רשימת תפוצה

נישואין

דייט, עם בן הזוג

ט״ז בשבט ה׳תשע״ג 27/01/2013 | מאת אמונה ברוורמן

השקיעו מאמץ כדי ליצור ערב מיוחד ורומנטי עם בני זוגכם.

כולם יודעים שזוגות נשואים צריכים לצאת מדי פעם לדייט - לילה מחוץ לבית הרחק מהילדים, הצבע המתקלף, הצנרת הפגומה, הגג הדולף... טוב, אתם מכירים את הסצינה...

זוגות נשואים צריכים ערב שיהיה רק שלהם, הזדמנות לשניהם להיות לבד בלי שום הפרעה. אולי לא תמיד נצליח לעשות את זה, אבל רובנו מכירים לפחות בצורך ובחשיבות העניין.

הבעיה היא שלעתים קרובות אנחנו מתמקדים יותר באספקט של ה"ערב" (מתי? איפה? מי יכול לשמור על הילדים?) מאשר בחלק של ה"דייט". שמעתי את זה בהרצאה של ד"ר פייגי זקהיים, והרגשתי איך מנורה נדלקת לי ליד הראש.

למה היא התכוונה?

כשאנשים יוצאים לדייט עם מישהו שהם לא מכירים, הם משקיעים במראה החיצוני - בגד יפה (ואפילו חדש), איפור מוקפד, תסרוקת יפה ומסודרת. כולם רוצים להיראות במיטבם, ליצור רושם טוב.

וזאת רק ההתחלה. בדייט עצמו כולם מתנהגים בצורה הכי טובה – בצורה הכי מנומסת ואדיבה, הכי חיננית ושנונה, הכי תוססת ומלאת חיים. כולם מתאמצים שהשיחה תזרום ותהיה מעניינת.

תעמידו את זה מול חוויית ליל הדייט של זוגות נשואים רבים. מזל אם הצלחנו להתחמק מהבית בלי כתם על הבגדים. אנחנו מתמקדים בתפריט ואחר כך באוכל, כמעט בלי לשוחח. אנחנו לוקחים את בן הזוג שלנו כמובן מאליו, ולא מרגישים שום צורך להשתדל במיוחד עבורו. הכל הפוך.

כן, כולנו עסוקים. כולנו עייפים... אבל לבני הזוג שלנו מגיע את הטוב ביותר שבנו

 נשאל את עצמנו: למה להשקיע כל כך הרבה מאמצים וכוחות במישהו שזה עתה הכרנו, וכל כך מעט בשותפים שלנו לחיים? מה המסר שזה משדר?

כן, כולנו עסוקים. כולנו מוצפים. כולנו עייפים... אבל הנישואין האלה, הבעל הזה או האישה הזאת חשובים לנו. מגיע להם את הטוב ביותר שבנו.

והמגוחך בכל העסק הזה הוא שאנחנו פוגעים גם בעצמנו. אולי קל יותר לא להתאמץ, אבל אם כן נשקיע, בסופו של דבר גם נהנה יותר. אחרי שנתלבש נרגיש טוב יותר עם עצמנו, וממילא יהיה לנו קל יותר להשקיע את כל כולנו בערב. נצפה ליהנות, ומצב רוחנו יתרומם בהתאם.

בסופו של דבר, כל מה שצריך זו עוד טיפונת השקעה – 10 דקות נוספות כדי להחליף בגדים ולהתאפר מעט. כמה רגעי מחשבה כדי לצאת מהעצלות והישנוניות ולעורר שיחה. שיחה על עצמינו, על נושאי התענינות משותפים, על מטרות חיינו. ואל תתפתו לדבר על הילדים ולא על לוגיסטיקה של הבית – זה אמור להיות ערב מהנה! מאמץ קטן ותוצאות נפלאות.

בסוף נהנה מעצמנו הרבה יותר ממה שציפינו. בסוף נגלה עומקים חדשים בבני הזוג שלנו. נחשל קשרים עמוקים יותר, מטרות חדשות והחלטות לגבי עתידנו המשותף. 

 

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram