רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

הוציאו את הטלוויזיה מחדר השינה

כ״ג בשבט ה׳תשס״ז כ״ג בשבט ה׳תשס״ז 11/02/2007 | מאת אמונה ברוורמן

יותר מידי זוגות הקריבו את האינטימיות הרגשית, הגופנית והנפשית שלהם על מזבח תוכניות הלילה.

קראתי מאמר שכותרתו הייתה "שאלות שזוגות צריכים לשאול אחד את השני (או היו צריכים לשאול) לפני שהם מתחתנים." מכיוון שהקטע פורסם תחת שם-עט, אני מרשה לעצמי לומר שהרשימה הייתה משעממת ובסיסית לחלוטין. נראה לי מובן מאליו שצריכים להבהיר מראש אם רוצים ילדים או לא (אני טועה?) ולא נראה לי שצריך לכתוב על זה מאמר שלם.

בכל אופן, שאלה אחת לכדה את תשומת ליבי, בייחוד משום שהיו ברשימה רק 15 שאלות. הופתעתי שהשאלה "האם תהיה טלוויזיה בחדר השינה?" מצאה את מקומה בין אותן שאלות קריטיות.

אני מניחה (בהתבסס על הערכתי העצמית בלבד) שזוגות רבים מאבדים את ההזדמנות המיוחדת לחיזוק הקשר שמציעות להן שעות הלילה המאוחרות – האפשרות לשוחח יחד על היום שעבר, להעלות נושאים חשובים, להעמיק את הקרבה האינטימית – עקב נוכחותם של שותפים זרים בחדר השינה שלהם.

אין ספק שקל הרבה יותר לצפות בטלוויזיה מאשר לדבר עם בן או בת הזוג ולהיות קשובים אליו. הצפייה במרקע וודאי קלה יותר מלחשוף את חולשותינו בפני אדם אחר. זאת הבריחה המושלמת, והיא הורסת את האפשרות ל'יחד' אמיתי.

זה לא נעשה בזדון. זה לא נעשה בתכנון מראש (אלא אם כבר קראתם את המאמר הזה!). זה פשוט נראה טבעי ומובן, אבל זה גם גובה, ללא כל ספק, מחיר כבד.

המדיה המודרנית חודרת לתחומים רבים כל כך בחיינו. חייב להיות מקום מקודש בו נכבה את הכל, ונחזיר לעצמנו את השליטה.

יותר מדי זוגות הקריבו את האינטימיות שלהם – הרגשית, הגופנית והנפשית – על מזבח תוכניות הלילה. יותר מדי תכניות אירוח, סרטים או קומדיות חלולות מסיחים את דעתם של הזוגות ממערכת היחסים שלהם ומהעבודה הכרוכה בה.

במשפחות רבות, זה הזמן הפרטי היחיד שיכול להיות לבני הזוג הנשוי. ובכל זאת הם מניחים לסרטי הלילה, לטלנובלות, לסיכומי היום שהיה או למשהו אחר לגזול אותו מהם...

סקר לא-פורמלי של זוגות שהגלו את הטלוויזיה לסלון, אומר שהם מרגישים קרובים יותר וקשורים יותר לבני הזוג שלהם. יש אינטימיות מיוחדת בשיחות הליליות האלה בחדרים חשוכים. יש ברגעים אלה רגישות מיוחדת, פתיחות מיוחדת. זאת מציאות שלא ניתן להחיות באורו העז של היום.

בלילות בהם משודרות תוכניות שאתם באמת רוצים לראות, צפו בהן בסלון ובסיומן היכנסו לחדר השינה. הותירו את חדר השינה כמקום המיוחד אך ורק לכם ולבני זוגכם. מקום שאמור לשמש מפלט ומחסה משאון העולם. חדר השינה הוא מקום להתחברות והתקשרות ביניכם, ולבניית יסודות חזקים שיאפשרו לכם לעמוד מול העולם שבחוץ, ולגדל את משפחותיכם מתוך יציבות רגשית וערכים טהורים.

המדיה המודרנית חודרת לתחומים רבים כל כך בחיינו. אם רק נניח לה, היא תטריד אותנו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. מחשבותינו מסתחררות ואנחנו נאבקים לשמור על יציבות. אנחנו רואים טלוויזיה בארוחת הבוקר, כשאנחנו מתעמלים, כשאנחנו ממלאים את מטלות אחר הצהריים ובארוחת הערב. אנחנו מציצים בסמארטפון כל כמה דקות, כאשר אנחנו צופים בסרטים, יוצאים יחד למופעים ואף במסעדות יוקרה רומנטיות. חייב להיות מקום מקודש בו נכבה את הכל, ונחזיר לעצמנו את השליטה. ובתור התחלה - אין כמו חדר השינה.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן