רשימת תפוצה

על הכרויות

האם הוא בן-הזוג הנכון?

כ״ב בתמוז ה׳תשס״ד 11/07/2004 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

מהם המרכיבים ההופכים אדם מסוים לבן זוג מתאים? היועצות שלנו יעזרו לכם לערוך רשימה הגיונית.

רוזי ושרי היקרות,

אני בתחילת שנות העשרים של חיי ומבלה במסגרות פו"פ מזה חצי שנה. יש לי לעתים הרגשה שבן הזוג שאני מחפשת עדיין לא נולד. הראייה שלי לגבי "הגבר הנכון" לא מתאימה לשום בחור שהכרתי.

איך לדעתכן ניתן למצוא את "האביר על הסוס הלבן"?

ר.

ר. היקרה,

קודם כל, כשאת מתחילה לחפש את בן הזוג המיוחל, היפטרי מכל הדעות שיש לך לגבי "מיסטר רייט" – הגבר הנכון. וזאת, על מנת שתפסיקי להשוות גברים בשר ודם עם הפנטזיה שבנית לעצמך – כי איש מהם לא יענה על הציפיות שלך.

ישנה עוד סיבה מדוע לא כדאי להשוות את בן הזוג הנוכחי שלך לאידיאל הגברי שלך. לבעלך בעתיד יהיו בוודאי הרבה יתרונות עליהם כלל לא חשבת ואולי גם מספר נקודת תורפה שלא ממש יפריעו לך, כי הן פשוט תהיינה זניחות לעומת האיכויות החשובות לך.

אנו מציעות לך לערוך רשימה, של כל התכונות המשמעותיות בעינייך בבעל לעתיד. המאפיינים המגדירים אדם הגון, ישר ותומך הם נתונים חשובים – כולנו רוצים להינשא למישהו שהוא "בן-אדם" בעינינו.

עכשיו עייני ביתר התכונות שרשמת. עד כמה הן חיוניות? מאפיינים כמו הופעה חיצונית, גובה, תחביבים, תחומי עניין, ייעוד מקצועי, רקע לימודי הם הרבה פחות חשובים משאיפות לטווח ארוך המתאימות לשלך. אם תצמצמי את הרשימה שלך לעניין המשותף ולמטרות הזהות, מאגר המחזרים יוכל להציע לך מעט יותר מן האדם אתו תרצי אולי להתחתן.

איך תדעי ש"האביר" הגיע? בניגוד למה שקורה בסרטי קולנוע, לא תוכלי לדעת אם אתם מתאימים אלא לאחר עשרות פגישות (ולעתים הרבה יותר), שיעזרו לכם לבנות קשר המושתת על תקשורת ואמון הדדי. אז, גם אם אנחנו מסתכנות במרשם בזק, הנה מספר שאלות שיסייעו לך לבדוק אם את אכן מקיימת קשר בריא ותומך שיכול להוות בסיס לנישואים טובים.

 

 • האם אנו מכבדים זה את זו?

 • האם אנו נמשכים זה לזו?

 • האם יש בינינו הבנה רגשית?

 • האם אנו מחבבים זה את זו?

 • האם המטרות שלנו בחיים תואמות?

 • האם הוא נראה אדם טוב עם איכויות וערכים אישיים שחשובים לי?

 • האם האנשים הקרובים לי, שדעתם חשובה לי, מסכימים איתי כי אכן מדובר באדם טוב?

 

שהיה בהצלחה ובכיף!

רוזי ושרי.

 

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

  הצטרפו לניוזלטר השבועי

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram