רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

מאמרים

10 מיתוסים נבחרים בהיכרויות, חלק ב'

כ״ט בתמוז ה׳תשע״ג כ״ט בתמוז ה׳תשע״ג 07/07/2013 | מאת צבי נייטינגייל

האם באמת האהבה יכולה להתגבר על הכל?

הקליקו כאן כדי לקרא את המאמר הקודם – 10 מיתוסים נבחרים בהיכרויות, חלק א'.

6. אנחנו אמורים לראות ניצוצות ברגע שאנחנו נפגשים.

ממש לא. אני אישית יכול להבטיח לכם שלא היו שום ניצוצות כשפגשתי את אשתי קרן. אולי נצנוץ עדין אבל בטוח שלא אש לוהטת. והנה אנחנו, 23 שנים ושבעה ילדים אחר כך, בנישואין מלאי ניצוצות.

הודות לסרטים, אנשים חושבים שהם צריכים לחוות אהבה ממבט ראשון. אני כל פעם מופתע מחדש לגלות שאנשים באמת משתמשים בהוליווד בתור ספר הדרכה למערכות יחסים. אין תעשיה גדולה יותר בעולם, שמנותקת כל כך מהדברים האמיתיים שגורמים למערכות יחסים להצליח. אז נא להתעלם מהמיתוסים ההוליוודיים האלה וכמעט מכל מה שהם אומרים על החיים, ולהבין שהם בעסקי הסרטים והדמיונות ושהם לא מהווים מקור מוצלח במיוחד לחכמה או לטיפים כיצד ליצור נישואין מאושרים.

7. אתם יכולים לעשות את זה לבד.

כולם מכירים את דמותה של השדכנית היהודית. אצל רבים מדובר בציור ערטילאי של זקנה נודניקית ופטפטנית, שכל עניינה לסמן לעצמה עוד כמה שידוכים על החגורה, מבלי לחשוב על טובתם של הצעירים שאת האינטרסים שלהם היא אמורה לייצג.

המציאות היא שהיכרות והגעה להחלטה האם מישהו יכול להיות שותף אמיתי לחיים, דורשות באופן נואש את עזרתה של דמות חיצונית ואובייקטיבית.

שוב, וגם זה באחריות מלאה. אחרי שפגשתי את קרן בלי הזיקוקים, הפעמונים והשריקות הנזכרים לעיל, הייתי מוכן לעזוב את הקשר אחרי הפגישה השלישית. אחרי ששיתפתי בכך את הרב שאיתו הייתי משוחח על העניינים האלה, הוא שאל אותי מה בה מוצא חן בעיני. נתתי לו רשימה של דברים ואז הוא אמר המשפט ששינה את חיי: "מעניין, אני לא זוכר שאי פעם דיברת בצורה כל כך חיובית על אף אחת מהנשים שיצאת איתן קודם." הדברים האלה אילצו אותי להקשיב לעצמי ולא להניח לחסרונם של הניצוצות ברקע להסיח את דעתי.

חשוב מאוד לקבל דעה חיצונית מחבר טוב או ידיד, כדי לוודא אם החלטתכם להינשא או לא, אכן טובה.

8. אני אשנה אותו/אותה.

יש לי חדשות עצובות: אנשים לא משתנים. אולי תצליחו לעצב בהצלחה התנהגות פה והתנהגות שם, אבל כשמגיעים לאישיות הבסיסית של האדם – מה שרואים זה מה שמקבלים.

אז עשו לעצמכם טובה, ולגבי כל חיסרון שאתם רואים בשני, החליטו: או שהחיסרון הזה "שובר עסקה" ואתם מפסיקים בגללו את הקשר, או שאתם מוכנים לקבל אותו מתוך ידיעה שרוב הסיכויים שתחיו איתו במשך כל חייכם. אבל אל תשגו באשליה שתוכלו לשנות אותו. זה כמעט אף פעם לא קורה.

9. האהבה תתגבר על הכל.

לרב נחום ברוורמן יש הגדרה נפלאה לנישואין - שני אנשים שמתחייבים קודם כל לרווחתו, טובתו והנאתו של השני, ואחר כך למטרות החיים המשותפות שלהם. כשבני הזוג מתחילים לצאת והכל מרגש ומלא חשמל, הם עושים עבודה מצוינת ביחס לחלקה הראשון של ההגדרה הזאת, בעודם חולקים יחד המון רגעים טובים ומרגשים.

אולם זוגות אינם מקדישים די תשומת לב לחלקה השני והמפוכח יותר של ההגדרה – החלק של מטרות החיים המשותפות. יותר מדי צעירים חושבים שמעצם זה שהם נהנים יחד, הם יוכלו להתגבר בקלות על כל מכשול. אבל זה פשוט לא נכון. כשבני הזוג מתבגרים והנישואין מאבדים חלק מההתרגשות הראשונית שלהם, תסכול ומתחים נוטים להתנחל ולהרוס את חיי הנישואין, אם בני הזוג מתקדמים בכיוונים שונים בגלל מטרות שונות.

אז כן, תהיו רומנטיים. אבל לא עד כדי כך שתהפכו עיוורים מלראות את מטרות חייו של בן הזוג, שעלולות להיות שונות מאוד מאלה שלכם. אל תאמינו לדעה הכוזבת שהאהבה שלכם תתגבר על כל שוני משמעותי ביניכם; רוב הסיכויים שבקרב הזה לא תנצחו, והשלכותיו תהיינה מאוד כואבות.

10. אני יכול לעשות את זה לבד, חלק ב'.

לא רק שאתם זקוקים לאחרים כדי למצוא את בן/בת הזוג לחיים, אלא טוב יהיה אם תגייסו גם את א-לוהים לצדכם. לכל מי שמתחתן יש איזשהו סיפור על איך הם הכירו ועל הנסיבות המיוחדות (ולעתים קרובות אף לא רגילות) שהביאו אותם יחד. אז התפללו, ולא על אדם מסוים, אלא בקשו מא-לוהים שיביא לכם את בן/בת הזוג הנכון, ושייתן לכם את ההבנה ואת הערנות להבחין בו.

בהצלחה, ואל תשכחו להזמין אותי לחתונה!

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן