רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

אלול

המרכיב הסודי של אפל

כ״ב באלול ה׳תשע״ח כ״ב באלול ה׳תשע״ח 02/09/2018 | מאת יוגי רובקין

תבנית חשיבה מתפתחת מאפשרת לנו לדמיין מטרות מרגשות לשנה החדשה, כאלה שתאתגרנה אותנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו.

לצורך המותג החדש של חברת אפל - פרוייקט סודי ביותר - רצה סקוט פורסטול, סגן נשיא בכיר, לגייס צוות המבוסס באופן בלעדי על אנשים שהם בעלי תבנית חשיבה מתפתחת. פורסטול היה מעריץ של הפסיכולוגית קרול דואק, שטבעה את המושג "מיינדסט מקובע" - תבנית חשיבה שבה האדם מציב מגבלות מלאכותיות ונמנע מכישלון, ואת המושג "מיינדסט מתרחב/ מתפתח" - תבנית חשיבה שבה האדם חושב בגדול, משקיע יותר מאמץ, חיובי וחווה פחות חוסר אונים.

כדי לאתר את העובדים בעלי המיינדסט המתפתח בחברת אפל, העביר פורסטול מצגת מסקרנת לעובדי החברה הנחשבים 'כוכבים'. הוא הזהיר אותם שפרוייקט סודי ביותר זה יספק שפע של הזדמנויות "לטעות ולהתאמץ, אולם בסופו של דבר ייתכן שנצליח להשיג משהו שייזכר לדורות". פורסטול שיער שהעובדים שיקפצו על ההזדמנות הם אנשים בעלי מיינדסט מתפתח, שאינם נבהלים או מתייאשים לנוכח אתגרים עצומים שעומדים בפניהם, ושהם יישארו מלאי השראה, סקרנים ומחויבים לאורך הדרך המאתגרת שלפניהם. צוות זה של אנשים בעלי מיינדסט מתפתח הוא זה שיצר בסופו של דבר את הגאדג'ט המצליח יחסית שנקרא אייפון (מתוך ספרו של גארי קלר, The One Thing – The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results).

ההשפעה של תבנית החשיבה שלנו על מה שאנו משיגים בחיים היא מדהימה - וגם מפחידה. החדשות הטובות, כפי שמציינת דואק, הן שניתן לשנות תבניות חשיבה. בדומה לכל הרגל אחר, נוכל לאמן את המוח שלנו עד שתבנית החשיבה החדשה תהפוך לדבר שבשגרה.

למרות שיהודי אמור תמיד להיות בעל מיינדסט מתפתח, הרי שבחודש אלול, החודש שלפני ראש השנה, אנו מתבקשים לבדוק כיצד חזרנו למצב של מיינדסט מקובע ולפעול כדי לשנות מצב זה.

מדי בוקר בחודש אלול, תרועות השופר מהדהדות בבתי הכנסת ומזכירות לנו להתעורר מתנומתנו הרוחנית ולהתמודד עם האתגרים העכשוויים.

אלול מזמין אותנו לשקול מחדש את אפשרויות חיינו - כיצד נוכל למצוא יותר משמעות, מחויבות וייעוד בחיינו, ולהתרחק מאותן הדרכים שאינן מובילות אותנו למקום שאליו ברצוננו להגיע. תבנית חשיבה מתפתחת מאפשרת לנו לדמיין מטרות מרגשות לשנה החדשה, מטרות שתאתגרנה אותנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו.

להלן כמה אתגרים המעודדים צמיחה והתפתחות, בהם ניתן להתנסות במהלך חודש אלול:

  • שקלו לקחת על עצמכם קיום מצווה שלא קיימתם עד עכשיו, שקיומה מעורר בכם השראה.
  • התחייבו ללמוד תורה 10-15 דקות ביום.
  • קבעו פגישה עם עצמכם וצאו לכתוב על החלומות והשאיפות הרוחניות שלכם - בדקו בכנות האם אתם בדרך להשגת מטרות אלה ובמידת הצורך, שקלו מה יידרש מכם כדי לעלות על דרך המלך.
  • בצעו מחווה אחת של נדיבות מדי יום.
  • התאמנו על אמנות הכרת התודה.
  • התמודדו עם אתגר אחד שדחיתם.
  • בקשו סליחה ממישהו שפגעתם בו, וסלחו מכל הלב לאנשים שפגעו בכם.

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן