רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

בעיית המשקל הכבד

ל׳ בשבט ה׳תשס״ד ל׳ בשבט ה׳תשס״ד 22/02/2004 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

היא סובלת מעודף משקל, מרגישה דחויה ומוכנה לפרוש לחלוטין מעולם ההיכרויות. האם יש פתרון לבעיה זו?

רוזי ושרי היקרות,

מזה זמן מה אני מנסה לחפש את האדם הנכון. אבל, אני תמיד נתקלת באותה בעיה: יש לי קצת עודף משקל ונראה שאף אחד אינו מעונין במבנה גוף שכזה – כולם רוצים רק בחורות רזות וחתיכות.

אני לא יודעת מה לעשות. אני מוכנה כבר לוותר לחלוטין על כל העניין הזה של פגישות עם בחורים. הצילו!

מ.

מ. היקרה,

אחת הבעיות הקשות ביותר בעולם ההיכרויות היא בעיית עודף המשקל. עודף משקל מלוּוה לרוב בבעיה אחרת שעלולה לפגוע אף יותר בהצלחת ההיכרות - הערכה עצמית נמוכה. כתוצאה מכך, נוצר מעין מעגל קסמים אכזרי:

 

יציאה לדייט, דחייה, הערכה עצמית נמוכה, יציאה לדייט אחר, דחייה נוספת, הידרדרות נוספת בהערכה העצמית וכן הלאה.

 

הדפוס מתחזק אף יותר, כשהאדם הסובל מעודף משקל פונה לאוכל, כדי להתנחם.

כדי לשבור את מעגל הקסמים הזה, הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא, לעבוד על ההערכה העצמית שלך. חשבי על דרכים להעשיר את חייך – דרכים שיסייעו לך להרגיש טוב יותר עם עצמך. לדוגמא, את יכולה להשתתף בחוג דרמה או בסדנה לכתיבה יוצרת, ללמוד מוזיקה, ריקוד או להשתתף בשיעורי אירובי. הנקודה היא, שאת יכולה לעסוק בכל פעילות יצירתית או אינטלקטואלית שהיא, שתסייע לך לתת ביטוי למי שאת. נסי למצוא בעצמך צד שהיה עטוף וחבוי במשך זמן רב מדי, או תחום עניין שמעולם לא חקרת בעבר. הרחיבי את אופקייך והשקיעי במימוש כשרונותייך – הדבר יסייע לך לראות את עצמך באור חיובי יותר.

חשוב שתהיי מציאותית: גוף חטוב לא בהכרח מבטיח לך שתפגשי מיד את "גבר חלומותייך".

השלב הבא בהתמודדות עם עודף המשקל הוא לעתים קשה יותר. שכן, פעמים רבות אנשים הסובלים מעודף משקל עושים דיאטה, יורדים במשקל ומרגישים טוב יותר עם עצמם, אבל כאשר עודף המשקל אינו מביא עמו את התוצאות הרצויות (כגון, הצלחה במציאת בן זוג או הפיכה מאדם ביישן וסגור לאדם חברותי ומקובל), הם מתייאשים ופונים לאוכל, הפיצוי הישן והטוב... לכן, חשוב שתהיי מציאותית: גוף חטוב לא בהכרח מבטיח לך שתפגשי מיד את "גבר חלומותייך" או שתתגברי על הקשיים האופייניים הכרוכים במציאת בן זוג, מבלי להניד עפעף.

אנו מציעות לכל אדם הסובל מעודף משקל (או מכל בעיה אחרת הפוגעת בהצלחתו למצוא בן זוג) להשתמש בגישה משולבת, כדי לשפר את הצלחתו בתחום ההיכרויות. אם אתם סובלים מעודף משקל, תחילה עליכם להתייחס לעניין בצורה המועילה והפורה ביותר שאתם יכולים. אין פירוש הדבר שעליכם לאבד קילוגרמים רבים ממשקלכם: אנו מודעות לכך שמשימה זו עלולה להיות קשה לרבים. עם זאת, באפשרותכם לנסות לאמץ לעצמכם הרגלי אכילה בריאים יותר, להתחיל בפעילות גופנית קבועה, כדי לשפר את בריאותכם (פעילות גופנית תורמת מאוד גם לשיפור מצב הרוח) ולטפח את הופעתכם החיצונית על ידי השקעה בלבוש, תספורת וכיו"ב. אל תהססו לקנות בגדים יפים או להסתפר בצורה מחמיאה רק כיוון שיש לכם עודף משקל! הטיפוח העצמי שלכם ישפר את הערכתכם העצמית כך שבכל מקרה, זוהי השקעה משתלמת.

השלב השני בגישה המשולבת הוא לעשות מאמץ ממוקד המכוון למציאת בני זוג מתאימים. אמנם, החברה התנתה אותנו להעדיף אנשים רזים על פני אנשים שמנים ולהאמין שעל ידי הרזיה, אדם שמן יכול להגביר את סיכוייו למצוא בן או בת זוג, אולם אין זה הכרחי להיות בעלי גוף של דוגמנים, כדי להיות בעל סיכויים טובים להינשא. דימוי עצמי תקין, הופעה נעימה וגישה חיובית, הם נכסים שיכולים לסייע לכם להיות אטרקטיביים בעיני אחרים ולמצוא בן זוג לחיים.

התחייבו להקדיש מדי שבוע זמן מסוים להשקעה בנושא ההיכרויות. הירשמו לשירות היכרויות בסביבתכם הקרובה או דרך האינטרנט.

איננו יכולות להתכחש לעובדה שחייהם של הרזים בדרך כלל קלים יותר, בשעה שאנשים הסובלים מעודף משקל עלולים להתקשות במשיכת בני זוג פוטנציאליים. לרוע המזל, יותר ויותר אנשים מכניסים את המילה "רזה" לרשימת התכונות הרצויות להם בבן/בת זוג. זו פשוט המציאות. אולם, אינטליגנציה, הומור ועדינות נפשית הן תכונות ההופכות אדם לאטרקטיבי ומעניין יותר מאשר סתם פרצוף יפה. זוגות רבים הנשואים כיום באושר לא נמשכו בתחילה זה לזו, אך בהמשך המשיכה ביניהם גדלה, ככל שלמדו להכיר זה את זו לעומק.

לכן, זכרי שלא כל גבר מחפש אישה רזה וחתיכה. אנשים בכל הממדים והמידות מוצאים בני זוג ונישאים ואנו בטוחות שבחורים רבים יעריכו אותך על תכונותייך החיוביות. הדרך להעלות את ערכך אף יותר היא, על ידי הערכה עצמית בריאה והופעה חיצונית נעימה.

אנו מאחלות לך כל טוב.

רוזי ושרי

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן