רשימת תפוצה

חברה ותרבות

שבעה הרגלים יומיים להצלחה

כ״ב בתמוז ה׳תשע״ז 16/07/2017 | מאת שרה דבי גוטפרוינד

האם יש הרגלים שמבדילים בין מליונרים לבין אנשים במעמד הבינוני?

בספרו רב-המכר, Change Your Habits, Change Your Life, ראיין טום קורלי מאות מיליונרים בזכות עצמם - אנשים שהרוויחו את כספם במו-ידיהם - בנוגע להרגלים היומיים שלהם, והשווה בין תשובותיהם ל אלה של 128 אנשים שהכנסתם היא בגובה שכר המינימום. בספרו, טום מגדיר 7 הרגלים ספציפיים, שהם חיוניים לכל אדם שרוצה להצליח.

להלן ההרגלים שקורלי מצא ביחס למיליונרים:

  1. הם קוראים. לפחות 88% מהאנשים העשירים במחקרו של קורלי מבלים שלושים דקות או יותר מדי יום בקריאה. רובם קוראים ספרי התפתחות אישית, ביוגרפיות או ספרי היסטוריה. אולם המחקרים מוכיחים שגם קריאת ספר טוב מסייעת לקריירה. בסיפוריהם של אחרים יש שיעורי חיים מכריעים, וניתן ללמוד הרבה מאוד מנקודות מבט שונות, מאתגרים שונים ומרעיונות שונים. אם אנחנו לומדים, פירוש הדבר שאנחנו צומחים.

  2. הם עושים ספורט. 76% מהמצליחנים מקדישים לפחות חצי שעה ביום או יותר לאימון אירובי. הם רוכבים על אופניים, רצים או הולכים ומדווחים כי הספורט עוזר להם לנקות את הראש ולהפיג את המתח בחייהם. כשאנו מותחים את הגבולות הפיזיים שלנו, אנו לומדים למתוח את הגבולות גם בתחומים אחרים בחיינו.

  3. הם בונים מערכות יחסים חיוביות. מצליחנים מוצאים דרך ליצור קשרים עם אנשים אחרים שגם הם בעלי מוטיבציה גבוהה. הם מתנדבים או מצטרפים לקבוצות של אנשים העוסקים באותו תחום מקצועי או באותם תחומי עניין. באופן כללי, הם מצמצמים את זמן השהייה שלהם בקרבת אנשים שליליים. "אתה נוטה להצליח באותה מידה כמו אלה שאתה מתרועע עמם בתדירות הגבוהה ביותר", כותב קורלי. אנו הופכים להיות הממוצע של 5 האנשים עמם אנו מבלים את הזמן הרב ביותר.

  4. הם מציבים מטרות. רוב העשירים עורכים תוכניות מפורטות עבור כל יום ואפילו עבור כל שעה בלו"ז היומי שלהם. 80% מהם "אובססיביים לגבי השגת מטרות" ומתמקדים בקביעות במטרותיהם, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. "אני אומר לכם להפסיק להשקיע את האנרגיות ואת שנות חייכם הטובות ביותר בניסיונות סרק לשנות אחרים. שנו את עצמכם - התמקדו בעצמכם, בחלומות ובמטרות שלכם, ופעלו כדי להגשימם", כותב קורלי. ללא מטרה, אנחנו נפסיד בכל פעם.

  5. הם ישנים היטב. איינשטיין ישן לפחות 10 שעות כל לילה. 89% מהמצליחנים מקפידים לישון לפחות 7 או 8 שעות בלילה. השינה היא בעלת חשיבות מכרעת להצלחה; היא משפיעה על היצירתיות שלנו, על הזיכרון ועל מצבי הרוח שלנו. אם איננו ערניים, אנו עלולים להחמיץ את ההזדמנויות הרבות שמוענקות לנו מדי יום.

  6. הם מפתחים אסטרטגיות רבות ומקורות הכנסה רבים65% מהמיליונרים היו בעלי 3 מקורות הכנסה שונים לפחות לפני שעשו את המיליון הראשון שלהם. "מיליונרים בזכות עצמם אינם מסתמכים על מקור הכנסה יחיד, כיוון שמגוון מקורות הכנסה מאפשר לכם לנווט בשלום את דרככם בתהפוכות הבלתי נמנעות של מזג האוויר הכלכלי", כותב קורלי. אם יש לנו רק דרך מוצא אחת, קרוב לוודאי שנוותר עוד לפני שהדלת תיסגר.

  7. הם נמנעים מבזבוז זמן. מצליחנים מעריכים את הזמן שלהם אפילו יותר מאשר את הכסף שלהם. זמן הוא משאב מכריע ורוב האנשים שמגשימים את מטרותיהם לא מבלים שעות בצפייה בטלוויזיה או בשיטוטים באינסטגרם. "כשאתם מתייחסים לבזבוז זמן כאל הסיכון הגדול ביותר, הדבר מכריח אתכם להפוך מודעים יותר לאופן בו אתם משקיעים את זמנכם", כותב קורלי. אם הזמן חשוב לנו, אנחנו נגרום לו להיות משמעותי.

שבעת הרגלים אלה אינם מתייחסים להשגת הצלחה כלכלית בלבד - ניתן להשתמש בהם כדי להשיג סוגים שונים של מטרות או לשנות את תכונות האופי הבלתי רצויות שלנו. אם נמצא דרך כיצד להטמיע שבעת הרגלים אלה בחיינו, הדבר יכול להוביל לשינויים משמעותיים בכל תחומי חיינו. כפי שאומר מייק מרדוק, "סוד העתיד חבוי בשגרת היומיום שלכם".

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram