רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

להתמודד עם הפחד

ג׳ בתשרי ה׳תשע״ט ג׳ בתשרי ה׳תשע״ט 12/09/2018 | מאת Tzvi

מי לא מכיר את הפחד משינויים? כמה מאתנו עדיין דבקים בישן והמוכר וקשה להם להיפרד מהרגלים ישנים?

מי לא מכיר את הפחד משינויים? כמה מאתנו עדיין דבקים בישן והמוכר וקשה להם להיפרד מהרגלים ישנים? הפחד לעזוב את העבודה, הפחד לעזוב את הבית, הפחד לעזוב את המצב המוכר אך לא בהכרח טוב אליו התרגלנו, כל הפחדים האלה שמעכבים אותנו להתקדם הלאה בחיים שעוצרים אותנו מלקחת סיכונים.

לעיתים אנו מחליטים להישאר במקום עבודה שרע לנו בו רק כדי לא להישאר מחוסרי עבודה, או נשארים עם בן/בת זוג המאמללים את חיינו רק כדי לא להישאר לבד אבל אנו לא שמים לב לזמן שעובר ולמצבור ההיתקעות שלנו ההולך וגדל בכל יום עד כי נדמה לנו שאין מוצא אחר אלא להתבוסס בחוסר שביעות הרצון שלנו מהמצב אליו הגענו.

אני אומרת היום דיי לפחדים!!! ההעזה לא שמורה לאמיצים בלבד! כל אחד מאתנו חייב לצאת מקיבעון הפחד שלו, לקחת סיכונים בחיים. אחרי הכל אנו חיים פה כולנו על זמן שאול, איש מאתנו לא יודע מה יעלה בגורלו מחר.. מחרתיים, אנו צריכים להודות כל בוקר שאנו מקבלים עוד 'יום הזדמנויות' חדש לשפר ולעודד את חיינו.

איש מאתנו לא היה רוצה להתעורר לבוקר בו יתברר לו כי בזבז שנים רבות בחייו בעבודה שלא אהב, בחלומות שלא הגשים ובאהבה שלא העז לחוות ולהרגיש. לכן, קחו את עצמכם בידיים ואל תחכו ל'נס משמיים' שיבוא ויושיע אתכם מהבוץ בו אתם חשים כלואים היום.

קחו על עצמכם את המשימה לשנות את חייכם – היום!! בנו לעצמכם תוכנית חיים לשבוע הקרוב, לחודש הקרוב או לשנה הקרובה, רשמו לפניכם חלומות והישגים שהייתם רוצים להגיע אליהם והתחילו צעד אחר צעד להתקדם אל עבר השינוי של חייכם, שימרו את הרשימה במקום בו תוכלו למצוא אותה שוב בעוד שבוע, חודש או שנה עפ"י תוכנית החיים שבניתם לכם וראו כיצד התקדמתם בכל יום צעד נוסף אל המטרה אותה הצבתם בפניכם להגיע.

זכרו, איש לא יוכל לעשות זאת במקומכם, רק אתם יודעים את הדרך הנכונה להגשים את חלומכם. לעולם אל תפסיקו לחלום להצליח, אל תתנו לפחד את השאיפות להבריח. דעו לקבל כל שינוי בברכה ותזכו להרבה אושר והצלחה.

© כל הזכויות שמורות למירה קלדרון.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן