רשימת תפוצה

מאמרים

5 עצות למציאת החצי השני

ל׳ בשבט ה׳תש״ע 14/02/2010 | מאת ס. מלין

שלוש נשים משתפות אותנו בתובנות שרכשו במשך שנים לא קלות של פגישות למטרת נישואין.

טליה התחילה לצאת להיכרויות בגיל 20 ומצאה בסופו של דבר את בעלה כשהייתה בת 45; ריקי מצאה את בעלה בגיל 37, אחרי נישואין כושלים, שינוי משמעותי בסגנון החיים ובגישה להיכרויות והמון נסיעות למקומות מרוחקים; שרה לא ידעה איך תוכל למצוא בעל, כשהיא באה מרקע דתי ונמצאת בדרכה להיות רופאה. בשיחה גלויה וישירה, הן שתפו אותנו בעצות מעשיות שרכשו מניסיונן האישי במשך שנים של היכרויות. להלן חמשת הלקחים החשובים ביותר.

1. חשבו על עצמכם!

תקופת הרווקות היא הזדמנות נהדרת לשיפור עצמי. במקום לשקוע לתוך עצמכם בצורה מזיקה, השקיעו בלהיות האני הכי טוב/ה שאפשר. שרה מודה ששמונה שנות הצמיחה שעברו עליה היו נחוצות כדי שתוכל לבחור בסופו של דבר בבעלה בצורה בוגרת. "הבנתי שמטרת החיים היא לשפר את עצמך. כמה שאת עובדת יותר על עצמך, ככה מערכת היחסים המיועדת לך תהיה טובה יותר."

ריקי ממשיכה באותו כיוון ומוסיפה, "הגישה היא לא בסגנון של 'היי, איפה הבעל שלי? תביאו אותו'. החיים הם עבודה אמיתית – שום דבר לא מובטח."

רבים רואים בנישואין קשר המבטיח את מקומנו בחברה, אולם בתור רווקים, אל תשכחו את חשיבותו של הפרט בחברה. במשך 25 שנות ההיכרויות של טליה, היא לא הרשתה לעצמה לשקוע לדיכאון. במקום זה, היא העסיקה את עצמה בנתינה למשפחתה ולקהילתה, ועמלה על פיתוח הקריירה שלה כתרפיסטית. "תאמינו שאתם חלק חשוב מהחברה. תאמינו שלא אשמתכם שאתם רווקים, שאתם באמת רוצים להתחתן, ושמגיע לכם להתחתן." תרגישו טוב עם עצמכם, עם תרומתכם לחברה ועם העובדה שאתם ראויים לנישואין. אנשים חיוביים תמיד נהנים מחברה!

ואל תשכחו לטפח את עצמכם. "חייכו ולבשו בגדים נאים", אומרת ריקי. "אנשים רבים מסתכלים עליכם, ואולי יהיו להם רעיונות לבן/בת זוג מתאימים."

2. אל תשגו בפנטזיית האהבה ממבט ראשון

"הרבה פעמים אנשים תקועים באשליה שהם צריכים לראות זיקוקים כשהם פוגשים את בן/בת הזוג המתאימים, אבל זה לא ככה", מסבירה ריקי. "בהחלט יתכן שבהתחלה פשוט תחבבו מישהו, ואחר כך תכירו אותו באופן אישי, ורק אז יתחילו הרגשות האמיתיים להתעורר."

במקום להתמקד בעיקר במרכיב המשיכה, תנו לעצמכם זמן להכיר את אישיותו הפנימית של האדם. "אנחנו ניגשים לפגישות עם המון ציפיות מוקדמות", אומרת טליה. "אם רווקים מבוגרים לא ישימו דגש רב כל כך על דברים שלדעתם חשובים, יהיה להם קל יותר - כמו למשל אם הוא (או היא) גבוה יותר, נמוך יותר, כבד יותר, רזה יותר, חתיך או לא כל כך. כל הדברים האלה לא כל כך חשובים באמת."

אתם יכולים להתחתן כמעט עם כל אחד, כל עוד המטרות שלכם זהות ויש ביניכם תקשורת פתוחה לגבי שאיפותיכם לעתיד

מוכנות לנישואין ונכונות מודעת להשקיע למען ההצלחה, חשובות וחיוניות. ממשיכה טליה, "אתם יכולים להתחתן כמעט עם כל אחד, כל עוד המטרות שלכם זהות ויש ביניכם תקשורת פתוחה לגבי שאיפותיכם לעתיד."

"תהיו פתוחים, ואל תחזיקו רשימת קריטריונים ארוכה", מציעה ריקי. היא נישאה בסופו של דבר לגבר ממוצא שונה ועברה לעיר מגוריו, למרות שהאופציות האלה בכלל לא תאמו את העדפותיה. "כשאני חושבת על רוב הבנות, הן לא מתחתנות עם גבר שמתאים לרשימת הקריטריונים המקורית שלהן, משום שבסופו של דבר קיימת תוכנית גבוהה יותר, והיא לא כוללת דברים כמו 'הוא לא צריך להיות כל כך גבוה, או שיהיה לו תואר או שיהיה לו דבר זה או אחר."

טיפ פרקטי אחרון בנושא: "תמיד צריכים לצאת לפגישה שנייה, אלא אם ממש אין לך שום משיכה פיזית לבן/בת הזוג הנוכחי."

3. קבלו עזרה (מהמקורות הנכונים)

עולם ההיכרויות אינו תמיד ידידותי – מאירועי פו"פים, דרך אתרי היכרויות ועד לחברים שרק מנסים לעזור לך – והַכְוונה טובה, חיונית ממש בתהליך חשוב כמו מציאת בן/בת זוג לחיים.

טליה לדוגמא, מזהירה שלא להתייעץ ולדון בנושא עם רווקים אחרים, אלא מעודדת קשר עם אדם אובייקטיבי שימלא תפקיד של מאמן ומתווך. "המון רווקים מבוגרים הופכים להיות מאוד שליליים ומדוכדכים, וזה עולה כשמבקשים עליהם אינפורמציה. טוב מאוד למצוא מורה דרך רוחני שיוכל להנחות אתכם במהלך ההיכרויות, מישהו שתוכלו לשוחח ולהיפגש איתו, ושיש לו כלים להנחות אתכם כיצד לקדם את מערכת היחסים."

"במקרה שלי, זה הכי הצליח עם חברים שהיה להם אכפת ממני ושניסו לחפש עבורי בן זוג", אומרת שרה. "הם ידעו שאני צריכה אדם לומד ואינטליגנטי במיוחד."

4. תנו מעצמכם

שמרו על אוזניים ועיניים פקוחות. אפילו אם פגישה לא מצליחה כמו שקיוויתם, יכול להיות שיש כאן הזדמנות לעשות חסד מדהים עם ידיד/ה.

"היכרות היא הזדמנות נהדרת לחשוב גם על אחרים שאולי מתאימים לדייט שלא התאים לכם", אומרת ריקי. "תשמחו שזכיתם לצאת לפגישה ובעקבותיה לחשוב מי לדעתכם מתאים/ה לו/לה. עשו חסד עם הזולת". הרבה פעמים כשאנחנו טובים לאחרים, הטוב חוזר אלינו אחר כך, בגדול.

5. אל תתייאשו ואל תפסיקו להתפלל.

עם ותק של 25 שנות היכרויות, אפשר רק לדמיין על אילו מאגרים עצומים של אמונה טליה הייתה צריכה להישען. "אמונה עמוקה יכולה לעזור לכם לעבור כל דבר", היא אומרת. "אתם צריכים להאמין באמת בעצם מהות הווייתכם."

בנוסף, השקיעו מאמץ כדי לשמוח ולהכיר תודה על המון הדברים החיוביים שממלאים את חייכם. "אפילו כשזה באמת קשה לנו, אנחנו חייבים להבין שזה המבחן שלנו", אומרת ריקי.

דברו עם א-לוהים בשפה שלכם, והביעו את אמונתכם שהוא יכול לעזור לכם.

*כל השמות שונו.

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram