רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

שעון ביולוגי?‎

כ״ז בתשרי ה׳תשס״ו כ״ז בתשרי ה׳תשס״ו 30/10/2005 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

היא לא מבינה מה כל הרעש סביב השעון הביולוגי המתקתק.

רוזי ושרי היקרות,

אני אישה צעירה בת 36 ועד לאחרונה הרגשתי די טוב עם עצמי. סיימתי את הדוקטורט שלי, מצאתי עבודה טובה ולראשונה מזה זמן רב הרגשתי בטוחה מבחינה רגשית. עם זאת, אני מאוד מוטרדת מהמאמרים שנכתבים (במדורכן ובמקומות אחרים) לגבי נשים שנכנסות לטווח הגילאים שלי.

אני לא רואה את עצמי כמבוגרת וגם איני נראית כזו. תכופות אומרים לי שאני מושכת מאוד. אבל, לאחרונה התפרסמו מאמרים רבים בנוגע לירידה בפוריותן של נשים (מאמרים שלא נכתבים על-ידי מומחים לפוריות!) ונראה שהציבור מקבל אותם כתורה מסיני. ראיתי את אמי, אחותי ונשים אחרות בטווח גילאים זה שילדו ילדים בריאים בלידות נטולות סיבוכים. מעולם לא הרגשתי את אותו לחץ סטריאוטיפי "להתחתן וללדת ילדים" כפי שהרגישו אחרות. הנחתי שיש לי זמן להגיע לזה, גם אם לא בלתי מוגבל.

אולם, כעת אני מרגישה פחותת ערך, זוכה להתעלמות ומתויגת כ"עקרה" על-ידי מאגר בני זוג פוטנציאליים ועל-ידי סטטיסטיקאים שעוסקים בהכללות-יתר. אני מוטרדת גם מכך שגברים מבוגרים ממני – שלקחו לעצמם את הזמן כדי לחפש בת זוג, כיוון שלא היו "מוכנים" או מספיק "בוגרים" מבחינה רגשית – חיים באשליה שהם יכולים לקבל כל אישה שהם רוצים. בנוסף לכך, אני מרגישה שזה גורם לי להיראות כבת-זוג פחות רצויה או מוצלחת.

תמיד הייתי בריאה ולא סביר בעיניי שאתקשה להרות (אחותי נכנסה להריון בניסיון הראשון בגילאים 35 ו-38). אני מדוכאת מכך שמאמרים אלה דנים אותי לחיי עקרות ובדידות – הם קובעים כי חיי נסתיימו עוד לפני שהחלו!

אעריך את עצתכן בנושא.

ס.

ס. היקרה,

לא משנה כמה את נראית או מרגישה צעירה, העובדה היא שהפוריות אכן דועכת בקרב נשים מסוף שנות העשרים לחייהן ואילך. לעומת כל אישה שהרתה בקלות מעל גיל 35, יש נשים רבות שמתקשות מאוד להיכנס להריון בגיל הזה. זוהי בפשטות האמת, כמו העובדה שגברים שרוצים להקים משפחות מעדיפים לשאת נשים שקרוב לוודאי יוכלו ללדת שני ילדים (לרוב, נשים באמצע שנות השלושים לחייהן או צעירות יותר). איננו שופטות העדפה זו – אנו פשוט מציינות כי היא קיימת.

עובדה זו הייתה ידועה לנו הרבה לפני מבול המאמרים האחרון שפורסם בנושא הירידה בפוריותן של נשים. בעבודתנו עם מאות נשים רווקות, ראינו את הקשיים שעמם מתמודדות נשים מבוגרות יותר שרוצות להיכנס להריון וקראנו כמות עצומה של חומר בנושא זה – יותר מרוב קוראינו.

נשים שתמיד ציפו לכך שיינשאו ויקימו משפחה בשלב כלשהו בחייהן, אינן יכולות להתייחס לשאיפה זו כאל מובנת מאליה.

נשים שתמיד ציפו לכך שיינשאו ויקימו משפחה בשלב כלשהו בחייהן (אך מעולם לא ידעו בדיוק מתי יגיע יום זה), אינן יכולות להתייחס לשאיפה זו כאל מובנת מאליה. אנו יודעות כי נשות קריירה רבות באמצע שנות השלושים לחייהן נראות נפלא ומרגישות צעירות, והן מאמינות שיש להן שפע של זמן להינשא ולהקים משפחה. אבל הן טועות. אין זאת רק בגלל הירידה בפוריות, אלא גם משום שככל שאת נשארת רווקה זמן רב יותר, את הופכת להיות מקובעת יותר בסגנון החיים שלך וכך יהיה לך קשה יותר להיפתח למישהו אחר.

המציאות היא שעם כל שנה שחולפת, קשה יותר לרווקות למצוא בני זוג מתאימים לנישואין.

רווקים מבוגרים עלולים להתקשות להפוך מאדם בוגר הדואג לעצמו ומנהל חיים מסודרים ומאורגנים - למישהו שהוא חצי מתוך שלם. למרות שרווקים רבים הם נדיבים, טובי לב ומלאי אכפתיות כלפי אחרים, ככל שהם מבלים זמן רב יותר לבדם הם מתקשים יותר להתרגל לרעיון של סגנון חיים הממוקד ב"אנחנו". עובדה זו כשלעצמה גורמת לרווקים רבים לדחות את "אובדן" עצמאותם רק עוד קצת... ועוד קצת... והדבר מקשה על הגעה לנישואין ככל שחולף הזמן.

אם את נוטה, לאחר קריאת הדברים, לחשוב על שבירת המעגל הזה, עליך לשאול את עצמך, מה באפשרותך לעשות בכדי להשיג את המטרה של נישואין והקמת משפחה בטווח זמן סביר? ייתכן שתרצי להתחיל בקריאת ספרים העוסקים בנושא מערכות יחסים והקמת משפחה; רצוי כאלה המתייחסים ספציפית לאוכלוסיית הרווקים המבוגרים, ומציעים דרכים יעילות להתגבר על האתגרים שבדרך.

לאחר שתקראי ספרים אלה, כדאי לך לבדוק את סדר העדיפויות שלך ואת מטרותייך לטווח ארוך ולטווח קצר, כיוון שמציאת בן זוג עתידי מתחילה בחיפוש מישהו שערכיו ומטרותיו תואמים לשלך. כדי לצמצם את החיפוש, אנו מציעות לך לזהות ארבע תכונות שלך שבפרוש מגדירות מי את, ואז לחשוב על ארבע (ורק ארבע) תכונות שאת מרגישה שהן החשובות ביותר שיהיו לבעלך לעתיד. היפגשי עם גברים שיש להם 3 או 4 מתכונות אלה - והניחי לאנשים שמכירים ביניכם לוודא זאת מראש, וגם לדעת על ארבע התכונות החשובות שלך.

אנו מציעות גם לרווקים ללמוד כיצד לשנות את סגנון ההיכרות שלהם - מסגנון הממוקד בעיקר בבילוי והנאה, לכזה הממוקד בבניית קשר לקראת נישואין. אנו דנות בתהליך זה במספר עצות קודמות, שאותן ניתן לקרוא בלינק זה.

כדאי מאוד לשתף קרובים ומכרים רבים בעניין חיפוש בן הזוג ובנקודות העיקריות של תכונותיו המיוחלות - ובכך לפתח מעין "רשת" של אנשים שעשויים לעזור לך ולהפגישך עם אדם המתאים לך. כמו כן, מומלץ שתמצאי מכר הנשוי באושר, שיוכל לשמש לך מעין מדריך ויועץ בנושא ההכרויות.

אנו מציעות את ההצעות הללו כיוון שראינו שהן מביאות לתוצאות עבור מאות נשים וגברים. רבות מהרווקות בגילאי ה-30 פלוס שעמן עבדנו אכן נישאות ומקימות משפחות. ללא יוצאת מן הכלל, התמקדו הנשים הללו בהשגת מטרתן באותה רצינות - והשקיעו אותו מאמץ - שהיו משקיעות כדי למצוא עבודה טובה.

אנו מקוות שכאשר תחליטי לעשות את אותו הדבר, תצליחי להשיג את מטרתך בהקדם.

בהצלחה,

רוזי ושרי.

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן