רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

איך מתגברים על פרידה?

ה׳ באלול ה׳תשס״ז ה׳ באלול ה׳תשס״ז 19/08/2007 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

אחרי ביטול האירוסין, הוא בנה לעצמו חיים חדשים והיא עדיין תקועה.

רוזי ושרי היקרות,

אני בת 24 ולא הייתי במערכת יחסים בשנה האחרונה, לאחר שהייתי מאורסת למישהו במשך כתשעה חודשים, כאשר הקשר כולו נמשך כשנתיים. מאז יצאתי לכמה דייטים, אבל לא היה שום דבר רציני ואני פשוט לא יודעת מה לעשות. ארוסי לשעבר המשיך בחייו. הוא יוצא הרבה, וגר בבית בו תכננו לגור כשנתחתן. נראה שאני לא מצליחה להפסיק לכעוס עליו ולפעמים אני אפילו מרגישה שאני שונאת אותו על כך ששכח אותי בכזו קלות והתנהג אליי ברשעות כשנפרדנו. נראה שיש לו הכל, ואילו אני מרגישה שאין לי כלום.

בעבר הייתה לי נטייה להימשך לבחורים לא הכי נחמדים שלא התייחסו אליי יפה. כעת קל לי יותר לזהות נטייה זו ולסרב לצאת לפגישות עם סוג זה של בחורים. כל מה שאני רוצה זה מישהו נחמד עם לב טוב. למרות זאת, אני מרגישה כאילו אני מבקשת יותר מדי. נראה שכל הבחורים הנחמדים כבר תפוסים!

אני תוהה כיצד להתגבר על הפרידה ולהמשיך בחיי. הייתי רוצה להתחתן, אבל אני פוחדת להיפגע.

בתחומים אחרים בחיי אני מאושרת. יש לי עבודה טובה, חברים נחמדים. אני מתגעגעת לחברי לשעבר, אבל אין שום סיכוי שנחזור להיות ביחד. אני לא יכולה להמשיך להעניש את עצמי על כך שזה לא הסתדר. השלמתי ככל יכולתי עם מה שקרה ואני רוצה להמשיך הלאה.

ד.

ד. היקרה,

את צודקת שחלף מספיק זמן מאז הפרידה כדי שתוכלי להמשיך בחייך ולמצוא את הגבר המתאים לך באמת. עם זאת, כפי שגילית מניסיונך האישי, כל אדם מתאבל באופן שונה ולאנשים מסוימים נדרש זמן רב יותר מאחרים כדי להתגבר על אובדן. מה שמעכב אותך מלהמשיך בחייך הוא העובדה שהגבר עמו תכננת להתחתן התגבר על הפרידה מהר יותר ממך, ופוגע בך מאוד שנראה כי הוא ממשיך בחייו בכזו קלות.

איננו יודעות מי מכם החליט לסיים את האירוסין, אולם אנו יודעות כי בכל פעם שאירוסין מופרים, שני הצדדים חווים כאב. יש אנשים שמתייסרים מאוד בזמן ההחלטה לבטל את האירוסין וכשהם עושים זאת לבסוף, הם כבר השלימו חלק גדול מתהליך האבל. אחרים מתאבלים לאחר הפרידה וגם אם הם מסוגלים לחזור ולצאת לפגישות זמן קצר יחסית לאחריה, הדבר מתאפשר כיוון שהם סיימו להתאבל.

כדי שתוכלי להמשיך בחייך, יהיה עלייך לעשות יותר מאשר פשוט להניח לזמן לעשות את שלו.

נראה לנו שכדי שתוכלי להמשיך בחייך, יהיה עלייך לעשות יותר מאשר פשוט להניח לזמן לעשות את שלו. יהיה עלייך להניח לטינה שאת מרגישה כלפי חברך לשעבר על כך שהמשיך בחייו לפני שהיית מוכנה לכך. עלייך להכיר בכך שהוא כבר התגבר על האובדן שלו. בנוסף, הגיע הזמן שתשחררי את האמונה הטורדנית ששניכם אמורים להיות ביחד. אנו יודעות שהתקשית לעשות זאת. ברמה השכלית את מבינה שכיוון שהוא המשיך בחייו שניכם לא תחזרו להיות ביחד, אבל ברמה הרגשית את עדיין מקווה שהוא יתחרט ויחזור אלייך. עלייך לבחון את הסיבות לכך שאינכם ביחד עכשיו, כדי שתוכלי להבין מדוע לא באמת התאמתם זה לזו בטווח הארוך.

התחלת לצאת עם גבר זה כשהיית בת 21. זוגות רבים שמתחילים לצאת בגיל צעיר יחסית אינם מחזיקים מעמד, על אף שהם מפתחים קשר רגשי קרוב ובנקודה מסוימת אפילו מאמינים בכנות שהם יבלו את חייהם ביחד. פעמים רבות, הדבר נובע מכך שאחד הצדדים או שניהם עוברים התפתחות אישית משמעותית במהלך תקופה זו. הם מגלים לראשונה היבטים שונים בעצמם ומשפרים היבטים נוספים באישיותם, כגון הערכים שלהם, הציפיות שלהם לעתיד ומטרותיהם לטווח הקצר והארוך. במבט לאחור, האם את יכולה לראות עד כמה את וארוסך לשעבר השתניתם והתפתחתם כבני אדם מהרגע בו נפגשתם ועד הזמן בו נפרדתם? בנקודה כלשהי, מערכת היחסים כבר לא הייתה נכונה עבורכם. מסיבה זו שניכם אינכם יכולים ליצור מחדש את מה שהיה ביניכם.

אנו מקוות שבסופו של דבר תוכלי להתייחס לשנתיים שהייתם ביחד ברגשות מעורבים, כפי שמתאים שיתייחסו אליהן. למרות הכאב שחווית עם סיום הקשר, מערכת היחסים הזו מילאה צורך רגשי באותו זמן, תרמה להפיכתך לאדם שאת היום ועזרה לקרב אותך לפגישה עם הגבר עמו תוכלי לבנות מערכת יחסים יציבה.

עיבוד רגשות אלה יעזור לך לעבור את השלבים האחרונים בתהליך האבל על אובדן הקשר. אם תיווכחי שאינך מתקדמת, ייתכן שאיש מקצוע יוכל לסייע לך בכך.

ברצוננו להצביע על נקודה נוספת, שעשויה לסייע לך להתגבר על האירוסין שהתבטלו ולהמשיך בחייך. ייתכן שאת מתקשה כל כך להתגבר על האובדן כיוון שמעולם לא התמודדת באמת עם אובדן אחר בחייך. סיפרת לנו מעט על עברך, על כך שנמשכת לגברים נבזיים שהתייחסו אלייך לא יפה, והדבר גורם לנו לחוש שהיבט זה בחייך עדיין לא נפתר לחלוטין וייתכן שגם הוא קשור לתחושת האובדן שלך. חוויות אלה יכולות גם לתרום לתחושת הבגידה שאת חווה כעת, אחרי שחברך לשעבר המשיך בחייו. נושאים אלה עלולים להיות כבדי משקל. איש מקצוע מיומן המתמחה בטיפול ממוקד הוא האדם המתאים ביותר לסייע לך להתמודד עם הנושאים האלו ולהמשיך הלאה.

בנוסף, עלייך לזכור שאת עדיין צעירה ויש הרבה גברים נהדרים שעשויים להתאים לך. התברכת בשפע דברים טובים בחייך – את מאושרת עם עצמך ועם עבודתך, את נהנית מהחברה ומהתמיכה הרגשית שמעניקים לך חברים טובים. אנו מקוות שתוך זמן קצר תפגשי את הגבר הנכון עבורך ותבנו ביחד חיים נפלאים.

כל טוב,

רוזי ושרי

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן