רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

חכמה לחיים

בורג קטן במערכת?

ג׳ באלול ה׳תשע״ו ג׳ באלול ה׳תשע״ו 06/09/2016 | מאת אבינועם הרש

כולנו ביחד וכל אחד לחוד, יש לנו את הכוח להעיף את השנה הזו לאוויר, לחצות ימים ואוקיינוסים. להרים את השמיים. ולנחות בשלום.

פתיחת שנת הלימודים. אתה מסתכל ורואה מסביבך ים של ילדים. 

"תלמידים יקרים" המנהל פונה אל הים. ואתה? מרגיש טיפה באותו ים. קטנות. בורג קטן במערכת. אמנם אתה לא 'תלמידים יקרים'. יש לך שם. אישיות. ייחודיות. 

אבל באופן קבוע ההתכנסויות הכלליות החגיגיות וההמוניות הללו מביאות לך את התחושה שגם אם האדמה תפתח את פיה ותבלע אותך יעבור הרבה זמן אם מישהו בכלל ישים לב. אתה חושב שאתה יחידי? פשוט תפקח את העיניים. יש עוד מאות כמוך. וכל אחד מהמאות האלו בטוח שהוא ייחודי ורק לו יש את הבעיות המורכבות ביותר בעולם. ביותר בעולם. והמחנך שלך? בשבילו אתה עוד אחד מעשרות. 

ראית פעם את הנוף מבעד לחלון המטוס? שטיחים כחולים של אוקיינוסים ומים שאין להם התחלה ואין להם סוף. שמיכות עננים שמקיפות אותך מכל עבר.  ומה אתה לעומת כל ההוד הזה? חתיכת אפס.

אבל תסתכל טוב על המטוס הזה. ותראה איך שהכנף שמחזיקה אותו רוקדת באוויר, נלחמת ברוחות בגובה עשרת אלפים מטר. מחוברת לגוף המטוס עם ברגים. קטנים. בתלבושת אחידה. ופתאום אתה קולט שכל בורג כזה, הוא בעצם מחזיק את המטוס. אם בורג אחד מבן הארבעה שמחזיקים את הכנף ייפול, הלחץ על אותה הכנף יגדל עד כדי סיכון המטוס כולו. איך אתה יודע? כי אחרת המהנדסים היו מסתפקים בשלושה ברגים. 

עכשיו אתה מסתכל טוב על הבורג. רואה את העוצמה שלו. מבין שבעצם התחנה הראשונה חלילה בכשל מערכות כללי יכולה להתחיל ממנו. ופתאום הבורג הזה, מקבל חיות. ייחודיות. נוכחות. הבורג כבר לא נראה רק כ'בורג קטן במערכת' אלא כעולם שלם.

"חייב כל בורג לומר בשבילי נברא העולם". 

אתה מבין שכל המטוס המפואר והגדול הזה, מפלצת המתכת הזו, פאר היצירה האנושית, מתחיל ונגמר בעצם בברגים שלו. שאם הבורג ייפול. אתה תיפול. אף אחד בטיסה הזו לא יוכל למלא את המקום של הבורג הזה ויתחיל להיווצר לחץ שיסכן את כל המטוס. 

נכון שיש למחנך שלך עוד תלמידים, אבל אם לא תתחזק את עצמך, אם תשמור דברים בבטן ולא תפתח אותם, אם לא תיגש אליו ותספר לו מה מפריע לך אתה לא מסכן רק את עצמך אלא את כל המטוס. את כל הבריאה. אתה בעצם פוגם באפשרות שלך להוציא לפועל ולממש את הכוחות המיוחדים שרק אתה בכל העולם הזה תוכל לעשות. כל המטוס יוכל להתרסק בדרך. הבריאה לא תגיע לתכליתה. 

"תלמידים יקרים" ימשיך המנהל בדבריו. אתה מסתכל שוב מסביבך ורואה עוד המון ברגים ומבין שבעצם כל בורג כזה הוא עולם מלא. שאסור לך לפגוע בו כי גם אתה תלוי בו בדיוק כמו שהוא תלוי בך. שניכם נמצאים באותה הטיסה ולכל אחד מכם השפעה אדירה על הצלחתה. 

ביחד ולחוד. יש לך. לו. לכם. את הכוח להעיף את השנה הזו לאוויר, לחצות ימים ואוקיינוסים. להרים את השמיים. ולנחות בשלום. 

שתהיה לך טיסת לימודים נעימה ויעילה!

 

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן