רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

היופי שמעבר לאופנה

כ״ה בתשרי ה׳תשע״ד כ״ה בתשרי ה׳תשע״ד 29/09/2013 | מאת Tzvi

החלטות קטנות של חיים ומוות.

זה היה מסוג המצבים שיכולים להתפתח לכל כיוון. הערה חסרת מחשבה יכולה הייתה לרסק את הערכתו העצמית של האדם, בעוד שתגובה חמה הייתה יכולה לשפר אותה במידה ניכרת. לימור רוזן הייתה צריכה להחליט - מה היא מעדיפה לעשות.

היינו במסיבת חנוכת הבית של חברה שלי. הצעתי להגיע מוקדם כדי לעזור בעריכה ובהגשה.

המסיבה לא התחילה בזמן. היא נקבעה לשש וחצי, אבל בשבע עדיין היו רק נשים בודדות.

חמש או שש האורחות שהגיעו היו כולן מטופחות, לבושות על פי צו האופנה, ובאמצע שנות הארבעים לחייהן. חוץ מאישה אחת. היא נראתה מבוגרת מכל השאר, ומהחליפה הפשוטה והישנה שלבשה ומהתכשיטים המועטים שענדה, היה ברור למדי שאין לה הרבה כסף.

גברת גרינבאום, "יוצאת הדופן", הייתה שקטה וביישנית. שאר הנשים עמדו סביב ופטפטו, בעוד שהיא עמדה לבדה, בחוסר נוחות, וחיכתה שחברותיה יגיעו.

לא נעים כשחבורת נשים משוחחת וצוחקת לידך, בעוד את עומדת בצד, לבד. גברת גרינבאום ודאי חשה נבוכה. אבל כשהנשים החלו להתיישב, בקבוצה כמובן, היא עשתה צעד נועז: היא הדביקה חיוך על שפתיה, וצעדה לעברן. בקול הכי רגיל שהצליחה להפיק מגרונה היא פנתה ללימור רוזן.

"לימור, לשתינו יש ז'קט חום. נראה לי שזה אומר שאנחנו צריכות לשבת אחת ליד השנייה!", היא תלתה מבט בלימור והמשיכה לחייך בהיסוס, לא בטוחה בעליל אם אמרה את הדבר הנכון או לא.

לשנייה אחת השתררה דממה. שאר הנשים בקבוצה ניסו להסתיר את חיוכיהן, כשבחנו את הבדיחה הקטנה של גברת גרינבאום. גם היא וגם לימור לבשו ז'קטים חומים, אבל לא היה כל דמיון בין השניים! הז'קט של לימור עוצב בקו אופנתי, עם כפתורים דמויי יהלום ופרווה על החפתים והצווארון, וזה של האישה השנייה היה דהוי, מיושן ופשוט.

ושלימור תשב ליד הגברת גרינבאום כל הסעודה? חוץ מהכרות שטחית שהייתה ביניהן, לא היה לשתי הנשים שום דבר במשותף!

קפאתי באמצע הגשת בקבוקי המשקאות בחלקו האחורי של החדר. אפילו מהמקום שבו עמדתי, יכולתי להבחין בצבע שמתחיל לעלות בלחייה של גברת גרינבאום, בעוד היא והאחרות מצפות לשמוע את תגובתה של לימור רוזן.

בבקשה, התחננתי באלם לגברת רוזן במשך אותה שנייה ארוכה, שימי לב למה שאת אומרת! תראי כמה שהאישה המסכנה חשה שלא בנוח, אל תביכי אותה יותר!

גברת רוזן הסתכלה היישר לתוך עיניה של גברת גרינבאום. "אפילו אם לא היינו לבושות באותו צבע", היא אמרה, "הייתי שמחה לשבת לידך."

פניה של גברת גרינבאום התבהרו כמו שמיים תכולים לאחר הגשם. היא חייכה, אבל הפעם לא התערב שום חוסר וודאות בחיוכה.

לא יכולתי שלא לשים לב כמה יפה נראתה הגברת גרינבאום עכשיו, כשהחיוך הגדול מעטר את פניה. ולא יכולתי להימנע מלחשוב כמה יפה נראית עכשיו לימור רוזן, יופי שאין לו שום קשר לאופנה או לגיזרה של הז'קט שלה.

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן