רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

תובנות מהחיים

להיות רווק

ה׳ בטבת ה׳תשפ״א ה׳ בטבת ה׳תשפ״א 20/12/2020 | מאת הרב יוני לביא

לפני שאני רווק אני קודם כל בן אדם. אני בן ואח, חבר ועמית לעבודה. אני מוכשר ויצירתי ויש לי תחביבים ועולם רוחני. אני לא 'חצי בן אדם' וחיי אינם סתם מיותרים רק בגלל ש(עדיין) אין לי טבעת על האצבע

להיות רווק זה לראות את החברותא שלך מהישיבה נשוי + 3, את אחותך הקטנה בהיריון ואת השכנים מהקומה מעל חוגגים אירוסים לבנם – ועדיין להאמין שהאל לא שכח אותך ויום יבוא וגם תורך יגיע.

להיות רווק זה להבין שתקופת החיפוש המתארכת אינה סרח עודף שאם רק היה אפשר היית מדלג מעליו. זהו סוג של 'היריון' שאמור להוליד בתוכך כוחות ויכולות שישמשו אותך בהמשך החיים.

להיות רווק זה לרצות מאוד להתחתן בעצמך, ובכל זאת לחשוב על אחרים שנמצאים באותו מצב ולעשות כל מה שביכולתך כדי שימצאו הם את בני-זוגם. ואם 'המתפלל על חברו הוא נענה תחילה', יש מצב שגם המשדך את חברו לא יקופח.

להיות רווק זה להאמין שאין דייטים מיותרים. כל מפגש שאלוקים מסדר לנו הוא שיעור חשוב לחיים. נכון, לא כולם מקשיבים בשיעור. אבל אז הם עלולים 'להישאר כיתה' ולהצטרך לשמוע את אותו שיעור שוב...

להיות רווק זה לסיים דייט כושל ולחשוב: 'אוקיי, אז למי היא בכל זאת יכולה להתאים?'. להיות הרווקה שיוצאת איתו זה לחשוב את אותו הדבר עליו בחזרה.

להיות רווק זה להכיר בכך שיש לעיתים 'תקופות יובש' בהם כמות ההצעות דומה לגשמים במדבר סהרה. כמה זמן הן יארכו? קשה לומר והדבר אינו תמיד בידך. מה שכן תלוי בך הוא האם תנצל אותם כדי להעצים אזורים אחרים בחייך: המשפחה, החברים, התחביבים, העולם הרוחני?

להיות רווק זה לסרב לצאת עם מישהי שלא נראית מתאימה לך רק כי לחצו עליך ש"מה איכפת לך? מקסימום הפסדת ערב". נבראנו עם לב רגיש ואסור לשחק בו סתם. להיפתח, להיחשף ולהתאכזב שוב ושוב מותיר אותו שחוק ושרוט.

להיות רווק זה לגלות יוזמה. לא לחכות שהצעות יפלו מן השמים אלא להצמיח אותן מן הארץ. לא לפסול שום דרך: אתרי היכרויות, הצעות של השכנה של הסבתא, מחשבה נוספת על דייטים שכשלו בעבר, ואפילו לשלוח הודעת ווטסאפ לכמה חברים נשואים: "היי. רק מזכיר שאם נתקלתם לאחרונה במישהי חמודה, חכמה, רגישה ומצחיקה - אל תשכחו להגיד לה שיש לכם בחור מה זה איכותי להכיר לה...".

להיות רווק זה להבין שעשוי להיות פער גדול בין בחורה שתהיה 'דייט מוצלח' לכזו שתהיה 'בת זוג טובה לחיים ואמא נהדרת לילדים שלנו'. ממילא כדאי לעדכן ב-Waze הדייטים את היעד המבוקש ובמקום 'הבחורה שהייתי רוצה' לרשום 'הבחורה שאני צריך'.

להיות רווק זה לשנן שוב ושוב לעצמך ולפעמים להזכיר לאלו ששכחו: לפני שאני רווק אני קודם כל בן אדם. אני בן ואח, חבר ועמית לעבודה. אני מוכשר ויצירתי ויש לי תחביבים ועולם רוחני. אני לא 'חצי בן אדם' וחיי אינם סתם מיותרים רק בגלל ש(עדיין) אין לי טבעת על האצבע. כשהקדוש ברוך הוא נתן לי הבוקר עוד יום של חיים הוא ידע בדיוק מה הוא עושה.

להיות רווק זה להתאמץ לא להקפיד על החברים הנשואים שנדמה ששכחו אותך, על הדודות שמעיקות עליך בשאלות טרחניות ועל השדכניות שבאות לפעמים עם הצעות 'מעליבות'. לכולם יש כוונות טובות גם אם לא תמיד התוצאות מוצלחות.

להיות רווק זה לראות את הפערים ואת ההבדלים ברקע ובסגנון ביניכם בדייט, ולא לפסול אותם כלאחר יד. להבין שהם יכולים להיות מקור נהדר להפריה ואימון מצוין לשרירי הפתיחות וההכלה. לראות את השוני בין המשפחות, ולחשוב שבטוח לא יהיה משעמם בחיים.

להיות רווק זה לדעת שמשיכה פיזית היא דבר חשוב, ולגיטימי לחפש מישהי שתאהב את המראה החיצוני שלה. ויחד עם זאת לזכור שבעולם ששטוף בתרבות הוליוודית גדושת איפור ופוטושופ המבט של כולנו מסונוור וחלק מהמודלים שאנו מחפשים קיימים יותר בסרטים מאשר בחיים.

להיות רווק זה ללגום את הכוס של ה'לבד' גם אם לפעמים הטעם מריר. כשיבוא היום ותשיקו באהבה את כוסות ה'ביחד' תרגיש טעם מתוק שאין כמוהו בעולם.

להיות רווק זה... עוד הרבה דברים. רוצים להוסיף אחד משלכם?

· לקבלת חומרי תוכן והשראה מהרב יוני ישירות לווטסאפ שלכם: https://milatova.org.il/lp /

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן