רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

צמיחה אישית

כסף לא גדל על עצים. איפה כן?

כ״ה באלול ה׳תשפ״א כ״ה באלול ה׳תשפ״א 02/09/2021 | מאת ברוך פייגר

הכוח מספר 1 ביקום שבלתי אפשרי לעצור; אז איך מגלים את הסוד שמייצר את המשכורות הגבוהות במשק? I מתנה מצורפת בסוף המאמר

אנשים רבים שואלים את עצמם למה הם לא מצליחים להרוויח יותר כסף, מדוע הם מתוסכלים במקום העבודה שלהם ומרגישים שהם לא מספיק מתוגמלים. הרי מדובר באנשים מוכשרים ומנוסים שיודעים היטב לעשות את העבודה שלהם ומעניקים ערך רב למקום העבודה או הלקוחות שלהם.

למה אתה מצליח כלכלית?

לפני למעלה מעשור ערכתי תחקיר עומק, תשאלתי למעלה מ-50 יזמים שמרוויחים שכר ראוי ומצליחים מבחינה כלכלית. שאלתי אותם, "אם הייתם צריכים לשים את האצבע על הנקודה המרכזית שגרמה להצלחה שלכם, על איזו נקודה הייתם מצביעים?"

התשובה של כולם היתה דומה, שהיות והם אוהבים את העיסוק שלהם, כתוצאה הם מצליחים לתת ערך גבוה יותר למעסיק או ללקוחות שלהם, יש להם כח להתאמץ יותר כי הם נהנים מהדרך, זה בא להם בטבעי לתת יותר ולהשקיע יותר אנרגיה כי זה מה שהם טובים בו. כמובן שבעקבות העבודה המצוינת שהם עושים הם מפורגנים מהסביבה והתוצאה היא: שהם מתקדמים ומגיעים לדרגות השכר הגבוהות.

התחקיר שערכתי שינה לי את תפיסת החיים. פתאום הבנתי שהכישורים שלי והייחודיות שאלוקים נתן רק לי, הם הכלי העוצמתי ביותר שעליי להשתמש בו כדי להתפרנס. הרי לא סתם ניחנתי דווקא בכשרונות האלה, במשיכה להתעסק בתחום מסוים וביכולות שיש רק לי. אלוקים תכנת בי את הכוחות האלה, יצר אותי בצורה שונה מכל בני האדם סביבי - ומצפה שאשתמש בכוחות שלי כדי להתפתח ולהתקדם. ודבר נוסף שלמדתי הוא: שהחסרונות שלי הם גם חלק במשחק, כי בזכותם אני יודע מה לא לעשות! ולומד לשחרר לאחרים...

דרך אגב, העיסוק בכסף לא מרגיש קצת מכוער?

בדרך כלל בשלב הזה יהיה מישהו שיאמר: רגע, כסף זה לא ערך עליון, אולי אנחנו צריכים להתעלות מעל הרצון החומרי להרוויח יותר כסף ולהסתפק במועט? לשמוח בחלקנו?

קודם כל, במאמר הזה אני לא מדבר רק על כסף. יותר כסף בחשבון הבנק הוא התוצאה של כל התהליך הזה. אנחנו מדברים על פעולה מתוך האני הפנימי שלי, מתוך השליחות שיוקדת בי, המנוע שבוער בתוכי. התסכול הכי גדול שיש לאנשים הוא מחוסר מימוש עצמי. כשאדם לא מביא את היכולות שלו לידי ביטוי, כשהוא לא מוציא לפועל את הפוטנציאל שטמון בו - הוא מותש ועייף, חסר מוטיבציה להתקדם בכל תחום בחיים ולא מצליח למצוא את מקומות בעולם.

חוסר מימוש עצמי עלול להשפיע על כל מעגל החיים, החל בזוגיות, קשר עם המשפחה והילדים, התפתחות אישית ורוחנית וכמובן על מצב הרוח, הרוגע הנפשי והבריאות. אדם שמביא את עצמו לידי ביטוי יום אחרי יום הוא אדם מאושר. וכן, הוא גם שמח בחלקו!

נכון שיהדות לא מסתכלת על הכסף כמטרה בפני עצמה, אבל ברור שכסף הוא אמצעי חשוב כדי להגיע לחזון שלנו מדויקים יותר... כשמרוויחים יותר, אפשר לחיות ברוגע, לגדל את הילדים בשמחה ולקנות להם כל מה שהם צריכים, החל בחוגי העשרה ועד מורים פרטיים. כשמרוויחים יותר אפשר להתרכז יותר בהתפתחות אישית, להשקיע יותר בעצמי ובקשר הזוגי שלי למשל, אפשר לגור בדירה נאה שמרחיבה דעתו של אדם, אפשר לתמוך יותר באלה שאין להם…

אז אולי כסף הוא באמת לא המטרה עצמה. אבל כשאנחנו מדברים על מימוש עצמי, ועל יישוב הדעת ומנוחת הנפש המגיעים כתוצאה מזה שיש יותר כסף בבנק ולא לחוצים כל הזמן בחלק הכלכלי, ברור שניתן וצריך לחתור לזהות את המנוע הפנימי שלנו ולהרוויח יותר מתוך המנוע הזה.

איך אדע במה אני טוב?
להיות המאוורר הכי טוב שיש

התובנה הנפלאה הזו הביאה לי הארה, וצמחה מתוכה מתודה. שיטה מובנית ומסודרת בת חמישה שלבים שלב אחרי שלב, שמגלה איך כל אחד יכול להרוויח אלפי שקלים נוספים בחודש, כשהשלב הראשון והעיקרי בתהליך הוא להכיר את היכולות והכישורים הטבעיים שיש לכל אחד מאיתנו, להבין מה הם החסמים שמונעים מאיתנו להצליח, ואת הצמיחה אני עושה מתוך הכישורים הטבעיים והיכולות שיש לי - המנוע הפנימי שלי, כך אני קורא לזה. ה'אני במיטבי'!

לכל אחד יש תשוקה פנימית שהבורא טבע בו, עוצמה שיש רק לו ואף אחד לא יכול להתחרות בו - מנוע פנימי, אישי וייחודי. ואם רק נזהה אותו ונבין לאיפה המנוע הפנימי שלנו לוקח אותנו - נהיה מסוגלים להרבה יותר. נדע לבחור את תחום העיסוק שתואם את המנוע הזה ולהתקדם הרבה יותר.

תנסו לדמיין מאוורר שיגיד לעצמו, "לי יש מנוע, ולמטוס יש מנוע. אם המטוס מסוגל לעוף באוויר בעזרת המנוע שלו, כנראה שגם אני יכול". אותו מאוורר ישרוף את המנוע שלו ויותר גם לא יהיה מאוורר ובמקום להיות מאוורר טוב ואיכותי שמשתמש בכנפיים ובמנוע שלו למטרה שלשמה הם נועדו, הוא יתקלקל ולא יצליח לעשות כלום - גם לא לאוורר...

כך גם כל אחד ואחת מאיתנו. אם נצליח לזהות את המנוע הפנימי שלנו ונהיה הכי טובים במה שנועדנו להיות, נצליח להתקדם, להיות הגירסה הכי טובה של עצמנו. נרוויח גם את החיים שאנחנו רוצים לחיות, גם את השכר שנרצה להרוויח ונצליח לעשות את זה בלי לוותר על אף אחד מהערכים שחשובים לנו.

והנה לכם הצעד הראשון בדרך להגיע ל'אני במיטבי':

לכל אדם יש דברים מסוימים שהוא נהנה לעשות, לכל אחד מאיתנו יש משהו שאם הוא יעסוק בו מבוקר עד ערב - הוא לא יתעייף, תהיה לו מוטיבציה להמשיך וכשיסתיים היום הוא רק יחכה ליום המחר כדי להמשיך עם העיסוק שנותן לו סיפוק, הנאה ותחושת מימוש עצמי.

אם ננסה לשחזר, בטוח שנצליח לגלות לפחות משהו אחד שהיינו מוכנים לעשות בחינם. כן, בחינם! כי זה משהו שאנחנו כל כך נהנים לעשות אותו, שנהיה מוכנים לעשות אותו ללא כל תשלום.

כשמשפחה יוצאת לפיקניק, חלוקת התפקידים כמעט ברורה מראש, כולם יודעים מראש מי יכין את הבשר, מי יארגן את תכנית הערב, מי יעמוד על המנגל עם הנפנף ביד, מזיע ואומר "עוד רגע הפחמים מוכנים…". למה זה עובד ככה? כי אנחנו משפחה, אנחנו מכירים אחד את השני וכל אחד משתלב באופן טבעי במקום הטבעי שלו, ממלא את התפקיד שהכי מתאים לו.

כך בדיוק זה גם בחיים, רק שכאן הדברים דורשים יותר התבוננות, כן, לשים ברקס. עצירה לחיים לכמה רגעים ולחשוב עם עצמי כדי לזהות מה אני מוכן לעשות בחינם. כשאדרוש תשלום על הדבר הזה שאני מוכן לעשות גם בחינם - כולם ירוצו לקבל ממני את השירות הזה ולשלם עליו ממיטב כספם, כי אני הכי טוב שיש. אני יודע לתת את השירות הזה בצורה מצוינת כי אני מוכן להשקיע אנרגיות רבות כדי להצטיין בתחום. אני אוהב את התחום, נהנה מכל רגע שאני עוסק בו ולעולם לא יוכלו להיות לי מתחרים.

הנה לכם תרגיל מעשי בר ביצוע: בחרו שלושה חברים או בני משפחה, הם חייבים להיות אנשים שקרובים אליכם ומוכנים לענות לכם תשובות כנות.

שאלו אותם את שלושת השאלות הבאות:

  1. במה אני טוב/ה?
  2. במה אני לא טוב/ה?
  3. מה אומרים עלי כשאני יוצא/ת מהחדר?

התשובות שתקבלו מהאנשים שקרובים לכם ומכירים אתכם לשלושת השאלות הללו, יתנו לכם פוקוס מדהים על עצמכם - מבחוץ. זה ייתן לכם חומר למחשבה וכבר יהיה לכם ברור יותר מי אתם ומה המנוע הפנימי שלכם.

כשנהיה מחוברים למנוע הפנימי שלנו, לא נרגיש את עייפות החומר, לא ניגרר אחרי מצבי רוח ולא יהיו לנו התלבטויות אינסופיות. מה שחשוב לשים לב, שבכל רגע נתון אנשים מחפשים נותני שירות מכל התחומים, והם אף מוכנים לשלם על זה המון, אם נשתמש במה שהמשפחה הקרובה והחברים שלי אמרו עלי, אני אשווק את עצמי והם ישווקו אותי, כי אני טוב וכולם גם יודעים את זה, אז נכון, אולי כרגע אני לא גובה על התועלות שבי אך עלי בשלב ראשון להבין שפה נמצאת ההזדמנות שלי להציע תשלום. כי הם מחפשים פתרון ומוכנים לשלם ובסופו של דבר הם גם יפרגנו לנו על העזרה שקיבלו למרות שישלמו הרבה…

ההחלטה שיוצרת כסף

אוקיי, אז איך מתקדמים מכאן? נניח שזיהיתי את המנוע הפנימי שלי והבנתי מהו תחום העיסוק שמתאים עבורי, איך אני מביא תכלס יותר כסף?

אז כמובן שכדי להגיע לדרגת השכר שאנחנו מצפים לה, חייבת להיות לנו מטרה-הגדרה אישית. אחרי שאנחנו מזהים את המנוע הפנימי שלנו, נגיע לשלב שבו נגדיר את המספר שלנו - את הסכום שאותו אנחנו רוצים או צריכים להרוויח בחודש כדי לחיות את החיים שדמיינו. ולא, לא מדובר על לזרוק לאוויר סכום גבוה שאין מאחוריו היגיון. מדובר על לרדת לפרטים ולהבין מהו הסכום שאותו אני צריך להרוויח כדי לגמור את החודש בכבוד, ומהו הסכום שאותו אני רוצה להרוויח כדי לחיות חיים רגועים כמו שאני מדמיין.

כתוצאה מהשילוב בין שני הנתונים שיש לנו כעת בידיים: המנוע הפנימי והמספר (כלומר כמה כסף אתם צריכים או רוצים), נוכל להגיע להחלטה חד משמעית וברורה - במה אנחנו רוצים לעסוק!

כאן זה בדיוק השלב שניגשים לבנות אסטרטגיה איך אנחנו עומדים להרוויח מתחום העיסוק הנבחר את הסכום שאליו אנו שואפים, לצאת לדרך כדי להגיע למטרה ולשמר את ההצלחה לאורך זמן.

חשוב לשים לב: הסיבה שבגללה אנחנו מתוסכלים, היא לא בגלל שאין לנו מספיק כסף בחשבון הבנק אלא בגלל שאנחנו לא מעריכים את עצמנו מספיק, אנחנו לא מממשים את הפוטנציאל שלנו ולא מצליחים לפרוץ החוצה. ברגע שפתרנו את האתגר הזה - האתגר של איך להרוויח ממנו כסף יהיה קטן הרבה יותר.

בשנים האחרונות פגשתי מאות אנשים שלימדתי אותם את השיטה הזו והצליחו להגדיל את ההכנסות שלהם ולהרוויח אלפי שקלים נוספים בחודש כתוצאה מבהירות בכישורים הטבעיים שלהם, ואף יותר...

ברוך פייגר | מומחה להגדלת הכנסות מהמנוע הפנימי

רוצים עוד? אני מזמין אתכם לקבל חינם את המדריך המלא שכתבתי עם כל הסודות להגדלת הכנסות. לקבלת המדריך למייל לחצו כאן

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן