רשימת תפוצה

חגים ומועדים

ירושלים של מלכות

כ״ב באייר ה׳תשע״ו 30/05/2016 | מאת יהודית דיקמן

שחרורה של ירושלים והכותל אירעו בשבוע האחרון לספירת העומר. שבוע המלכות. ספירת המלכות בנפש היא המצליחה להוציא אותי מהקבעון הפנימי המצוצמצם שלי ולהתפשט החוצה, להכיל ולהתרחב.

הפיתולים האחרונים בכביש אחד, בואכה ירושלים עושים לנפש משהו, הכביש הפתלתל נותן לי שהות להתכונן, להתאים את המקצב התלאביבי שלי, לדופק של העיר המופלאה הזו, העיר המחברת.

מה יש בה בירושלים שהכל בה אחרת? האנשים, הכבישים האורות ואפילו נהגי המוניות? ירושלים, שקימורי החלונות העתיקים נושקים לסגירת אלומיניום חדישה, שארכיטקטורה פוסט מודרנית מתחככת בחומות עתיקות, שמלון הילטון מתחרה במגדל דוד, שקולות מואזין מנסים לגבור על המיית התפילה ברחבת הכותל. קודש וחול, ישן וחדש, חילונים ודתיים, ערבים ויהודים?

התמהיל ההזוי הזה, האקלקטיקה המיוחדת הזו , היא בבואה ליכולת של העיר הזאת לגרום לי ולנו, כיחיד וכעם, ולכל האנושות: לפתח יכולת קבלה. כאשר אני יכולה לקבל ולהכיל, נפתחים בפני עולמות של רבדים אחרים במציאות, אני נפתחת לחוויית חיים מלאה יותר, אני מסוגלת לראות את המציאות בעיניים חדשות, שתצמיח ותזניק אותי הלאה. יכולת קבלה מעניקה לי קבלת יכולת. שלא כמו בהענקה רגילה, נקודתית, אני מפתחת בתוכי יכולות חדשות וכך אני חיה בהעשרה מתמדת.

שחרורה של ירושלים והכותל, אירעו בשבוע האחרון לספירת העומר. שבוע המלכות.

ספירת המלכות נקראת גם ספירת השכינה, מציאת האלוהות והרוחניות כאן איתנו, בעולם הזה בנפש, היא המצליחה להוציא אותי מהקבעון הפנימי המצומצם שלי היא מעניקה לי ראייה חדשה של כל אדם כאינדיבידואל, יצירה מופלאה חד פעמית, גורמת לי לראות את צלם האלוקים שבו. לכבד אותו כנזר הבריאה. היא גורמת לי לראות את צלם האלוקים שבעצמי, היא גורמת לי לפגוש את אלוקים, לראות את השפע והחיות שהוא מעניק לי.

גם כי עדיין לא שלמה ירושלים, והמסגדים על הר הבית הם כפצע מכוער, האפשרות להתקרב עוד קצת, להגיע כמעט , להתפלל במקומות שמרחיבים את הלב והנפש, גם היא שמחה גדולה.

לא לחינם הוכתרה ירושלים כעיר הבירה, לא לחינם היא עיר המלכות. לא לחינם נטלה ירושלים תשעה קבין של יופי ואחד נשאר לכל העולם כולו. ירושלים מקבלת כל אחד, והיא מפתחת בנו את היכולת הזו.

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram