רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

"הקולקציה החדשה!"

י״ג באדר ה׳תשס״ד י״ג באדר ה׳תשס״ד 06/03/2004 | מאת ימימה ביסמוט

על הקלות הבלתי נסבלת של הפרסום.

בנסיעה בינעירונית בין בני-ברק לירושלים, צדה עיני שלט חוצות ענק ומושך במיוחד, על גביו זעקו המלים באותיות של קידוש לבנה: "הקולקציה החדשה של מוצרי היגיינה".

'קולקציה חדשה למוצרי היגיינה?!' חשבתי לעצמי, 'מה יכל להיות שם ב"קולקציה" הזו: חבילות טישויים משודרגות? משחות שיניים מעוצבות? או אולי גלילי נייר טואלט מעודן עם הדפסים מקוריים, שבוגרי מגמת הטקסטיל, בבית הספר הגבוה לאופנה, עצבו במיוחד?'

"ה-ק-ו-ל-ק-צ-י-ה".

משהו במלה הזו הכעיס אותי.

לאחרונה נתקלתי לא אחת בכל מני "השקות" של "קולקציות" למיניהן: קולקציה חדשה לבקבוקי תינוקות, קולקציה חדשה לגבינה לבנה, קולקציה חדשה לברזים ומה לא? עוד מעט יצאו עם קולקציה חדשה לעגבניות, לאטבי כביסה ולקיסמי שיניים. אם פעם המונח הזה היה נחלתם הבלעדית של מעצבי האופנה, הרי שכעת הוא הופקע מידם באופן סופי.

עד להשתלטותה של "הקולקציה", מלכו בכיפה: "חדש!" ו"הסדרה החדשה". אך מה לעשות וטבענו האנושי נוטה להשתעמם בקלות וזקוק כל רגע לחידושים וריגושים?

#כבר יצא לכם לטעום תות שובב? לא?! ותות חצוף או תות מרדן?

באותה המידה "גבינת חמישה אחוז" הלבנה כבר לא מספקת וצריך להוסיף לה זיתים ומיני עשבים, הלחם האחיד משעמם וחייבים לשדרג אותו עם בצל ופיסטוקים וה"אשל" ו"הגיל" מפנים את מקומם ל"מעדן יוגורט בטעם תות שובב". כבר יצא לכם לטעום תות שובב? לא?! ותות חצוף או תות מרדן? אתם מוכרחים לנסות. החיים לא שווים בלי ההתנסות הזו!

החיים המודרניים שועטים במהירות קדימה והחידושים לא מפסיקים להציף ולפתות אותנו לנסות, לטעום והעיקר... לקנות ולקנות ולקנות. שלא תטעו, אנחנו שותפים מלאים במשחק הזה. התביעה האינסופית שלנו לחידושים, היא שמשמנת את גלגלי היצור ומסעות הפרסום.

כבשתי אנחה ושלפתי מהתיק תפוח. לא. הוא לא היה מ"הקולקציה החדשה". הוא עדיין היה תפוח – ירוק, עגול ופשוט. בדיוק כמו שתפוח צריך להיראות. מי יודע, אולי ברגע זה ממש עמלים טובי המוחות על יצירת זן חדש בצורת פירמידה ובצבע סגול? ימים יגידו.

אחזתי בו, בירכתי ונגסתי בבשרו העסיסי, מרגישה שאני טועמת משהו קדום ועתיק, מששת ימי בראשית...

 

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן