רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

רוחניות

אורות קטנים לחנוכה- נר ראשון

כ״ד בכסלו ה׳תש״פ כ״ד בכסלו ה׳תש״פ 22/12/2019 | מאת גל בעל הנס

מאמרים קצרים לחנוכה, לכל לילה הארה קטנה...

יש משמעות גדולה לראשון. הצעד הראשון בדרך כלל דורש מאמץ יותר גדול. לנר ראשון צריך להיזכר בכל ההלכות, לקנות שמן, להכין חנוכייה, להכין מקום לחנוכייה, לקנות פתיליות, וכו'. כמו כן ילד ראשון דורש יותר הכנה והתכווננות, מוצר ראשון, פעם ראשונה על הבמה, שיעור ראשון, ועוד... אחרי זה לרוב נהיה יותר קל.

המלה ראשון מתחילה במילה "ראש", להזכיר לנו שהכל מתחיל בראש, סוף מעשה במחשבה תחילה. רבי נחמן אומר בליקוטי מוהר"ן תורה קצ"ג: " "דַּע שֶׁהַמַּחֲשָׁבָה יֵשׁ לָהּ תּקֶף גָּדוֹל וְאִם יְחַזֵּק וִיגַבֵּר מַחֲשַׁבְתּוֹ עַל אֵיזֶה דָּבָר שֶׁבָּעוֹלָם יוּכַל לִפְעל שֶׁיִּהְיֶה כָך". אמנם הכי קשה לעבוד על הראש, על צורת החשיבה, המודע והתת מודע, האמונות, הצלקות, וכל מה שבתוכו, אך אם מתחילים, ההמשך כבר הרבה יותר קל: ההרגלים, התחושות, הרגשות, התגובות, היכולות, הכל משתפר.

אז הערב כשמדליקים נר ראשון, נזכור להדליק את האור הראשון בראשנו, שיגדל ויתעצם, שיאיר לנו את המחשבות, וינקה את כל מה שמעכב אותנו ומרחיק אותנו מן האושר, על מנת שנוכל להאיר גם לאחרים.

חנוכה שמח 🙂

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן