רשימת תפוצה

ייעוץ

שאלה 169: מושלם על הנייר

י״ד במרחשון ה׳תש״ע 01/11/2009 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

המשפחה שלה חושבת שהיא מטורפת שהיא לא חוטפת את הבחור הזה.

רוזי ושרי היקרות,

לפני כמה חודשים, עזבתי בחור איתו יצאתי במשך כחצי שנה. חשבנו להתחתן, אבל בסוף זה לא הסתדר. אותו בחור היה, נדיב, אכפתי, ולא היה משהו מסוים שלא אהבתי בו. אבל עדיין, לאורך כל התקופה בא יצאנו הייתי מלאת ספקות, ואם לומר את האמת, חשתי הקלה כשזה הסתיים. התגברתי על הקשר בינינו מהר מאוד ואני בקושי מתגעגעת אליו.

כעת, כמה חודשים אחר כך, הוא יצר איתי קשר כדי שנתחיל שוב להיפגש. המשפחה והחברים שלי דוחפים אותי כולם לחדש את הקשר איתו, משום שהוא היה כזה גבר נפלא והוא באמת התאים ממש מצוין למשפחה שלי. אני חוששת שמא הוא הנשמה התאומה שלי ואם לא אצא איתו, אפסיד את ההזדמנות הגדולה של חיי. אני לא יודעת מה לעשות והספק חונק אותי.

האם אתן יכולות לייעץ לי מה לעשות?

ד.

ד. היקרה,

תחושת הקלה כשמערכת יחסים מסתיימת היא בדרך כלל סימן שזה לא היה זה.

תחושת הקלה כשמערכת יחסים מסתיימת היא בדרך כלל סימן שזה לא היה זה

לעתים, נראה שאדם מתאים לנו באופנים רבים. אנחנו קוראות לזה "מתאימים על הנייר". יש לו הרבה תכונות שאנו מחפשים, אנחנו יכולים להעריך שהוא אדם טוב, ואנחנו חושבים שהוא יכול להיות שותף טוב לחיים. אבל משהו לא בדיוק מסתדר לנו. אולי אנחנו לא מרגישים קשר רגשי חזק, אולי מטריד אותנו דבר מה באישיותו שלא יטריד את הבאה אחרינו אבל הוא לא מתאים לנו, אולי אנחנו סתם לא מספיק מחבבים אותו. ועדיין, בגלל כל מעלותיו האישיות, אנחנו משקיעים זמן רב ואנרגיה כדי שזה יצליח

אנחנו ממשיכים להיפגש, מקוים שעם הזמן המצב ישתפר. אבל זה לא קורה. יש לנו רגשות אשמה שאנחנו מסיימים את הקשר, אנחנו חושבים שאולי יש עוד משהו שביכולתנו לעשות, ואנחנו תוהים מדוע איננו נרגשים מדבר שאמור להיות מתאים לנו. וכשמערכת היחסים מסתיימת בסופו של דבר - או שאנו נבוכים מדוע היא לא הצליחה, או שאנחנו חשים רגשות אשמה שפגענו במישהו שבו לא רצינו לפגוע, או תחושת הקלה שסוף סוף הכל נגמר, או שילוב של כל הנ"ל.

אנחנו יכולות להבין את עניינה של משפחתך בפתיחה מחדש של האופציה שהקשר ביניכם יצליח, אבל עלייך להיות כנה עם עצמך - אם תצאי עמו שוב, כששום דבר בו או בחייך לא השתנה באופן משמעותי, את מחפשת עוד תסכול.

מה יכול לגרום שיהיה שווה להיפגש איתו שוב? רק אם הייתה בעיה מסוימת שהיוותה נקודת עיכוב ביניכם, והיא נפתרה. לדוגמא, אם הוא עישן, ומבחינתך עישון "שובר עסקה", והוא עמל קשה כדי להיפטר מההרגל. או אם לא הייתה לו הרבה אמביציה, וכעת הוא עלה על מסלול של נחישות. במקרה כזה, את יכולה לשקול להיפגש איתו שוב.

או, יתכן שהפרספקטיבה שלך השתנתה. אולי הגעת להכרה שאינך זקוקה לזיקוקים שחשבת שתרגישי, או שהסיבות שבגללן נפרדת ממנו אינן מטרידות אותך יותר, או שעברת זמן לחוץ ולא הנחת לעצמך להיפתח וכעת את מוכנה לעשות זאת, או שאת באמת מחבבת אותו. אם כן, שווה לצאת איתו שוב. ראינו זוגות רבים מצליחים בסיבוב השני, כשמה שעמד בדרכם בראשונה לא היווה עוד מכשול.

אל תיכנעי ללחץ משום שמי שיצטרך לחיות איתו כל החיים זה לא הם, אלא את

ממכתבך אנחנו לא רואות דבר מכל אלה. את אומרת שאת שוקלת להיפגש איתו שוב משום שהמשפחה שלך לוחצת עליך, ומשום שאת חוששת שמא תחמיצי את האדם הנכון מהסיבה הלא נכונה. אבל את לא מספרת לנו שאת מתגעגעת אליו, שהחלטת שבאמת אכפת לך ממנו, שמה שהטריד אותך קודם כבר לא רלוונטי, ושאת מלאת תקווה מהסיכויים לחדש את מערכת היחסים. אל תיכנעי ללחץ, משום שבסופו של דבר, מי שיצטרך לחיות איתו כל החיים זה לא הם, אלא את.

רוזי ושרי

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram