רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

נישואין

לצאת עם בן הזוג לאחר הנישואין

י״א באייר ה׳תש״ע י״א באייר ה׳תש״ע 25/04/2010 | מאת לורי פלטניק

מתי הייתם בפעם האחרונה בדייט עם בן הזוג? אם לוקח לכם זמן להיזכר אז המצב לא טוב.

מתי הייתה הפעם האחרונה בה יצאת עם אשתך/בעלך לפגישה – רק שניכם, בלי ילדים, בלי חברים, רק אתה והיא? אם הייתם צריכים לעצור ולחשוב, אפילו לשנייה, כדי למצוא את התשובה, אז המצב לא טוב.

הקשר הזוגי שלכם הוא מערכת היחסים החשובה ביותר שיש לכם בעולם – יותר חשובה מהקשר שלכם עם ילדיכם. למעשה, הצלחה בחינוך הילדים חציה תפילה וחציה נישואין טובים. כך שאם אתם רוצים שהילדים שלכם יצאו מצוינים, דאגו לכך שהנישואין שלכם יהיו מצוינים.

נישואין דורשים השקעה מתמדת. הנישואין הם כמו חשבון בנק – החיים מציבים בדרככם המון דברים: ניסיונות, קשיים ובעיות. כל אלה יוצרים לחץ בחיי הנישואין ומצמצמים את יתרת החשבון, הן מבחינה רגשית והן מבחינה פיזית. אם כן, עדיף שבחשבון ה"בנק" שלכם תהיה יתרה גדולה. כיצד נשקיע כדי להבטיח שלא נגיע לאוברדרפט? השקעה בנישואין משמעותה לבלות יחד זמן איכות, ופגישות בין בני זוג נשואים הן כלי חשוב לשם כך.

עצות מעשיות:

  1. נסו לקבוע דייט אחת לשבוע, ביום ובשעה קבועים. אם יום רביעי למשל הוא "ליל דייט", מצאו בייביסיטר קבוע לכל יום רביעי. אם אתם מוזמנים למשהו או מזומנים לפגישה אחרת באותו זמן, אמרו "לא", יש לי היום פגישה עם אשתי/בעלי. ערב הדייט מקודש.

  2. עשו תורות בתכנון הפגישה. שבוע אחד את/ה תחליט/י לאן לצאת ומה לעשות ובשבוע הבא בן/בת הזוג. אפשר לצאת למסעדה או לסרט, זה יכול להיות טיול קניות רגיל לקניון, או קפה לשניים – הרעיון הוא להיות ביחד, רק שניכם.

  3. מותר לדבר על הילדים, אבל רק ב-15 הדקות הראשונות. על מה עוד אפשר לדבר? בטח דיברתם על משהו לפני שנולדו הילדים! אז תחזרו לשתף זה את זה ברצונותיכם, מחשבותיכם, רגשותיכם וחלומותיכם, בדיוק כמו אז... בימים ההם.

  4. פעם בשלושה ארבעה חודשים תכננו לעצמכם 'בריחה'. לפחות ללילה אחד, והכי טוב לשניים. אתם לא צריכים להרחיק לכת, זה יכול להיות צימר לא רחוק ממקום מגוריכם, או איזו אכסניית נוער נחמדה. ככה תהיו מספיק קרובים כדי שתוכלו להגיע הביתה אם הילדים יצטרכו אתכם באמת, ומצד שני מספיק רחוקים כדי להרגיש כאילו אתם באמת לא שם.

שפרו את הקיים והוסיפו עוד רומנטיקה לחייכם. אתם משקיעים בילדיכם כדי שהם יום אחד יעזבו; אתם נותנים לבני הזוג שלכם כדי שהם יישארו. השקיעו עכשיו.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן