רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

שאלה 43: להבות מן העבר

י״ז בתמוז ה׳תשס״ה י״ז בתמוז ה׳תשס״ה 24/07/2005 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

הוא עדיין מיודד עם אישה מעברו והדבר משפיע על חברתו הנוכחית.

רוזי ושרי היקרות,

אני יוצאת עם גבר מזה שמונה חודשים. הוא מתעקש לשמור על קשר עם האישה עמה יצא בעבר. הוא הולך אליה הביתה ולפעמים הם אוכלים ביחד ארוחת ערב. הוא אומר שיש לה חבר, כך שאין לי מה לדאוג. אני יודעת שזה נכון, כי פעם התקשרתי לביתה והבחור הזה ענה לטלפון (ואז אמרתי שזו טעות במספר וניתקתי).

כשאמרתי לגבר שאני יוצאת עמו, שאני רוצה לפגוש אישה זו, הוא אמר שהיא מסרבת לפגוש אותי. התקשרתי לביתה לאחר שקיבלתי את רשותו ושאלתי אם נוכל להיפגש. היא ניתקה לי את הטלפון. כשסיפרתי לו על שיחת הטלפון, הוא אמר לי לא להתקשר אליה שוב.

איך אוכל להיות בטוחה שלא קורה ביניהם כלום, אם היא לא מוכנה לפגוש אותי?

מ.

מ. היקרה,

איננו סבורות, שאנשים שהיו מעורבים עמוקות במערכת יחסים בעבר, צריכים להישאר חברים טובים לאחר שהם נפרדים. יש לכך שתי סיבות.

הסיבה הראשונה: שהחברות הזו עלולה למנוע מהם להמשיך הלאה בחייהם. גם אם הם מתחילים אחרי זמן מה לצאת עם מישהו אחר, חלק מהאנרגיה הרגשית שלהם מושקעת בעבר, על חשבון העתיד. הם עשויים לחשוב שאין בכך כל רע, אולם העובדה היא, שהם פיתחו קרבה רגשית מסוימת ואינם יכולים אלא להמשיך אותה בצורת ידידות.

הסיבה השניה: מכיוון שהדבר גורם בדיוק לרגשות שאת חווה. את מודאגת שהגבר עמו את יוצאת יחזור לאישה זו ולמרות שהוא מרגיע אותך, אנו רואות כיצד את עדיין עלולה להמשיך ולדאוג. עלייך להחליט בעצמך, האם הרומן עם האישה הזו באמת נגמר או האם בתת-מודע הוא מקווה עדיין לחזור אליה. גם אם אינך מודאגת שהדבר אכן יקרה, את עלולה להרגיש מרומה מבחינה רגשית, כיוון שאת רוצה שגבר זה יקדיש את מלוא תשומת הלב, לבניית מערכת היחסים ביניכם.

קיימת סבירות גבוהה, שהגבר עמו את יוצאת, פשוט אינו יכול להבין מדוע חברותו המתמשכת עם אישה אחרת, כה מטרידה אותך. הוא עשוי לחשוב, שאם אין לו עניין רומנטי בה, זו לא בעיה. ייתכן שלא תוכלי לשכנע אותו אחרת. אם לא תצליחי, יהיה עלייך להחליט אם את יכולה להמשיך להתראות עמו או לא.

עם זאת, אם תחליטי להמשיך לצאת עמו, אנו מציעות שתרפי מניסיונותייך להיפגש עם אישה זו. איננו רואות שום תועלת בפגישה שכזו וסיפוק סקרנותך, רק יגרום לאישה השנייה להרגיש אי נוחות. כמו כן, אם את עדיין חושבת שאת צריכה לראות במי את מתחרה, זהו סימן לכך, שקרוב לוודאי לא כדאי לך להמשיך ולהיפגש עם גבר זה.

בהצלחה,

רוזי ושרי

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן