רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

היצור המדהים ביותר בעולם

ג׳ באדר ה׳תשע״ז ג׳ באדר ה׳תשע״ז 01/03/2017 | מאת אמונה ברוורמן

ואין לו ארבע רגליים.

בדרך כלל, כשחושבים על פלאי העולם שברא הא-ל, אנחנו מתמקדים בממלכת החי – האריות המלכותיים, הג'ירפות האציליות, דובי הנמלים המוזרים; או שאנו מתפעלים מחייהם של היצורים הימיים – טעמם הערב של דגי המים המתוקים, צבעיהם העזים של דגי המים המלוחים, אכזריותם של הפיראניות, עיניהם הקרות של הכרישים; אולי אפילו נתפעל מהמגוון האדיר שקיים בעולם החרקים (הנכד שלי חזר פעם נפעם כולו מביקור בתערוכת עכבישים במוזיאון – הוא אפילו הבהיר לי שעכבישים אינם חרקים!).

 

אולם כשראיתי לא מזמן כתבה על אליפות מקצועית לרכיבה על שוורים, הבנתי שהרבה פעמים אנו מפספסים את היצור המדהים מכולם – האדם.

 

יש תחרות כמעט לכל כישרון אפשרי (תבדקו בספר השיאים של גינס) - מתחרויות לגברים חזקים שבהן מרימים צמיגים גדולים, מקררים ואפילו מכוניות ומשאיות, דרך המספר הגדול ביותר של ארגזי חלב שניתן לאזן על הסנטר (הזוכה ודאי מביא לאמו גאווה רבה!) ועד לזמן הקצר ביותר בו ניתן להכניס שש ביצים לתוך מעמדים לביצה בעזרת כפות הרגליים.

 

וזהו רק קצה הקרחון. היצירתיות של בני האדם פשוט מדהימה, יחד עם השאיפה להצטיין במשהו, ולא משנה מה.

 

מבט אחד על סוגי העבודות שקיימות בעולם, מדגיש עוד יותר את המגוון האנושי הרחב, ואת מגוון תחומי העניין ותחומי העיסוק שנובעים מהם. ומדהים לראות את הכישרונות והחולשות, שקיימים בקרב המין הנעלה ביותר בין בריותיו של הא-ל.

 

ישנם פקחי ביוב ויצרני בובות לחלון ראווה (נדמה לי שפקחי הביוב מוצלחים בעבודה יותר– הצנרת אצלנו פועלת בסדר, אולם ראיתם אי פעם בני אדם שדומים במשהו לבובות מחלון הראווה או להיפך?). יש כאלה שתפקידם למצוא בני זוג לגמלים (האם אלוקים לא ברא את עולם החי כך שגמלים מוצאים לעצמם בני זוג בלי עזרה אנושית?) ויש אנשים שבוחרים להיות חוואי יענים (שמעתם פעם על ילד קטן שאומר לאבא שלו, "כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות חוואי יענים?).

 

ישנם רופאי שיניים לחיות גדולות (עם שיניים גדולות שנועדו "כדי לטרוף אותך..."), וישנן עבודות עונתיות כמו מפרקי פסטיבלי פרחים. ישנם חופרי בארות גיאותרמיות, והחביב עלי מכולם, אספני קיא ינשופים (אין לי מושג לָמה או לְמה הם אוספים את זה, אולם ברור שזה שונה בהרבה מאיסוף בולים).

 

איך יתכן שיש לנו כל כך הרבה סוגים של תחומי עניין ודעת? ושאנו מוצאים דרך לנצל אותם?

 

בפרקי אבות נאמר לנו שהחכם לומד מכל אדם. לכל אחד יש משהו ללמד אותנו. כל מי שהתמחה בתחומו, שגאה בעבודתו, יכול ללמד אותנו משהו חדש – רעיונות מעניינים ועובדות משעשעות, כמו גם כבוד והערכה עצמיים, אפילו אם הם עובדים בביבים.

 

חיינו מועשרים דרך הכרת אנשים ששונים מאתנו, מראיית העולם דרך עיניו של אדם אחר.

 

כשביקרנו בגן החיות, כולם אהבו את הקופים, ובמיוחד את הגורילות, בגלל שהם מתנהגים בצורה הדומה ביותר לבני אדם.

 

אז אולי במקום  לצפות בבעלי חיים שמתנהגים כמו בני אדם, נסתכל על בני האדם בעצמם (בתקווה שהם לא מתנהגים כמו חיות)?

 

כל כך התרגלנו לראות אנשים בכל מקום, ששכחנו לראות אותם מקרוב ולעומק. אנחנו מעדיפים להסתכל על דובי קוטב או עופות אקזוטיים.

 

אולם בני האדם הם היצורים המדהימים ביותר – כל אחד ואחת בדרך המיוחדת לו, הוא מתנה מדהימה מאלוקים. וכדאי לזכור זאת ולהתבונן. 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן