רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

האם לחפש זוגיות או התבססות בקריירה?

ו׳ בשבט ה׳תשס״ח ו׳ בשבט ה׳תשס״ח 13/01/2008 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

הוא בן 25 עם עבודה קבועה אבל בלי רכוש או חסכונות. האם עליו לשפר את מעמדו המקצועי והכלכלי לפני שיחפש בת זוג לנישואין?

רוזי ושרי היקרות,

אני בן 25 ויש לי עבודה קבועה, אבל אני לא סגור לגבי הקריירה שלי או לגבי הכיוון שלי בחיים. אני רוצה להתחתן עם האישה הנכונה, אבל בתור בן להורים גרושים שמגיע ממשפחה לא כל כך מתפקדת, יש לי מטענים. מלבד זאת שאין לי חסכונות, לא סיימתי להחזיר הלוואות על הלימודים ואין לי כסף לקנות דירה, מכונית או אפילו לשלם על חתונה.

האם אתן מציעות לי להמשיך לברר את הכיוון שלי בחיים, לשפר את הסיכויים המקצועיים שלי ולנסות לחסוך כסף לפני שאחפש בת זוג לנישואין? או שאתן סבורות שעם הופעת האישה הנכונה, נוכל לחתור ביחד לקראת המטרות האלה?

מ.

מ. היקר,

אתה נשמע כמישהו שיש לו נקודת מבט מציאותית לגבי מצבו. זוהי מעלה גדולה, הן בשבילך והן בשביל האישה שתהיה אשתך ביום מן הימים. מנקודת המבט שלנו, אנשים שצריכים לעבוד כדי להשיג את מטרותיהם מפתחים יכולות וכישורים שעוזרים להם בחיים באופן כללי, ובנישואין במיוחד.

למרות שאתה מוטרד מכך שלא השגת את רמת הרווחה הכלכלית שאתה סבור שכדאי שתהיה לך לפני שתינשא, נבטיח לך שאין זה הכרחי להתחיל את חיי הנישואין עם משכורת נוחה, עם הלוואות ששולמו במלואן ועם מספיק כסף לדירה ומכונית. מה שחשוב יותר הוא שיש לך הרצון להשיג את כל אלה ושאתה נוקט צעדים מציאותיים וחיוביים להשגת מטרותיך.

אתה נוקט צעדים מציאותיים וחיוביים להשגת מטרותיך, וזה מה שחשוב

רוב בני גילך נמצאים במצב דומה לשלך; ומכיוון שהתרבות שלנו מעודדת גישה של לחיות את הרגע ולחפש סיפוק מיידי, צעירים רבים הנמצאים בדיוק באותה נקודה בחיים חושבים שמשהו לא בסדר במצבם, ושיחלפו שנים רבות לפני שיוכלו להתחיל לבנות את חייהם עם מישהו אחר.

למען האמת, האחוז הגבוה של צעירים שמרגישים שהם חייבים להיות בשלב מתקדם הרבה יותר בתחום הקריירה ובתחום הכלכלי לפני שיוכלו לחשוב על נישואין מטריד למדי. הדבר גורם לדחיית הנישואין עד סביבות גיל 30, ובשלב זה עלולים ניסיון החיים והנתונים הדמוגרפיים להקשות על מציאת בן הזוג המתאים. בגיל 30 האופי יותר מגובש וקשה יותר להתגמש וכן מספר בני הזוג הפוטנציאליים נמוך יותר.

מלבד זאת, המציאות מראה כי מצב כלכלי טוב לא בהכרח מקנה לזוג חיי נישואין יציבים או מאושרים יותר. להפך, זוגות רבים שעובדים ביחד על בניית הקריירה והמצב הכלכלי מפתחים תכופות כישורים בין-אישיים שמחזקים את הקשר ביניהם ואת יכולתם להתמודד בצורה פרודוקטיבית עם אתגרי החיים העתידיים.

אנו מסכימות שחשוב לברר את הכיוון שלך בחיים ולתכנן תוכנית מציאותית להתקדמות בתחום הקריירה, תשלום הוצאות השכלה וחיסכון לקראת הוצאות גדולות - כמו רכישת דירה או מכונית. אדם שאינו מוכן להקדיש את הזמן לבירור נושאים אלה, אינו בשל לנישואין.

אנו מציעות לך להקדיש מספר שעות לתהליך בירור המטרות האישיות שלך. התוכנית שתבנה בסופו של דבר צריכה להיות גמישה, כך שיתאפשרו שינויים בהמשך הדרך. גם אם יידרשו לך מספר חודשים כדי לברר לעצמך דברים, אל ייאוש – ההשקעה כדאית.

לאחר שתהיה לך תוכנית, יהיה עליך להתחיל לממש אותה. הצעדים הקטנים שתנקוט לקראת השגת מטרותיך יעודדו אותך ויצרו רושם חיובי על בנות הזוג שעמן תיפגש. למעשה, אחת התכונות שכדאי לחפש בבת זוג היא נכונות לעבוד אתך בצוותא על השגת מטרות אלה – ואנו בטוחות שתמצא לא מעט נשים מקסימות שיש להן תכונה זו.

ועכשיו בקשר לרקע המשפחתי שלך. כמעט לכל אדם יש מידה מסוימת של מטען שהוא נושא עמו, ולאנשים שהוריהם גרושים או שמשפחתם לא מתפקדת יש מטען כבד מאחרים. מטען זה אכן עלול לפגוע ביכולתך לבנות ולשמור על מערכת יחסים חזקה ובריאה, אך רצונך להתמודד עם הנושא בשלב זה בחייך מעיד על בגרותך.

יש דרכים רבות להקל את המטען כך שתוכל להתמודד עמו ושלא יפריע לחיי המשפחה שלך. תוכל, למשל, למצוא משפחה מתפקדת היטב שתשמש לך דוגמא חיובית, תוכל להשתתף בקורס להקניית מיומנויות בין-אישיות שבו תלמד דרכים יעילות לתקשורת עם אנשים, להפגנת כבוד לבת הזוג ולפתרון סכסוכים. תוכל גם להשתתף בטיפול אישי או קבוצתי שיסייע לך להתמודד עם רגשות מרירות או טינה שאתה סוחב עמך מילדותך.

כל אחת מהדרכים האלה עזרה לרבים אחרים במצבים דומים. אנו מקוות שדברינו סייעו לך ומאחלות לך הצלחה רבה.

רוזי ושרי

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

[contact-form-7 404 "לא נמצא"]

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן