רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

שאלה 121: מאוכזב בפעם השלישית

כ״ד בניסן ה׳תשס״ח כ״ד בניסן ה׳תשס״ח 29/04/2008 | מאת Tzvi

הוא בן 30 פלוס, וזו הפעם השלישית שהוא יוצא עם אישה שרוצה לצאת איתו לפחות כמה שנים לפני שתתחיל לחשוב על חתונה.

רוזי ושרי היקרות,

אני בן 30 פלוס, ויש לי זהות עצמית מגובשת, קריירה מוצלחת וערכים רוחניים. אני מאושר במקום שבו אני נמצא כרגע, ועבדתי קשה כדי להגיע למקום הזה. כעת אני מעוניין להינשא, אבל נראה לי שנוצר אצלי מין דפוס שלילי. זה הולך בערך כך:

אני פוגש מישהי בשנות ה-30 לחייה, אישה שאני מחבב ושיש לה ערכים דומים לשלי. אחרי שאנחנו יוצאים בערך חצי שנה, נפגשים פעמיים בשבוע, מבקרים בני משפחה וחברים, אני מציע את השלב הבא: אירוסין. היא אומרת שהיא רוצה לצאת ביחד לפחות שנתיים לפני שהיא מחליטה להתארס. חוץ מזה, היא רוצה שהאירוסין יימשכו שנה.

מה?! פירוש הדבר לצאת במשך שלוש שנים! אנחנו לא נעשים צעירים יותר וייתכן שבאותו שלב כבר לא נוכל להקים משפחה.

כבר נכוויתי שלוש פעמים באותו אופן. אני חושב שלאישה בשנות ה-30 צריך להיות מושג די ברור לגבי הגבר שהיא מחפשת. אם זה אני, נהדר ואם לא, גם זה בסדר. פרק זמן של שנה אמור להספיק כדי לברר את העניין הזה, לא?

או שאולי עליי להתחיל לצאת עם נשים בשנות ה- 20 לחייהן?

מ.

מ. היקר,

אנשים יוצאים לפגישות מסיבות שונות – כדי למצוא חברה, לשם הנאה, לצורך בניית קשר רגשי עם מחויבות ארוכת-טווח ולצורך נישואין. נראה שיצאת מנקודת הנחה כי הנשים שעמן נפגשת לאחרונה גם הן, כמוך, מעוניינות להינשא. גישתך אינה רחוקה כל כך מהמציאות, שכן נשים רבות בשנות ה-30 לחייהן אכן מחפשות בעל. עם זאת, אחוז גבוה של הנשים בטווח גילאים זה עדיין מרגישות שיש להן זמן רב כדי להתמסד ולהקים משפחה.

קרוב לוודאי שחלפו כעשר שנים שבהן יצאת לפגישות, לפני שהחלטת שאתה מוכן להינשא. אולי הייתה לך הארה או שאולי היה זה תהליך הדרגתי. על כל פנים, נראה שהנשים שעמן יצאת לאחרונה לא הגיעו עדיין לשלב הזה. כמו-כן, אין סיבה להניח שלאחר כמה שנים משותפות שלכם ביחד הן יהיו מוכנות להתחייב. ייתכן שהן פשוט דוחות משהו שהן עדיין לא מוכנות לעשות.

כשמציעים לך להכיר מישהי, בדוק אם היא מחפשת בן זוג לנישואין

באפשרותך "לסנן" בנות זוג, כך שלא תגלה מאוחר מדי שהאישה הבאה שעמה אתה יוצא גם היא לא מעוניינת בנישואין. כשמציעים לך להכיר מישהי, בדוק אם היא מחפשת בן זוג לנישואין. האישה תאמר לחברים שמכירים לה בני זוג, שהיא רוצה למצוא את הגבר הנכון ולהתמסד. אמנם לא תמיד תוכל לברר, אבל פעמים רבות תוכל לעשות זאת.

בין אם אתה פוגש מישהי בכוחות עצמך ובין אם אתה יוצא לפגישה עיוורת, כבר בשלב מוקדם בהיכרות חשוב ששני הצדדים ילמדו ככל האפשר על הערכים ועל המטרות לטווח קצר וארוך של הצד השני. בחוגים מסוימים, אנשים מבררים הרבה על הגישה של בן/בת הזוג לחיים ועל שאיפותיו/יה עוד לפני הפגישה הראשונה. ידוע לנו שרווקים רבים מעדיפים לברר מידע זה בפגישה עצמה. ה"טריק" הוא לשאול את השאלות הנכונות בשלב מוקדם מספיק בתהליך ההיכרות.

לרוב, אנו ממליצות לאנשים שיוצאים לשתי הפגישות הראשונות להתחיל בשיחות כמו אלו שיוכלו לנהל עם זר שיושב לידם במטוס, אדם שאולי לא יפגשו שוב לעולם. עליך לספר מעט על עצמך ומה אתה עושה בחייך, ספר על התחביבים שלך וכיצד הגעת לעסוק בהם. כמובן, העולם הקטן של הישראלים, שבו תמיד מישהו מכיר מישהו שמכיר מישהו – יכול לסייע גם הוא לזרימת הדיאלוג.

ככל שהשיחה תהפוך להיות נעימה יותר, תוכל לתאר את עצמך קצת יותר על-ידי התמקדות בנושאים שיאפשרו לאישה שאתך לקבל מושג כללי על צורת החשיבה שלך, אבל אל תיכנס עמוק מדי. לדוגמא, תוכל לדבר על התכונות של אדם שאתה מעריך או על מישהו שהיה המורה הרוחני שלך; על משהו שתמיד רצית לעשות או להשיג ואפילו על חלק מהדברים שאתה עושה להנאתך.

כדאי גם לדבר על שאיפות לעתיד, לדוגמא, היכן אתה רואה את עצמך בעוד מספר שנים ומהי הדרך שבה אתה מקווה להשיג מטרות אלה. תוכן שיחות אלו יסייע לכל אחד מכם לקבל מושג על מידת ההתאמה בין הערכים והמטרות שלכם. יהיה מוקדם מכדי לדעת בוודאות, אבל כבר בשלב זה תוכל לזהות אם שניכם רוצים דברים דומים בחיים או שאינכם מתקדמים באותו כיוון.

מכיוון שאתה מחפש בת זוג לנישואין, איננו ממליצות לך לצאת עם מישהי שגישתה לחיים וציפיותיה שונות מאוד משלך – לא משנה כמה אתה נמשך אליה – כיוון שהבסיס למערכת יחסים ארוכת-טווח הוא התאמה בערכים ובמטרות.

מתישהו לקראת סוף החודש הראשון של היכרותכם – אחרי שתעברו את השלב הראשוני המביך של ההיכרות, תרגישו יותר בנוח ותלמדו מעט יותר זה על זו – אנו מציעות לכם לדון בגלוי בסיבות שמביאות אתכם לחיפוש בן/בת זוג. תוכל לומר לה שאמנם אתם נמצאים בשלב מוקדם מכדי לדעת לאן יוביל הקשר ביניכם, אבל עקרונית, אתה מחפש את האישה הנכונה מתוך כוונה להינשא; אם יסתבר ששניכם מתאימים זה לזה, היית רוצה להתחתן תוך פרק זמן מסוים.

כשרצונך למצוא את האישה המתאימה ולהינשא מוצג בצורה ניטרלית זו, בת הזוג שמולך תהיה לרוב כנה לגבי כוונותיה. אם האישה לא שותפה למטרתך של מציאת בן זוג לנישואין, היא לא בשבילך, לא משנה כמה היא נהדרת. היא לא תשנה את דעתה רק בגלל שהיא חושבת שאתה בחור נפלא. ואין לך שום דרך לדעת מתי היא תגיע להארה המיוחלת.

הצעותינו יכולות לסייע לך לבדוק אם בת הזוג הפוטנציאלית שותפה למטרותיך תוך זמן קצר ממה שחווית עד כה. אנו מקוות שעקב כך, תפגוש את האישה המתאימה לך בעתיד הקרוב.

רוזי ושרי

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן