רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

מה'תה רוצה להיות כשתהיה גדול?

א׳ בסיון ה׳תשס״ו א׳ בסיון ה׳תשס״ו 28/05/2006 | מאת ימימה ביסמוט

על חלומות באספמיה וההזדמנות להשלים עם המציאות...

- "כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות טייס!"
- "כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות אסטרונאוט!"
- "וכשאני אהיה גדולה, אני רוצה להיות רקדנית!"

מה אתם רציתם להיות?

אני למשל חלמתי להיות פסיכולוגית, זמרת מפורסמת או אמנית דגולה. היה לי ברור שאתחתן מקסימום בגיל 23, ידעתי בדיוק כמה ילדים יהיו לי ואיך יקראו להם, ותיארתי לעצמי את הוילה בה נתגורר לפרטי פרטים - כולל הצבע של הוילונות בחדרים (מובן שבעלי המיועד גם הוא היה מתואר בפרוטרוט, כולל השיער השָׁטֶני והשרירים המסוקסים).

ובכן... אפשר לומר שהחיים לא התנהלו ממש לפי התכניות שלי. האמת? אפילו לא קרוב לזה...

היום אני נשואה (בשנית) לבחור כהה שיער (וצעיר ממני), עגלגל (ודי שרירי) ואני ממש רחוקה מגיל 23. אני מגדלת שני ילדים משלי ועוד ארבעה משלו (שלא לדבר על זוג אוגרים ותולעי משי), ובכלל בכלל אין לנו וילה (האמת שגם וילונות לא). אני גם לא רקדנית, לא פסיכולוגית ואפילו לא אומנית בה"א הידיעה.

אז מה?

מי אמר שהחיים שלי לא מושלמים בתכלית השלמות?

מי מחליט מה זה מושלם בכלל?

בשלב כלשהו בחיי, כשראיתי שהם לוקחים אזימוט משל עצמם, פשוט התחלתי להתאמן בלהרפות. לאמץ את התובנה של ריצארד בך, ש'אין כזה דבר כשלון, יש רק תוצאה שונה מהמצופה'. נכון שזה יפה?

היום, כשהבית שלי מלא קולות צחוק מתגלגל, שאגות קרב אינדיאניות, הררי חול וכינים, אני יודעת, שמושלם זה עניין של בחירה.

היום, כשהבית שלי מלא קולות צחוק מתגלגל, שאגות קרב אינדיאניות, הררי חול ולעיתים גם כינים, אני יודעת, שמושלם זה עניין של בחירה. עניין של החלטה.

ישנם לא מעט אנשים בינינו, שיושבים מרי נפש ואבלים, על כך שהחיים מתנהלים אחרת ממה שציפו. הם חשים קורבנות של אירועים, יושבים מובסים ומבכים את מר גורלם. אינני באה להמעיט מהקושי שלהם. ישנם אתגרים ממש קשים, אם זה רווקות מאוחרת, נכות, גירושין, עניות, עקרות ועוד כהנה וכהנה, כל אחד והניסיון שלו בחיים. אבל, לא פעם שמענו על אנשים שהתגברו על המגבלה, שראו בה משהו טכני בלבד ובחרו בחיים, בשמחה, בעשייה.

גם אני לפעמים, כשמתגנבת לי איזו מחשבה מפעם לפעם, על כך ש'חבל שהמשפחה שלי לא 'מושלמת' כמו שהייתה אמורה להיות, אלא 'מורכבת', אני מייד מהסה את הקול השקרי הזה ומתבוננת בים ההזדמנויות שהחיים מציבים בפני. והן אינסופיות.

אפשר ללמוד לאהוב כל כך הרבה אנשים חדשים, לנסות להתמודד, להתנסות באתגרים, לשמוח ולשמח, לשיר, להכין עוגיות, ללכת לים, לרקוד, להתענג בלי סוף מעצם עובדת היותנו חיים ונושמים.

אז מה'תה רוצה להיות כשתהיה גדול?

באשר אלי... אני, פשוט רוצה להיות – אני.

 

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן