רשימת תפוצה

על הכרויות

לצאת במידות גדולות

כ״ד בסיון ה׳תשס״ז 10/06/2007 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

בסדר, יש לה כמה קילוגרמים עודפים. אז מה?

רוזי ושרי היקרות,

אני חיה באחת מערי המרכז בה נמצא ציבור גדול של פנויים-פנויות. הבעיה היא שככל שאני מתקרבת לסוף שנות העשרים שלי, אני מבינה שאני נמצאת במצב חסר סיכוי בחיי האהבה שלי. בשנתיים האחרונות היה לי מספר מועט ביותר של פגישות עיוורות, שמעולם לא הגיעו לכלל פגישה שנייה. למעשה, פעמים רבות הייתי במצבים בהם הוצגתי בפני מישהו והוא התנהג אליי כאילו אני לא ראויה לכמה דקות של שיחה מנומסת.

חבריי מתארים אותי כחכמה, מצחיקה ויצירתית. תמיד אומרים לי שאני אדם אכפתי ונדיב ושנעים להיות בחברתי. אפשר היה לצפות שתכונות אלה יעזרו לי למשוך גברים, אבל הן לא!

אני חושבת שאני יודעת מה הסיבה: הייתי אומרת שאני סובלת מעודף משקל. לפני שנים רבות שקלתי הרבה יותר, אבל הסתבר שיש לי בעיה בבלוטת התריס ובאמצעות תרופות וספורט הצלחתי לרדת ממידה 56 למידה 48. אני מטפלת בשערי ובעור שלי ומתאפרת היטב. אני גם מתלבשת בצורה מושכת. מלבד המשקל העודף, אפשר לומר שאני די חמודה.

מה שמרגיז אותי הוא שאני נדחית על-ידי גברים בגלל משהו שאיני יכולה למנוע. זה פוגע לדעת שלרוב הבחורים אכפת יותר מאיך אני נראית מבחוץ מאשר מבפנים. אני לא מבינה למה גבר שהוא בעצמו לא כל כך מושלם או מושך, מרגיש שיש לו את הזכות להסתכל עליי או על אישה אחרת שאינה מושלמת, כאילו אנחנו מבזבזות את זמנו בעצם קיומנו? אני פעילה ואנרגטית. המימדים שלי לא מגבילים את חיי ואת המטרות שלי. דברים רבים אחרים בחיי, כגון הקריירה שלי וחבריי, מתנהלים היטב.

יותר מכל אני רוצה לפגוש מישהו ולהקים משפחה. אני יודעת גם שיום אחד אביא אושר רב למישהו. הבעיה היא שהם לא נותנים לי צ'אנס. אני יודעת על גברים רבים שמחפשים בנות זוג ותוהים מדוע הם רווקים. אבל הם מתנהגים בצורה שאומרת שהם מעדיפים להישאר רווקים מאשר לצאת עם מישהי לא מושלמת.

האם אני פרנואידית? האם יש איזושהי טכניקה להתמודד עם מכשולים כאלה? האם יש דרך לשכנע מישהו שהוא לא "מתפשר" אם הוא יוצא עם מישהי שלא מתאימה לתבנית ה"מושלמת"?

ל.

ל. היקרה,

את מתייחסת לנושא שמטריד אותנו מאוד. למעשה, אנו מכירות נשים רווקות רבות שהיו יכולות לכתוב את מכתבך וליבנו יוצא אלייך. את סובלת, ומתחילה להרגיש כיצד הרעיונות והתקווה אוזלים. נשים כמוך הן הסיבה לכך שהחלטנו להקדיש חלק כה גדול מהאנרגיות שלנו כדי לעזור לרווקים. לא יכולנו להתעלם מהמבוכה שאתן חוות, כשאנו יודעות שיש דרכים רבות להשיג את מטרת הנישואין, אך אתן לא מכירות אותן עדיין.

כולנו מתמודדים עם אתגרים שונים שמקשים עלינו להשיג את מטרותינו. חלקנו מתמודדים עם מחלה כרונית, נכות גופנית, לקות למידה, מחלה נפשית, מחסום שפה, ילדות קשה, מיומנויות חברתיות לוקות בחסר או קשיים כלכליים. אחרים שנראה שיש להם "חיים נורמליים" לא מצליחים להשיג משהו שהם רוצים מאוד כיוון שחסר להם את אותו כישרון או אותה יכולת קטנה נוספת הדרושה כדי להצליח. א-לוהים לא יצר כל אחד מאתנו מושלם והאתגרים שחלק מאתנו מתמודדים עמם עשויים להיראות קשים יותר מהאתגרים של אחרים. האם זה הוגן? לא, אבל אלה הם החיים.

איננו עומדות לומר לך לרדת במשקל. אנו יודעות שאם היה לך קל להיות רזה יותר, היית עושה זאת.

איננו עומדות לומר לך שאת צריכה לרדת במשקל כדי לנהל חיי חברה מספקים. עבור אנשים רבים, ירידה במשקל היא תהליך קשה מאוד ואנו יודעות שאם היה לך קל להיות רזה יותר, היית עושה זאת. נראה לנו שאת עושה כמיטב יכולתך כדי לשפר את הופעתך ולהרגיש טוב עם עצמך וזהו משהו שאנו ממליצות לכולם לעשות – רווקים ונשואים כאחד. בנוסף, העובדה שאת מרגישה מושכת היא יתרון משמעותי – מישהי שאוהבת את עצמה ומרגישה טוב עם ההופעה החיצונית שלה מקרינה גישה חיובית שהיא תכופות מדבקת.

למרות זאת, איננו יכולות בכל הכנות לומר לך שיש לך אותם סיכויים כמו נשים אחרות, לפגוש בני זוג פוטנציאליים שתהיי אטרקטיבית בעיניהם. החברה שלנו מתייחסת לנשים רזות כאל נשים יפות, כפי שנשים מלאות נחשבו יפות בתחילת המאה ה-17. נכון שיש מספר רב של גברים שלא ירצו לצאת אתך בגלל שהם מותנים על-ידי החברה להימשך לנשים רזות יותר. עם זאת, יש גברים נהדרים שלא אכפת להם (והם יכולים להימשך) לאישה שמשקלה אינו בדיוק "אידיאלי". הם פשוט נמצאים במיעוט.

לכן, יהיה עלייך להשקיע יותר מאמץ כדי למצוא בני זוג פוטנציאליים. האמיני לנו, הם נמצאים שם. המשקל העודף שלך אינו מכשול בלתי עביר למציאת הגבר הנכון עבורך. עם זאת, יהיה עלייך להשקיע עבודה רבה ביצירת מעגלים חברתיים מתאימים שיאפשרו לך לפגוש גברים מתאימים. אינך יכולה להיות ביישנית – עלייך לגשת לאנשים ולבקש את עזרתם. עלייך לתפוס יוזמה.

אנו ממליצות לך להקדיש תשומת לב מיוחדת להיבט חשוב מאוד בתהליך יצירת המעגלים החברתיים – ללמד אנשים כיצד להציג אותך בדרך הטובה ביותר שאפשר. חברייך צריכים לתאר איזה אדם מקסים את – אישה נאה, חמה, אכפתית, אינטליגנטית ומושכת, שכיף להימצא בחברתה. אם הם יתבקשו לתאר את הופעתך החיצונית, אנו מציעים שהם יעשו זאת בדרך חיובית ויאפשרו לבני זוג פוטנציאליים לדעת שאת אישה מלאה ומושכת.

אנו תמיד מעודדות רווקים ורווקות לטפח את הופעתם החיצונית, כיוון שלעולם אי אפשר לדעת מי ירצה להכיר להם את בן/בת הזוג המתאימים לאחר שהתרשם מהם לחיוב, וכיוון שאנשים נוטים להקרין "ויברציות" חיוביות כשהם מרגישים טוב עם הופעתם החיצונית. אנו מאמינות במיוחד כי גברים ונשים עם עודף משקל צריכים להיות מטופחים כל הזמן, בגלל הדעות הקדומות שקיימות בחברה שלנו לגבי עודף משקל. איננו אוהבות דעות קדומות אלה יותר ממך, אולם איננו יכולות להתעלם מהעובדה שהן קיימות ושאנשים פתוחים יותר לאדם מטופח שיש לו עודף משקל, מאשר לאדם מרושל או לבוש בצורה לא מחמיאה שיש לו גם עודף משקל. והרי אנו רוצים שאנשים יהיו פתוחים להכיר את האדם שאנחנו באמת...

עדיין לא הזכרנו את השימוש באינטרנט למציאת בני זוג פוטנציאליים, דרך שהתגלתה כיעילה עבור אנשים רבים. אחד היתרונות הוא שהאינטרנט מעניק לשני אנשים את ההזדמנות להכיר זה את זו קצת יותר לפני שהם נפגשים, כך שהם יכולים לפתח רצון להיפגש. חשוב שמי שמשתמש באינטרנט לצורך זה יקיים פגישה פנים-מול-פנים בשלב מוקדם בהיכרות. אנו יודעות כי הרעיון של פגישה מפחיד לעתים אנשים עם עודף משקל, שחוששים כי בן הזוג הווירטואלי יתאכזב מהופעתם. תוכלי להימנע מהפתעות על-ידי שימוש בתמונה עדכנית מחמיאה ביותר שתראה שאת לא דקיקה. אם בן הזוג הווירטואלי מתעניין רק בנשים רזות, מוטב שהוא ידע שאינך כזו בשלב מוקדם בהיכרותכם.

את תוהה מדוע גברים כה עסוקים בהופעתה החיצונית של האישה, גם כשהם עצמם אינם בדיוק דוגמה ומופת ליופי גברי. אנו יודעות כי זוהי הכללה, אולם גברים רבים נמשכים קודם כל מבחינה גופנית ורק אז מרשים לעצמם ללמוד להכיר את התכונות הפנימיות של האישה. כיוון שתכופות למשיכה גופנית יש מרכיב חזותי חשוב, ייתכן שגבר לעולם לא ינצל את ההזדמנות להכיר אישה שאינה מוצאת חן בעיניו מיד (וחבל שכך, כיוון שמשיכה גופנית גדלה בדרך כלל כששני אנשים מתחילים לפתח קשר רגשי). מצד שני, נשים רבות מתחילות להימשך לגבר רק לאחר שהן מתחילות לפתח קשר רגשי.

השורה התחתונה היא שאנשים מכל הצורות והמידות מתאהבים ונישאים. יש גבר נהדר שמתאים לך, ואנו מקוות שבמהלך החיפוש אחריו תזכרי שהוא היחיד שעלייך למצוא ולמשוך... ולא את כל האוכלוסייה הגברית.

רוזי ושרי

 

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

    הצטרפו לניוזלטר השבועי

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram