רשימת תפוצה

תובנות מהחיים

ויטמינים לנישואים

כ״ג במרחשון ה׳תשע״ב 20/11/2011 | מאת אמונה ברוורמן

עשו זאת אחת ליום כדי לחזק את נישואיכם.

אני תמיד מחפשת עצות חדשות לנישואין – וכמה שהעצה יותר פשוטה (ויותר זולה), יותר טוב. אני קוראת ספרים על נישואין ויוצאת לשיעורים - למרות שאני יודעת שאני אשמע המון רעיונות מוכרים (לא שחזרה לא תועיל לי!) - בחיפוש אחר רעיון חכם נוסף. הרבה אנשים מודאגים ממצב הנישואין, לא רק של עצמם, ופעמים רבות אני מרוויחה מתובנותיהם.

זה לא היה שונה אתמול בלילה. אסתר פרידמן, המרצה, היא חברה בארגון שמקדיש עצמו למניעה וסיכול של התעללויות במשפחה, וטיפוח מערכות יחסים בריאות. מטרת המצגת שלה הייתה להכין זוגות מאורסים לנישואין, דרך הקניית מיומנויות תקשורת בריאות (וע"י כך להפחית אולי דרכים הרסניות).

היא סיפרה לנו על טיפ שהיא אוהבת לתת לזוגות, ושמאוד מתאים לקריטריונים שלי – הוא פשוט, זול ו(אמור להיות)קל ליישום.

הקפידו לבטא לפחות פעם אחת בכל יום (או לילה) הערכה לבני זוגכם. אין צורך במחוות דרמטיות; אין צורך בפרחים או במתיקות דביקה; ולמעשה, עדיף אפילו שלא. פשוט חשוב לא לתת ליום שלם לחלוף בלי להגיד תודה.

ושלא תנסו לומר לי שאתם לא מסוגלים לחשוב על שום רעיון!

זהו רעיון נפלא. הוא יכול ליצור שינוי כל כך משמעותי, וכבר אמרתי שהוא בחינם?

בכוחה של תודה קצרה וכנה לשפר את כל מערכות היחסים שלנו

"תודה שהלכת ברגל לעבודה והשארת לי את הרכב"; "תודה שכיבסת לי את הבגדים – ממש מדהים. אני שם אותם בסל הכביסה בבוקר, וכשאני חוזר הביתה הם שוב מקופלים ומסודרים במדף"; "תודה שהכנת ארוחת ערב. תענוג איך שאת דואגת לכולנו!"; "תודה שלקחת את יעלי לרופא/ אורתודנט/ רופא שיניים/ אף אוזן גרון... מלאו את החסר"; "תודה על הקפה בבוקר"; "תודה שלקחת את הילדים ללימודים"; "תודה שפינית את השולחן"; "תודה שרוקנת את האשפה" (זה תמיד חשוב); "תודה שסידרת את המיטה"... והרשימה פשוט אינסופית.

וכשאתם כבר בתוך זה, שלחו כמה תודות לבורא עולם – גם כאן הרשימה אינסופית. תוכלו להתחיל ב"תודה שנתת לי בן/בת זוג שעושה עבורי את כל הדברים הנפלאים האלה."

בכוחה של תודה פשוטה לשפר את כל מערכות היחסים שלנו. ועדיין, למרות שזה כל כך פשוט, רובנו לא מביעים אותה מספיק. אנחנו מקבלים את כל החסדים כמובנים מאליהם – מההורים שלנו, מבני הזוג, מא-לוהים – ומתמקדים במה שאין לנו.

לביטוי קצר וכן של הערכה, יש כוח ליצור שינוי משמעותי בחשיבה ובמערכות היחסים שלנו. אחת ליום – ויטמינים לנישואין.

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram