רשימת תפוצה

ייעוץ

דייטינג: איך ליצור את הפרופיל המושלם

ט״ז באדר א׳ ה׳תשע״ד 16/02/2014 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

הגדילו את סיכוייכם להצליח באתרי היכרויות אונליין.

רוזי ושרי היקרות,

אני רשום לאתר היכרויות רציני כבר שנתיים. אני מנסה לברור את הנשים אליהן אני פונה, אולם תמיד מקבל את אותה תגובה: "בדקתי את הפרופיל שלך, והחלטתי שאנחנו לא מתאימים."

אני מבין שכנראה אני עושה משהו לא נכון ושאני צריך לשנות את הפרופיל שלי. אני רוצה למצוא אישה שאוכל להתחתן איתה! מה אני יכול לעשות כדי להגיע לתוצאות טובות יותר.

ל.

ל. היקר,

כדי להצליח בהיכרות אונליין, דרוש יותר מפרופיל מושך, למרות שזהו מרכיב חשוב בתהליך. יש לנו כמה נקודות כיצד לכתוב פרופיל שיביא את התוצאות הרצויות, ויש לנו עצות אחרות כיצד להגדיל את הסבירות שמישהי שפנית אליה תשקול אותך כשותף פוטנציאלי להיכרות.

הדמות שאתה מציג לאחרים מתחילה בכינוי שאתה בוחר. יש בזה כוח למשוך או לדחות מישהי. לפעמים ניסיון להיות שנון או משעשע לא מעורר את התגובה הרצויה. איזה דימוי מעוררים בך הכינויים הבאים: "חתיך-איכותי", "חכמולוג-צמרת", "בלונדה"...? האם הם נשמעים כאלה שמעוניינים במערכת יחסים רצינית שתוביל לנישואין?

הכלל הראשון הוא להשתמש בכינוי שמעורר דימוי טבעי או חיובי כמו "אור2014", "בחור-נחמד-ויציב" או "חייכן". אם אינך יכול לחשוב על שום דבר יצירתי, עדיף שתלך על בטוח עם שם סתמי.

אנחנו מציעות גם להתרחק משמות כמו "חד-הורי-4-ילדים" או "חולה-על-בית"ר-ירושלים" – אלא אם אתה מעונין למשוך מישהי שמחפשת דווקא את המעלה שציינת.

חיוני להשתמש בתמונה מחמיאה וברורה, ועדיף של צלם מקצועי

וכעת לתמונה. אנשים רבים ממעטים בערכה של התמונה שלהם באתר היכרויות. למרות שתמונות אינן מעידות על אישיותו האמיתית של האדם, ויכולות לתת לצופה רק מושג כללי על מראהו החיצוני, המציאות היא שהן משחקות תפקיד משמעותי בהחלטה אם לברר יותר על האדם. לכן חיוני להשתמש בתמונה מחמיאה וברורה, ועדיף של צלם מקצועי. עשה סדרה של צילומים והיעזר בחבר בבחירת התמונה הטובה מכולן.

עליך להתלבש יפה ולהיראות מטופח– לגברים, משמעות הדבר היא תספורת וגילוח זיפים, לנשים תסרוקת ואיפור מחמיאים. הביטו ישירות אל המצלמה וחייכו. השאירו את הכלב, הילדים שלכם או אנשים אחרים מחוץ לתמונה, ואל תשתמשו באביזרי במה. כל אלה מהווים הסחת דעת מיותרת.

לפני שממלאים את התיבות

וכעת לפרופיל עצמו. ישנו צעד חשוב לפני שמתחילים למלא את התיבות הריקות: עליך להבהיר לעצמך מי אתה ומה אתה מחפש, ואז למצוא דרך לבטא זאת בצורה שתפנה לאישה שהיית רוצה להכיר. השקע מעט זמן כדי לכתוב את המעלות המאפיינות אותך ואת הערכים שחשובים לך, היכן אתה עומד בחיים ואיפה אתה רואה את עצמך נמצא בעוד שנה ובעוד חמש שנים.

אחר כך, ציין את התכונות שהיית רוצה למצוא בבת זוגך לחיים. כשתסיים, צמצם וערוך את הרשימה שלך ללא יותר מחמש התכונות החשובות ביותר, שמגדירות אותך כאדם ייחודי ומעניין, ועוד 5 שיתארו את האישה שאתה מחפש.

כעת, השקע מעט זמן כדי לנסח את המידע הזה בכמה פסקאות זורמות ונוחות לקריאה. זכור שהמטרה שלך היא לגרום למישהי אחרת לרצות לשמוע עליך יותר בתור דייט פוטנציאלי. תיאור ארוך באופן מוגזם מיותר. התיאור שלך צריך להתמקד במעלות שגורמות לך להישמע מיוחד, מעניין ומתאים לנישואין. חשוב לבטא ביטחון ותחושת נוחות במי שאתה, מבלי להישמע יותר מידי מלא בעצמך. במקום להשתמש בתארים נדושים כמו "אמין" או "אחראי", תן דוגמא כיצד אתה מגלם את התכונה הזאת. הזכר בנוסף גם את המרכיבים בחייך שלדעתך בת זוג פוטנציאלית להיכרות צריכה לדעת, כמו הילדים שלך או הנכונות שלך לשנות מקום מגורים (אולם אל תתמקד בהם יתר על המידה). בדוק שגיאות כתיב ודקדוק, ואז הראה זאת לאנשים שאתה סומך עליהם ובקש מהם להגיב בכנות.

מעט הומור יכול להפוך את הפרופיל שלך למושך יותר, אולם חשוב לחשוב על ההשפעה תהיה לו על מי שקורא אותו. זלזול עצמי או הערות סרקסטיות מביאות בדרך כלל לתוצאה לא רצויה. שותפה פוטנציאלית לנישואין לא רוצה לקרוא כמה קשה לך לכתוב על עצמך, שהחברים שלך הכריחו אותך להירשם לאתר, או שאתה מודה לה שהיא טרחה לקרוא את הפרופיל שלך. אם אתה מזכיר כסף או מראה חיצוני בפרופיל שלך, יתכן שתיתפס כיותר מדי חומרני או שטחי.

אל תכתוב שום אמירות שליליות לגבי מערכות יחסים קודמות שהיו לך, או כל דבר אחר שלא היית מרגיש נוח לספר למישהי בשתי הפגישות הראשונות.

יצירת הקשר

אחרי שערכת את הפרופיל שלך, הגיע זמן לבחון פרופילים של בנות זוג פוטנציאליות להיכרות, ולהחליט עם מי ליצור קשר. נסה להתמקד במציאת נשים בעלות תכונות אישיוּת שאתה מחפש, במקום נשים שמושכות אותך רק בגלל שהתמונה שלהן יפה, שהן גרות באזור שלך או שהן בטווח הגילאים הנכון. יש לך סיכויים טובים יותר לקבל תגובה חיובית ממישהי שסגנון החיים והמטרות שלה דומים לשלך, ושמחפשת מישהו עם התכונות החיוביות שלך. סביר מאוד שאישה שמאוד שונה ממך (בגיל, אוריינטציה דתית, מראה, השכלה, תעסוקה או סגנון חיים) לא תרגיש שאתה מתאים לה ותדחה את פנייתך (או שבכלל לא תענה לך).

הפנייה הראשונית שלך חשובה לא פחות מהפרופיל. היא אמורה להיכתב בדרך שתעורר את עניינה. ספר לה מה מצא חן בעיניך בפרופיל שלה – האם שניכם אוהבים חתולים? אוהבים כדורסל? רוצים לגור במושב? האם מצא חן בעיניך איך שהיא ביטאה את עצמה? זכור שאם אתה מתבל את המכתב שלך ברמזים רבים מדי, או מגלה קלות דעת, לא ייקחו אותך ברצינות. בדומה, מכתב שבלוני מדי או שכולל שגיאות כתיב או דקדוק יוצר הרגשה כאילו לא כל כך חשוב לך ליצור רושם טוב.

אם תפעל על פי הכללים האלה, יש לך סיכויים טובים יותר לזכות בתגובה חיובית מאישה אחת או יותר שיכולות להתאים לך. ואז תוכל להתכתב איתה ולגלות מעט יותר על עצמך. אנחנו מציעות להשתמש באימייל ככלי שיכול לעזור לך להחליט אם יש בניכם די מן המשותף כדי להיפגש – אבל אל תגלשו לתבנית של "לצאת" באינטרנט על ידי התכתבות במיילים ארוכים במשך שבועות. אם ההתכתבות זורמת, ונראה שהיית רוצה להכיר אותה באופן אישי, בררו זה על זה ואז קבעו להיפגש.

בברכת הצלחה בהמשך דרכך,

רוזי ושרי

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram