רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

צמיחה אישית

שישה צעדים להתמודדות עם פחדים

א׳ בכסלו ה׳תשע״ח א׳ בכסלו ה׳תשע״ח 19/11/2017 | מאת שרה דבי גוטפרוינד

"כל העולם כולו גשר צר מאוד, והעיקר לא לפחד כלל". רבי נחמן מברסלב

לנסות פירושו להסתכן בכישלון. לאהוב פירושו להסתכן באובדן. לחלום פירושו להסתכן באכזבה. לרוץ פירושו להסתכן בנפילה. לגדול פירושו להסתכן בכאב. לחיות פירושו להסתכן במוות. לא לסכן דבר פירושו לסכן את הכל. רק על-ידי התמודדות עם הפחדים שלנו ולמידה כיצד ליטול סיכונים, נוכל ליצור חיים מלאי צמיחה ומשמעות.

להלן שישה צעדים שיסייעו לנו להתמודד עם הפחדים שלנו:

  1. לא להסתפק בנוחות; להמשיך לזוז. אי אפשר לצמוח אם נשארים באותו מקום בו עמדנו יום קודם. רבים מאיתנו נצמדים לרעיונות ישנים, הרגלים ישנים ואמונות ישנות כיוון שאלה גורמים לנו להרגיש בטוחים, אולם הם גם מונעים מאיתנו לגדול. אל תסתפקו בנוחות כשמה שאתם באמת רוצים הוא התקדמות. לא נוכל לנצל הזדמנויות חדשות כל עוד אנו נאחזים בנוחות חיינו בהווה. "אל תפחדו לוותר על הטוב, כדי להשיג את המצוין" - ג'ון ד. רוקפלר.

 

  1. שרפו את הגשר. בשנת 1519 נחת קפטן הרנאן קורטס בוורה קרוז כדי להתחיל לכבוש את העולם החדש. עם הגיעו לחוף הוא פקד על אנשיו לשרוף את הסירות שלהם. קפטן קורטס הבין שקל לסגת כאשר האופציה הזאת קיימת. אם אתם רוצים להשיג משהו, אל תתנו לעצמכם פתח מילוט. אם אתם רוצים לכבוש את האי, שרפו את הסירות. הפכו את ה"צריך" ל"חייב". כשאנו מחויבים במאת האחוזים, נדחף את עצמינו מעבר לתירוצים שלנו, ונמצא את הדרך, או ניצור אותה בעצמינו.

 

  1. להתקדם צעד צעד. במקום להתרחק ממושא הפחד שלנו, נאמן את עצמינו להתקרב אליו. אם איננו יודעים מה צריך להיות הצעד הבא שלנו, נחקור מה עשו אנשים שהצליחו בהשגת המטרה אותה אנו רוצים להשיג. ההצלחה משאירה אחריה עקבות, אולם דבר אחד שמייחד כל אדם מצליח, הוא שקפץ למים, עוד לפני שהיה מוכן לחלוטין.

 

 

"עשו את הדבר ממנו אתם פוחדים, ומותו של הפחד יהיה ודאי" ראלף וולדו אמרסון.

"לא ניתן פשוט להתקיים בחיים האלה. חייבים לנסות לחיות. אם אתם מתעוררים בבוקר וחושבים 'חייב להיות בחיים משהו מֵעֵבֶר', אז האמינו שזה אכן כך. אבל חייבים לעשות משהו בנדון, תצטרכו לקפוץ." - סטיב הארווי.

 

  1. נקטו פעולה מתוך עמדה של שפע. אל תיתקעו בהרגשה של מחסור, שככל שאתם נותנים יותר, כך אתם מאבדים יותר. כדי להביא שפע לחיינו, עלינו להאמין שככל שאנו נותנים, כך אנו מתרחבים ופורצים החוצה, והופכים לגדולים יותר. ככל שאנו עושים מעשים נדיבים יותר, כך אנו מזמינים יותר טוב ושפע לחיינו. נשאל את עצמינו כיצד נוכל לתרום לחייהם של הסובבים אותנו ואז ננקוט פעולה כדי להעניק להם זאת.

 

  1. זכרו שעשיתם זאת בעבר. עליתם על אופניים לפני שידעתם כיצד לרכב עליהם. הלכתם למקום חדש מבלי להכיר אף אחד. הצלחתם בדברים שלא ידעתם כיצד תצליחו להשיגם. היזכרו בזמנים בהם התמודדתם עם הפחד ופעלתם באומץ למרות הפחד.

 

  1. שחררו את כשלונות העבר. אל תחשבו על טעויות העבר. עצרו את הסיפור שאתם ממשיכים לספר לעצמכם בהתבסס על כשלונות האתמול. אנחנו איננו העבר שלנו, אנו גם לא העתיד שלנו. אנו מכלול הבחירות שלנו ברגע זה.

"כל העולם כולו גשר צר מאוד, והעיקר לא לפחד כלל". רבי נחמן מברסלב

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן