רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

מאמרים

10 סימנים לבשלות לנישואין

כ״ה באב ה׳תשע״ז כ״ה באב ה׳תשע״ז 17/08/2017 | מאת שרה דבי גוטפרוינד

זה פחות קשור לגיל ויותר קשור לבגרות ומוכנות רגשית למחויבות לחיים.

כשהייתי בקולג' אחת מחברותיי התעקשה שאף אחד אינו מסוגל להיות מוכן לנישואין לפני גיל 30. למרבה האירוניה, החברה הזו התחתנה שנה אחריי, בגיל 23. המוכנות לנישואין קשורה הרבה פחות לגיל, ויותר למוכנות רגשית למחויבות לחיים.

להלן 10 סימנים לכך שאתם בשלים לנישואין:

  1. אתם יודעים מדוע אתם רוצים להתחתן. גורמים חיצוניים רבים עלולים להפעיל לחץ על רווקים ורווקות להתחתן, כגון לחץ של ההורים או לחץ חברתי כשכולם מוצאים בני/בנות זוג ומתחתנים. אולם לפני שאתם מתחייבים, עליכם לדעת לשם מה אתם רוצים להתחתן ולדבר עם בן/בת הזוג על החזון שלכם ועל מטרות חייכם, כדי לוודא שאתם באותו ראש.  

  2. אתם מודעים לחסרונות של בן/בת הזוג ומקבלים אותם. זה קריטי שנראה ונבין את נקודות החולשה כמו גם את נקודות החוזק של בן/בת הזוג. ודאו שאתם מסוגלים לחיות עם זה, במקום לטייח את הדברים או לשכנע את עצמכם שדברים אלה ייעלמו איכשהו אחרי החתונה. חשוב מכך, ודאו שאין לכם שום כוונה לשנות את בן/בת הזוג שלכם.

  3. אתם ממוקדים בנישואין שאתם רוצים ליצור יחד, ולא רק בתכנון החתונה. לכולנו יש חלום לגבי החתונה: מי צריך להיות שם ואיך היא תיראה. אולם, תהא החתונה מיוחדת ככל שתהא, זה לא מה שחשוב. כשאנו שוקעים מעל לראש בפרטים של התכנון, הדבר יכול להעיד על כך שאנו רוצים חתונה יותר משאנו רוצים להיות נשואים. התמקדו בתכנון חיי הנישואין יותר מאשר בתכנון החתונה.

  4. למערכת היחסים שלכם יש עומק. לעיתים קרובות יש לכם שיחות רציניות על הערכים המשותפים שלכם ויש לכם מטרות חיים שאתם רוצים להגשים יחד.

  5. אינכם יכולים לדמיין את החיים בלעדיו/ה. הוא האדם הראשון שאת רוצה לספר לו חדשות טובות. היא זו שאליה אתה מיד מתקשר כשהבוס מעביר ביקורת או מחמיא לך בעבודה. כשאינכם נמצאים זה עם זה, אתם מרגישים מוזר, כאילו משהו חסר. אינכם מסוגלים לתאר עתיד בלעדיו/ה.

  6. אתם ממוקדים באופי של בן/בת הזוג ולא בדברים חיצוניים כמו מראה, כסף ופופולאריות. החיים הם מטבעם בלתי צפויים. בן זוג עשיר עלול להפסיד את כל הונו. בת זוג מושכת עלולה לעלות במשקל או ברבות הימים להתכער. החלום על שני ילדים מושלמים וכלבלב אולי לא יתגשם, או ישתנה. אתם בשלים לנישואין כשאתם באמת מחויבים לצד השני, בעושר ובעוני, בחולי ובבריאות, בזמנים של שלווה ובזמנים של מתח. אתם מצליחים לדמיין חיים שבו אתם נשארים לצד בן/בת הזוג שלכם, לא משנה מה יקרה.

  7. אתם מבינים שאהבה דורשת עבודה קשה. אתם נמצאים בשלב שבו כבר לא נפגשים רק לשם הכיף, ואתם מבינים שאהבה אמתית דורשת עבודה מתמדת וצומחת בהתאם להשקעה.

  8. אתם יודעים כיצד לשים את הצרכים שלכם בצד. אתם מצליחים להגיע לפשרה, לחשוב על צרכי בן/ בת הזוג, להתגמש ולפתור בעיות. אתם מוכנים להוציא את עצמכם מחוץ למרכז ולפנות מקום לרגשות ולצרכים של אדם אחר.

  9. למדתם כיצד לווסת רגשות. יש לכם מספיק מודעות עצמית כדי להבין מהן נקודות החוזק והחולשה שלכם וכיצד להתמודד עמן בחייכם. אתם יודעים כיצד להירגע, לקבל את מצבי הרוח של אחרים מבלי לקחת אותם אישית וכיצד לשלוט במצבי הרוח שלכם עצמכם.

  10. יש לכם הרגשה שאתם שיש לכם המון מה לתרום ולתת. כרווקים אתם מרגישים חסומים ושאתם מחמיצים את ההזדמנות לבטא חלק מכריע ממי שאתם. אתם רוצים לבנות וליצור משהו שהוא מעבר למה שאתם יכולים ליצור לבדכם.

אילו סימנים נוספים הייתם מוסיפים לרשימה? מוזמנים לספר לנו בתגובות להלן.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן