רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

היום המאושר ביותר בחיים?

כ״ח באדר ה׳תשס״ז כ״ח באדר ה׳תשס״ז 18/03/2007 | מאת אמונה ברוורמן

החתונה היא רק ההתחלה. כן, הקשר הזוגי רק נהיה טוב יותר. אבל, שלא כמו בסינדרלה, אין כאן קסם.

אף כלה בעלת דעה צלולה, אם הטבע יכול להעמיד יצור מופלא שכזה, לא הייתה רוצה שהחתונה שלה תהיה 'היום המאושר בחייה'. משמעות רצון כזה תהיה שכל דבר אחרי החתונה, כולל חיי הנישואין עצמם, יהיה בבחינת ירידה.

צריך אומץ להגיד משפט כזה מול תעשייה של מיליונים שנבנתה סביב הרעיון השגוי והמטעה הזה. תעשייה הרומסת בגסות את הגבול הדק בין מציאות לפנטזיה.

ההוכחה האחרונה לכך היא הלהיט האמריקאי – שמלות כלה מבית היוצר של וולט דיסני. נראה שהרעיון של חתונה מהאגדות, קיבל משמעות מילולית-מעשית, שבה מעוצבת שמלת הכלה בהתאם לדמות הדמיונית החביבה ביותר, כמו שלגיה או בת-הים הקטנה. כך התערפל אפילו יותר הגבול המטושטש במילא בין הדמיון למציאות – הגבול בין (מה שאמור היה להיות) חלומות הילדות לראיה המפוכחת של המבוגרים.

כאשר החתונה נתפשת כמטרה סופית ולא כנקודת התחלה, אז כולנו בבעיה.

אני לא רוצה להרוס לכם את שמחת החתונה. אני לא מקנאה במחלצותיה של אף כלה. אבל כאשר החתונה נתפשת כמטרה סופית ולא כנקודת התחלה, אזי כולנו בבעיה. כשמוכרים לנו את הנישואין בתור אגדה מאולפני וולט דיסני, התמודדות עם אתגרים היומיומיים יכולה להיות מפחידה ומאיימת, בייחוד כשהם כל כך בלתי צפויים.

מובן שיום החתונה צריך להיות מאושר ושמח. אבל זאת שמחה הנובעת מהפוטנציאל שעומד להתממש ומהאפשרויות החדשות שנפתחות לפני בני הזוג.

חתונה אינה הישג, אלא מתנה – נישואין מוצלחים הם הישג. ביום הנישואין מתחילה העבודה האמיתית.

אולי זאת עבדות מאהבה, אבל זאת בכל זאת עבדות. נסיכי החלומות האמיתיים שלנו הם יצורים בעלי חסרונות שבדרך כלל רחוקים מהציפיות שלנו. אני חושדת שעל אף שכל אחת מאיתנו הנשים מנסה להיראות כאישה המושלמת (לפחות מבחינה חיצונית) ביום החתונה, גם ההתנהגות שלנו הרבה פחות מאידיאלית.

אז אנחנו מתאימים את הציפיות שלנו למציאות, מרסנים את עצמנו ועובדים מעט יותר קשה. ודי מפתיע, אם אנחנו עובדים על זה באמת, אם אנחנו לא ביקורתיים כלפי בני הזוג שלנו אלא מתמקדים בחיובי, אם אנחנו תמיד מחפשים אחר דרכים להעניק, אם אנחנו עוצרים כדי ליהנות זה מזו, אז אנחנו מוצאים את עצמנו מאושרים יותר ויותר ככל שחולפות השנים.

אנחנו מביטים בזוגות הצעירים ביום נישואיהם ומתפעלים מתמימותם הנאיבית: כן, זה הולך ונהיה טוב יותר. כן, החתונה שלנו לא אמורה להיות היום המאושר ביותר בחיינו. אבל, שלא כמו בסינדרלה, אין כאן קסם.

רק אלה שמתאמצים זוכים ליהנות מהרווחים, והם לא קשורים לגמדים, פרחים, צלמים ופנטזיות, הם קשורים ישירות למאמצים שאנו משקיעים. אין כאן חזיון של סיפור אגדה. ויש צורך ביותר מהצלה הרואית ודרמתית כדי ליצור מערכת יחסים יציבה.

אבל עם מאמץ עקבי, עם תשומת לב תמידית לצרכיו של בן הזוג, עם התמקדות מתמדת ביצירת משהו נפלא, עם לימוד מתמשך משגיאות וקבלת החלטות נחושות לתקן ולשפר, עם תשומת לב רצינית למערכת היחסים החשובה ביותר בחיינו - אפשר, למרות האתגרים הרבים בהם ניתקל, לחיות באושר ו...אושר עד עצם היום ההוא.

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן