאם דעותייך ורגשותייך חשובים לו. הוא אמור לצפות לפגוש אותך ולהיות איתך. אנחנו חושבות שהכי טוב להיפגש פעמיים בשבוע (אלא אם המרחק מפריד ביניכם או שיש לכם סדרי יום שמונעים מכם לצאת לעתים קרובות), ואם מערכת היחסים שלכם אכן צומחת, הוא ירצה לפגוש אותך בקביעות. מסרונים וטלפונים לא יספיקו לו.

אם בן זוגך רק מעמיד פנים, לא תראי התקדמות בתחומים אלה

תצטרכי גם להרגיש שהחיבור הרגשי ביניכם מעמיק. עם הפגישות, אתם אמורים להרגיש שאתם יכולים לשוחח על נושאים אישיים יותר מאשר בעבר, ולהרגיש שאתם בוטחים זה בזה בנעימות. האם אתם רוצים לשתף זה את זה במידע על חייכם? האם שוחחתם על לאן כל אחד מכם רוצה להתקדם בחייו, והאם היעדים שלכם תואמים? האם אתם חשים בנוח יחד? האם הוא מראה שאת מושכת אותו? מתפעל מדברים מסוימים בך? מכבד אותך ואת דעותייך? אם בן זוגך רק מעמיד פנים, לא תראי התקדמות בתחומים אלה.

בנוסף אנו מציעות – אפילו אם את מאמינה שאדם זה כנה ושמערכת היחסים שלכם מתקדמת – שתשוחחו מדוע כל אחד מכם יוצא להיכרויות, בשלב המוקדם ביותר שאפשר. חשוב שתוכלי לומר, "אני נהנית לצאת איתך ואני יודעת שמוקדם מדי לדעת כיצד הקשר בינינו יתפתח. אבל רציתי שתדע שאני יוצאת במטרה למצוא בן זוג לנישואין, וחשוב לי שלכל מי שיוצא איתי תהיה אותה מטרה . מה לגביך?" אם בשלב זה של חייו הוא רוצה משהו אחר, אז לא משנה כמה את מחבבת אותו, מערכת היחסים הזאת לא תוביל לעתיד שאת מצפה לו.

בסופו של דבר, הזמן יענה על שאלותייך. אנו מעודדות אותך לאופטיות זהירה: לא לזנק פנימה, לא לרוץ קדימה עם הציפיות, לעקוב אחר אינדיקציות שיעידו שמערכת היחסים צומחת – ויחד עם זה להבין שיתכן שלכל אחד מכם יש ציפיות שונות לאן אתם רוצים שחייכם יתקדמו ומה אתם רוצים ממערכת היחסים שלכם.

בברכת הצלחה בנתיב ההיכרויות.

רוזי ושרי

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

    הצטרפו לניוזלטר השבועי

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram