רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

יציבות מנטלית

ו׳ בשבט ה׳תשס״ה ו׳ בשבט ה׳תשס״ה 16/01/2005 | מאת Tzvi

כיצד ניתן לשמור על יציבות מנטלית ואיזון בתנאי החיים של היום?

אנו חיים בתקופה שבשה החיים מאוד מהירים, מאוד לחוצים, החברה מאוד תחרותית, בלתי מתפשרת ושופטת את האדם עפ"י הישגיו ומצבו הכלכלי.

עקב כך, האדם נדרש להיות מאוד אלקטרי וכל הזמן מוצא את עצמו מנסה להדביק את הקצב בכדי לעמוד במוסכמות החברה ולהיות "נחשב" ומעבר לכך בכדי לשרוד את החיים ולנסות לחיותם עם טיפת כבוד.

צורת חיים זו הינה הרסנית וגורמת לאדם להיות בלחץ רב עם המון מתחים ואי שקט פנימי, לעירפול החושים, לבלבול רב ולאי-יציבות מנטלית. כמו כן, צורת חיים זו גורמת לאדם המודרני לוותר על עקרונותיו ועל ערכיו ומביאה אותו להתנהגות שהוא עצמו לא היה מאמין, אם דעתו היתה צלולה.

ההחלטות שהאדם המודרני מקבל הנם לרב שגויות, מכיוון שישנם כל כך הרבה מרכיבים המשפיעים על קבלת ההחלטות שקשורים לאי-יציבות בחיים ולתסכול העצום שבו האדם שרוי, שגורמים לו לקבל את ההחלטות מהסיבות הלא נכונות. האדם המודרני מוצא את עצמו בקושי עצום לקבל החלטות בראש צלול כשדעתו אינה מוסחת מכל ההשפעות הסובבות אותו.

אחד הדברים החשובים בחיינו (אם לא החשוב ביותר), הוא למצוא את האיזון הנכון בחיינו ולשמור עליו, זהו תנאי הכרחי על מנת שהאדם המודרני לא יאבד את שפייתו ולא יגיע למצב של התמוטטות והרס עצמי.

ניתן להגיע לאיזון בחיים ולשמר אותו על ידי מתן תשומת לב לחלק המגנטי שבנו, כלומר למצוא את אותם דברים שאנו אוהבים לעשות כמו: ללכת יחפים על שפת חוף הים, לקבוע לעצמנו שבמשך שעה ביום אנו מתנתקים מכל הסובב אותנו ומנסים להביט אל תוך עצמנו ולנסות לפרוק את כל המטען שהתאסף בנו במשך היום.

דברים אלו יעזרו לנו להתנקות מכל המתח והבלבול שהתערמו בתוכנו ויסייעו לנו להגיע לאיזון הנכון עם הזמן, תוך כדי התמדה בעשייה למען החלק המגנטי שבנו ותוך כדי מתן תשומת לב ומודעות לחשיבות של האיזון בחיינו.

כאשר אדם מסוגל ליצור מנגנון שבו הוא פורק מעצמו את המטען שמתאסף במשך היום וכאשר הוא מבין את ההשפעות של גורמים חיצוניים ואת הסכנה הטמונה בהם, הוא יכול לשמור על איזון נכון בחייו ולהגן על עצמו מכל הסובב אותו.

מאחל לכולנו אהבה לעצמנו ולסובב אותנו, ראש צלול ושקט פנימי.

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן