רשימת תפוצה

חברה ותרבות

ושוב עומדים עלינו לכלותינו

י׳ בניסן ה׳תשע״ז 06/04/2017 | מאת סיון רהב מאיר

רק אנחנו יודעים שסוף הסיפור הוא שבח- "ואתה מצילנו מידם".

הר הרצל. מאות נמצאים כאן, בהלוויה של אלחי טהרלב. כך ספד לו הרב דובי זינגר, ראש ישיבת "מקור חיים", שם למד אלחי ושם למדו גם שלושת הנערים המפורסמים:
 "אלחי, היית יהודי מושלם לפי כל הסימנים שחז"ל נתנו לנו: ביישנים, רחמנים, גומלי חסדים. היה לך עולם פנימי מאוד שאת חלקו שמרת לעצמך. היה לך חיוך שאומר: יש עוד הרבה בפנים. 
 אנחנו סמוכים לליל הסדר. על הסיפור של עם ישראל בליל הסדר אנחנו אומרים 'מתחיל בגנות ומסיים בשבח', מתחיל ברע ומסיים בטוב. השם יתברך, אנחנו יודעים שסוף הסיפור הוא שבח. אנחנו אומרים 'והיא שעמדה לאבותינו ולנו', ונהוג לומר  ש'היא' – זו ההבטחה שהסיפור יסתיים בשבח. אבל 'היא' – היא גם האימא השכולה, המשפחה השכולה, כנסת ישראל הכואבת כל כך, שיודעת שנסיים בשבח. הסיפור לא ייגמר בניצחון הרשע. תן לנו כוח לעמוד בכל הצער הנורא של כל החיים הצעירים הנגדעים באיבם, על ידי בני עוולה רשעים מרושעים שלא מכירים בכך שסוף הטוב לנצח. אנחנו – בטלמון, בירושלים, בתל אביב, בכל העולם – נאמר בליל הסדר: שפוך חמתך! הם מחללים את שמך שוב ושוב, בכל רחבי העולם. הם לא מבינים שאתה אלוקים חיים, ואלה הדבקים בך דבקים בחיים ומוסיפים חיים, שמחה וחסד. לשנה הבאה בירושלים הבנויה. תהא נשמתך צרורה בצרור החיים".

 https://www.facebook.com/SivanRahavNews/  מתוך 

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

    הצטרפו לניוזלטר השבועי

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram