רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

מאמרים

היכרויות ומסרונים

א׳ בכסלו ה׳תשע״ה א׳ בכסלו ה׳תשע״ה 23/11/2014 | מאת עליזה בן שלום

יותר ויותר אנשים מעדיפים מסרונים על שיחה. מה זה אומר על איכות מערכות היחסים שלנו? נקודה חשובה למחשבה.

שלום ליועצת בענייני היכרויות,

יצאתי עם מישהי מספר פעמים וכרגע שנינו מעוניינים להמשיך. אנחנו גרים רחוק זה מזה, ונראה שהקשר הרגשי שלי כלפיה בא והולך. כשאנחנו נפגשים אני מתחבר, אולם כשאנחנו רחוקים אני לא מרגיש את הקשר. אחד הדברים שמתסכל אותי במיוחד כשאנחנו לא ביחד, זה שהיא כל הזמן שולחת מסרונים ואני מרגיש שאני חייב לענות. באופן אישי, אני רואה במסרונים כלי שימושי כדי לקבוע פגישות ואולי לומר 'שלום' פה ושם, אבל היא משתמשת בטקסטים בתור סוג של שיחה. הייתי מעדיף הרבה יותר לנהל שיחה משמעותית בטלפון, אפילו אם לשם כך אצטרך להמתין עד לערב. אז השאלה שלי היא כנראה, לסמס או לא לסמס?

שלך,

דור הטקסט

עליזה משיבה:

דור טקסט יקר,

שליחת טקסטים יכולה גם לעזור, וגם להזיק לקשר שלכם. מכיוון שאתם רחוקים זה מזה, אתם יכולים להשתמש במסרונים כדי לגשר על הפער בין המפגשים. בכל אופן, אם עדיין לא פיתחתם ביניכם קשר מוצק באמת, המסרונים עלולים להפריע להתפתחות הטבעית של מערכת היחסים שלכם.

אולם מה שאני שומעת בשאלתך הוא: "אם אנחנו רוצים ליצור קשר, למה אנחנו לא יכולים לחכות פשוט עד שנוכל לשוחח במקום לסמס כל היום?", שאלה מצוינת, ואני מעריכה מאוד את המאמץ שלך ליצור קשר אמיתי. גם שיחות טלפון וגם הודעות טקסט ישמרו על הקשר ביניכם כשאתם רחוקים זה מזה. אולם יש אנשים שלא רק נהנים מקשר בלתי פוסק, אלא ממש זקוקים לו. החברה שלנו הרגילה אותנו לפתח תלות בתשובות מידיות.

האם ידעת למשל, שבין 30-40 אחוז מהיוצאים להיכרויות משתמשים במסרונים בטלפון הנייד שלהם כדי לקבוע פגישות, ושיותר ויותר אנשים מעדיפים מסרונים על שיחה? למה? הודעות טקסט מהוות בדרך כלל צורת תקשורת בטוחה ולא מאיימת. השאלה היא, האם יש ביניכם גם קשר אמיתי, קשר כזה שמחבר בין שני אנשים, או שהאסמסים יוצרים מין קשר בלתי רגשי? אצל רבים, המסרונים הפכו לאמצעי תקשורת שגרתי וכפייתי – ולכן הם מותירים אותנו פעמים רבות הרבה פחות קשורים זה לזה ממה שנראה לנו. בנוסף, אני משערת שאתה מבלה יותר זמן בהרהורים על חובתך להגיב, מאשר בהרהורים עליה – לשניכם היה עדיף שזה יהיה להיפך. חסרון מעורר חיבה בלב.

מסתבר, שמספר נמוך יותר של מסרונים, ויותר תשומת לב אישית - יועילו יותר למערכת היחסים שלכם

בוא נניח לרגע שאנחנו מסכימים שמספר נמוך יותר של מסרונים ויותר תשומת לב אישית, יועילו יותר למערכת היחסים הפוטנציאלית שלכם. איך תבהיר את הצורך שלך בפחות מסרונים וביותר זמן אמיתי, מבלי לפגוע בבת הזוג שלך? תקשורת היא המפתח. אתה לא אומר: "אני רוצה פחות אסמסים". אתה אומר, "אני נהנה להכיר אותך. אני רוצה לתת למערכת היחסים הזדמנות טובה לצמוח. אכפת לך אם נפתח את הקשר דרך הטלפון ובאופן אישי, ונימנע מהודעות טקסט?"

המסר הזה מראה בבירור את העניין שלך. בנוסף, אתה מבטא מה שחשוב לך. אולי זאת לא תהיה שיחה פשוטה עבורכם (והיא בהחלט לא מאלה שאפשר לשלוח בהודעת טקסט!). שיחה בטלפון או עדיף פנים אל פנים, על טכנולוגיה ותרבות, תגלה לך אם אתה ובת זוגך הפוטנציאלית באותו כיוון. אם אינכם יכולים להגיע להסכמה לגבי טקסטים כשאתם עדיין נפגשים, אני תוהה באילו נושאים נוספים לא תגיעו להסכמה בעתיד.

היהדות מלמדת אותנו שעם המאמץ מגיע השכר. השקע מאמץ קודם כדי לזהות את הגבולות האישיים שלך ואת רמות הנוחות שלך ביחס לטקסטים. אחר כך, שוחח עם בת זוגך להיכרות על העדפותיה. בדוק היכן ההעדפות והערכים שלך יכולים להשתנות ולהתאים את עצמם. ואז קבעו את הסטנדרט המתאים לקשר שלכם. ההשקעה שלך בקביעת גבולות בריאים כעת, תקבע את הטון והקצב של מערכת היחסים. טוב עבורך לחזק את עצמך לדעת מה נוח ומתאים לך, ולפעול בהתאם. כך, אתה תהיה צעד אחד קרוב יותר לחופה, בין אם במערכת היחסים הזאת ובין אם באחרת.

יהי רצון שתזכה למערכת יחסים נפלאה עם האדם הנכון, ושתמיד תרגישו מחוברים ומקושרים בכל היבט.

היועצת שלך לענייני היכרויות,

עליזה

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן