רשימת תפוצה

משפחה

8 טעויות נפוצות במערכות יחסים

כ׳ בסיון ה׳תשע״ח 03/06/2018 | מאת סלובי יונגרייז וולף

שמונה טעויות אלה יכולות להרוס מערכת יחסים טובה. הימנעו מליפול לדפוסי התנהגות נפוצים ותפסו את עצמכם בזמן.

1. שיימינג בפומבי

כשיושבים בארוחה במסעדה עם עוד כמה זוגות, זה לא הזמן לומר לבן או בת הזוג שלך שהגיע הזמן להוריד את 3 הק"ג המיותרים. כמו כן, לא כדאי לספר סיפור מביך מבלי לקבל תחילה את רשות בן/בת הזוג שלכם. אותו הדבר תקף לגבי הערות קטנות ונבזיות כגון, "מה פתאום שבעלי יגיע בזמן?" או "אף אחד אינו מבזבז כספים כמו אשתי".

אם יש ביניכם חילוקי דעות, אל תחפשו קהל. כמו כן, הקפידו שלא לפתוח בוויכוחים במפגשים משפחתיים.

אין מקום לחוסר נדיבות במערכת יחסים, ושיימינג בפומבי שופך שמן למדורה ומקשה מאוד על תיקון הנזק.

2. אתם מנהלים ויכוחים באמצעות הודעות טקסט

לכל הזוגות יש חילוקי דעות בשלב כזה או אחר. האופן שבו אנו מוצאים פתרון הוא המפתח למערכת יחסים מוצלחת.

לאחרונה פגשתי בני זוג שהראו לי את ההתכתבויות ביניהם. הם רבו והתווכחו בהודעות. איזה בזבוז זמן ואנרגיה. בלגן מיותר שמתווסף למשוואה.

כשאנו כותבים הודעות, הניואנסים לא ממש ברורים. עיניים מדברות. מסך זכוכית לעולם לא יוכל להוות תחליף לשיחה פנים אל פנים. הוויכוח נוטה להיגרר לאורך כל היום והדברים עלולים להתפרש בצורה לא נכונה.

אם אתם חייבים לנהל שיחה חשובה, פנו את הזמן כדי לשוחח על כך בפרטיות. שימו לב לטון שלכם. חשבו לפני שאתם מדברים. חפשו פתרונות. זכרו שאתם באותו צד. וברגע שהנושא נפתר, אל תוסיפו לדבר על כך, גם אם זו רק הודעה קצרה עם אימוג'י קטן ו"חמוד".

3. מערכת היחסים מובנת מאליה

שלב הדייטינג מוציא מאתנו את הטוב. כשאנו רוצים שמערכת היחסים שלנו תפרח, אכפת לנו מהרושם שאנו עושים, ממה שאנחנו לובשים. אנו משקיעים בשיחה ומנסים להיות קשובים.

אולם, עם הזמן אנו עלולים להיכנס לשאננות יתר. מתחילים להתייחס זה לזה ולמערכת היחסים כאל מובן מאליו. יש כאלה שמזניחים את נושא המראה האישי. אחרים לובשים את הבגדים הבלויים בבית. מפסיקים להחמיא זה לזה. אנחנו לא מבטאים את הערכתנו. מבלי משים, אנו הופכים לחסרי התחשבות. קל להתעלם אחד מהשני. איכשהו, אנו שומרים את החיוכים ואת הצחוקים שלנו לאחרים. עצוב לשמוע בני זוג שרוטנים כל הזמן, חוץ מכשהם משוחחים בטלפון עם חברים.

מבלי לשים לב, האהבה דועכת.

הרגשת הנוחות עם האהובים שלכם אינה צריכה להפוך למצב שבו אתם חיים בנפרד באותו בית. אל תפסיקו להקשיב. זכרו לשאול שאלות, לשתף בחלומות וברגשות. כולנו משתנים וגדלים עם הזמן. עצרו לרגע והתבוננו בבני הזוג, וחשבו על מה הם מרגישים. הקפידו לא להתעצל ככל שחולף הזמן. שמרו על מגע גופני רומנטי ורגשי. תַבְּלו את שגרת היומיום שלכם במחוות קטנות של אהבה.

4. אתם הופכים כל זבוב לפיל

החיים מלאים בדרמה. זכרו שלא כל דבר דורש תגובה. באיזו תדירות קורה ביניכם פיצוץ שאחר כך אינכם יכולים אפילו לזכור איך התחיל הוויכוח?

בילדותי, אבי הציע לי תגובה מצוינת למקרה שאחוש מוטרדת. "השם נתן לך 2 אוזניים. תכניסי באוזן אחת ותוציאי דרך האוזן השנייה. השם נתן לך שתי עיניים. פקחי עין אחת ועצמי את השנייה. את לא חייבת לשמוע הכל. את לא חייבת לראות הכל".

שחררו. אל תחיו מתוך תגובתיות בלתי פוסקת.

עוד בנושא נישואין

5. אינכם מתייחסים לבני הזוג ברצינות

כשבני הזוג מבקשים מכם לחזור הביתה מוקדם יותר, לעזור יותר או להתייחס למצבכם הכלכלי יותר ברצינות, האם אתם עושים זאת?

אם בני הזוג משתפים אתכם בתחושה שהם מוצפים או פגועים, האם אתם שומעים את הכאב שלהם?

חלק גדול מההרגשה שאנחנו אהובים מבוסס על ההרגשה שמקשיבים לנו. המחשבה שאין טעם לבקש משהו או שמתעלמים מרגשותיי, מובילה את מערכת היחסים למבוי סתום.

כולנו רוצים לדעת שאנו נמצאים במקום בטוח, מקום של הבנה. גם אם אינכם יכולים להיענות לבקשת בני הזוג, הכירו במילותיהם וברגשותיהם. נסו למצוא פשרה, לפגוש אותם באמצע הדרך או להביע אמפתיה לתסכול שלהם, כדי להראות להם שאתם מקשיבים.

יש אנשים שנוטים לבטל את דאגות בני הזוג כאילו הן לא חשובות. הדבר גורם לתחושת מרחק בין הצדדים. לכל הפחות נוכל להראות שגם אם איננו יכולים לעשות את הדבר שהם מבקשים מאיתנו, אנו מתייחסים לדבריהם ברצינות.

6. אתם מצפים מבני הזוג שיקראו את מחשבותיכם

"למה את כל כך שקטה? את מוטרדת?"

שקט. את חושבת, 'הוא אמור לדעת למה אני מוטרדת'. במקום זאת, את מושכת בכתפייך. " לא, הכל בסדר", את עונה.

"אתה רוצה ללכת להורים שלי בסוף השבוע?"

"בסדר. לא משנה לי". אתה חושב לעצמך, למה שארצה ללכת להורים שלך בסוף השבוע? את רצינית?!

אמרו את מה שאתם מתכוונים אליו והתכוונו למה שאתם אומרים. אל תצפו מבני הזוג לדעת מה אתם מרגישים. אם אתם אומרים, "לא אכפת לי", אל תאשימו את בני הזוג. פירוש הדבר שבאמת לא אכפת לכם. אחרת, אל תאמרו זאת. הדבר רק יגרום לכם לצבור טינה במשך הזמן.

7. אתם מבלים יותר זמן מול מסך מאשר ביחד

האם בזמנכם הפנוי אתם מול המחשב או הנייד? האם אתם משאירים את הטלפון שלכם על השולחן כשאתם יוצאים לארוחה עם בני הזוג? תרבות זו הביאה אותנו לעידן של ניתוק. במקום לדבר, בני זוג יושבים זה לצד זה בשקט, כשדעתם מוסחת. באמצע הלילה אנחנו מתעוררים ובודקים את הטלפונים שלנו. לפני שאנו אומרים בוקר טוב, אנחנו מתבוננים במסך. כמה בני זוג מדברים אחד עם השני כשעיניהם מופנות מטה?

עלינו להחזיר את מערכות היחסים שלנו אלינו.

צרו לכם מקומות וזמנים שיהיו מקודשים. שום דבר בעולם אינו חשוב יותר מהאנשים שאנו אוהבים. אם נרצה לעבור את מסע החיים ביחד, עלינו לשמור על מערכת היחסים שלנו. הניחו את הטלפונים שלכם.

8. חוסר אמפתיה

קל לומר, "תתמודד עם זה" או "תפסיקי להיות כל כך רגישה". ביטוי זה של חוסר הבנה יוצר מרחק בין בעלים ונשים.

תקשורת אמפתית מראה שאנו רגישים זה לצרכיו של זה. אולי איננו תמיד מבינים זה את זה, אך אנו עדיין יכולים להפגין חמלה. כשאנו מרגישים שלא מבינים אותנו, יש קרירות באוויר. במקום להיראות חסרי רגש, אמרו מילה אמפתית. אל תחששו להתנצל אם פגעתם ברגשות הצד השני.

האהבה צומחת כשמזינים אותה על-ידי תשומת לב, הקשבה ואכפתיות.

מערכות יחסים מציעות לנו הזדמנות למציאת חברות, אהבה עמוקה ושמחה. הבה נימנע מטעויות אלה, שמבודדות אותנו, ונתמקד במקום זאת בחיזוק הקשרים בינינו, ליצירת חיים נפלאים ביחד.

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

    הצטרפו לניוזלטר השבועי

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram