רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

עם ישראל

איומי הטרור של דאע"ש - וחודש אלול

כ״ח באב ה׳תשע״ד כ״ח באב ה׳תשע״ד 24/08/2014 | מאת שרה דבי גוטפרוינד

כשהסכנה נמצאת בכל מקום, שימו לב לצפירת השופר.

לנו, הישראלים, אזהרות מסע הן דבר שבשגרה, ופחד מטרור הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, אבל בעניין הזה, אנחנו לא לבד - העולם כולו מזועזע מול ארגוני טרור לוחמניים חדשים שמאיימים לזרוע הרג וחורבן, כמו ארגון דאע"ש.

לרוע המזל, אין הגדרות ברורות לאיום, מלבד העובדה שבעבר הטרוריסטים פעלו נגד התחבורה הציבורית ואתרי התיירות. הערפול שבאיום הזה מפחיד. אנחנו לא יודעים איפה או איך או מי בדיוק מתכנן לתקוף. הסכנה נמצאת בכל מקום.

זה כמו מישהו שלא מרגיש טוב, ומנסה לחפש באינטרנט מה המחלה שממנה הוא סובל. נראה אתכם מקישים בגוגל: "כאב ראש" או "חום גבוה". תקבלו אלפי מחלות אפשריות. ויכולות לעבור שעות עד שנבין שחזרנו אל נקודת ההתחלה: עם סימפטום ידוע, ופחד שהוא עלול להיות הכל בכל. מרביתנו עוצרים את החיפוש בשלב הזה, ופשוט קובעים תור אצל הרופא.

אבל מה קורה כשאין איפה לחפש את התשובות? כשיודעים על איום ולא יודעים מה הפרמטרים שלו? כשאנחנו לא יכולים לחפש אותו בגוגל, לחזות אותו מראש או לסגור שגרירויות נוספות? האם נבטל את הטיסות והטיולים שלנו? ומה אם האיום יותר קרוב, כמו באסון מגדלי התאומים? מה אם הסכנה טמונה בכניסה למשרד שלך ביום קיץ נאה? כולנו בכוננות. אבל למה?

השבוע מתחיל חודש אלול, ואנחנו נשמע את השופר כל יום. קריאת השופר אמורה לעורר אותנו. זוהי צפירה, קריאת התעוררות. ישנם איומים על נשמותינו, על גופינו, על חיינו. הסכנה נמצאת בכל מקום, אולם במשך רוב השנה הרדארים שלנו כבויים.

בחודש אלול אנחנו שומעים את הצפירה שאומרת לנו להפעיל שוב את הרדארים, ופתאום אנחנו יכולים לשמוע את יללת הלב. התעלמנו מכל כך הרבה אותות אזהרה במשך השנה, נתק כזה מהבורא שלנו ומעצמנו, שאנחנו לא יודעים מאיפה להתחיל.

לכל סימפטום יש כל כך הרבה תוצאות חיפוש אפשריות. אולם זהו זמן מצוין לצמצם את החיפוש, אם רק נדע לנצל את עוצמת הפוטנציאל של החודש. ראשי התיבות של "אלול" הן "אני לדודי - ודודי לי". כשהסכנה מרחפת בכל מקום, ואין לנו מושג לאן לפנות, זה המקום להתחיל – חיבור לקב"ה. כשאנחנו לא יודעים איך או איפה או מי תוקף אותנו, אנחנו מקשיבים לקריאתו הקדומה של השופר שאומרת לנו: הגיע זמן להתעורר. היא מזמינה אותנו לסגור את החיפושים הווירטואליים ולפנות אל היחיד שיכול לרפא.

היא מזהירה אותנו שהסכנה יכולה לארוב בכל מקום, אולם גם שומר ישראל נמצא בכל מקום. ואולי זהו מסר הכוננות הגבוהה שלו. זהו חודש אלול, וקריאת השופר מהדהדת ברחבי העולם. הסכנה נמצאת בכל מקום, הגיע זמן להתעורר.

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן