רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

האם לתת לזה עוד סיכוי?

ד׳ באדר א׳ ה׳תשס״ח ד׳ באדר א׳ ה׳תשס״ח 10/02/2008 | מאת רוזי איינהורן ושרי צימרמן

כשהם יצאו לפני שנה היא כבר החליטה שהוא לא בשבילה וניהלה איתו את שיחת ה"בוא נישאר ידידים". לאחרונה היא החלה לגלות צדדים נוספים באישיותו – האם לנסות לצאת איתו שוב?

רוזי ושרי היקרות,

בשנה שעברה חברה הכירה לי בחור שהיא מכירה. יצאנו כמה פעמים ומהרגע הראשון ראיתי שהוא אדם מאוד נדיב. לא היה בינינו "קליק" ברמה האינטלקטואלית (שחשובה לי מאוד) וגם מבחינה גופנית לא כל כך נמשכתי אליו, אבל אני חושבת שהמשיכה יכלה להשתנות במשך הזמן. הוא היה מאוד מעוניין בי, קנה לי מתנות ורצה לצאת אתי פעמים נוספות. מסיבה כלשהי (אולי בגלל שהוא היה נחמד מדי ולא מספיק מתוחכם בשבילי), החלטתי שזה לא זה וניהלתי עמו את השיחה של "בוא נישאר ידידים".

זה היה לפני יותר משנה. מכיוון שיש לנו חברים משותפים, אני נתקלת בו מדי פעם ועד כה לא היה שום ניצוץ. לאחרונה, הייתה לי בעיה קשה עם משהו והייתי צריכה לדבר עם מישהו על זה. התקשרתי אליו. דיברנו ארוכות והוא נתן לי עצה טובה. הוא היה מבין, אכפתי וחם. מדברים קטנים שהוא אמר, אני רואה שעדיין אכפת לו ממני והוא גם הביע עניין לצאת אתי שוב.

כך שעכשיו אני שוקלת מחדש את כל הרעיון. אולי הוא דווקא מתאים לי. בסופו של דבר, אולי אחרי שנים של נישואין, חמימות והבנה הן מה שחשוב. בתחום הזה אני יודעת שהוא יהיה בעל נפלא, ואני רוצה להתחתן.

האם לתת לו צ'אנס נוסף?

ר.

ר. היקרה,

חוויה זו מדגימה כי לפעמים עלינו לפגוש מישהו במספר מצבים שונים כדי להציץ בטבעו האמיתי. בהתחלה החלטת שגבר זה אינו מספיק מתוחכם עבורך, שהוא לא נראה כמו מישהו שאת נמשכת אליו ושאינו ברמה האינטלקטואלית שלך. בנוסף לכך, לא הרגשת ניצוצות כשהייתם יחד. רוב האנשים במצבך היו בוחרים לעשות בדיוק מה שאת עשית – למחוק אותו מרשימת בני הזוג הפוטנציאליים ולהתייחס אליו בידידות משום שהוא בחור נחמד.

כעת, לאחר שראית שהוא בעל יכולת אבחנה, אכפתי ועם הרבה תבונה, את מבינה שיש בו צד שמושך אותך. את אפילו מוכנה להתעלם מחוסר התחכום שלו ולשקול את העובדה שהמראה החיצוני שלו עשוי להתחבב עלייך (ייתכן שהדבר כבר קרה). זה בסיס טוב לשקול לצאת עמו שוב. בתור התחלה, רמת התחכום של אדם היא רק "הקנקן", אבל מה שיש בו – זהו הדבר החשוב באמת. תחכום הוא משהו שרוכשים במהלך החיים ואנשים רבים לומדים להיות קצת יותר מתוחכמים במשך הזמן, לאחר שהם צוברים ניסיון או עוברים חוויות מסוימות.

משיכה גופנית היא מרכיב חשוב הרבה יותר במערכת יחסים מאשר תחכום, אבל היא לא תמיד קיימת כשנפגשים לראשונה.

משיכה גופנית היא מרכיב חשוב הרבה יותר במערכת יחסים מאשר תחכום, אבל היא לא תמיד קיימת כשנפגשים לראשונה. אצל זוגות רבים היא מתפתחת במהלך הפגישות הראשונות. לפעמים לבן/בת הזוג אין בדיוק את המראה שאליו אנו נמשכים מן הרגע הראשון, אבל ברגע שאנו לומדים להכיר אותו/ה טוב יותר ונפתחים אליו/ה יותר, הוא/היא מתחילים להיראות טוב יותר בעינינו. בסופו של דבר אנו מבינים שההופעה החיצונית שלו/ה מוצאת חן בעינינו. האם זהו התהליך שהתחיל לקרות אצלך?

גם אם התשובה לשאלה זו היא "כן", כדאי שתשקלי גורם אחד נוסף לפני שתמשיכי הלאה. נשמע שאת מבינה כעת כי גבר זה הוא בעל עומק ויכולת תפיסה גדולים מכפי שחשבת בתחילה. עם זאת, מכיוון שבתחילה הרגשת שקיימת בעיה בגלל רמות אינטליגנציה שונות, כדאי שתקדישי לכך מחשבה ותבדקי אם עדיין יש בעיה:

האם את חושבת שתוכל להיות ביניכם תקשורת טובה על נושאים שחשובים לך מאוד, כגון התפיסות שלך לגבי החיים והציפיות שלך מהעתיד? האם את יכולה להרגיש בנוח עם העומק שאליו תגיע השיחה? האם את יכולה ליהנות מהשיחה עמו למשך פרק זמן ארוך? האם כל אחד מכם יוכל להעריך זה את תחומי העניין של זו ולשוחח עליהם ברמה מעמיקה יותר? האם את מרוצה מיחסי הגומלין ביניכם? האם את נהנית גם משיחות קצרות יותר לגבי נושאים רגילים? היי כנה עם עצמך בנושא ואם אינך מרגישה בנוח לגבי הנקודות שהעלינו, איננו מציעות לך לחזור ולהיפגש עם הבחור המדובר.

אבל אם התשובה על השאלות הללו היא כן, כדאי לשקול בחיוב את חידוש הקשר ביניכם. נוכחנו לדעת כי בני זוג נשואים לא חייבים להיות בעלי אותה רמה אינטלקטואלית – במילים אחרות, אחד מהם יכול להיות איש אקדמיה, או לאהוב אומנות, או ליהנות מחשיבה מופשטת, בשעה שהשני יכול להיות אדם מעשי יותר, עם שתי רגליים על הקרקע. עם זאת, בעל ואישה חייבים לכבד זו את זה ולהרגיש בנוח זה עם רמת האינטליגנציה של זו. עליהם גם לדעת להתייחס זו לזה ברמה מעמיקה יותר.

ייתכן ששמת לב שלא התייחסנו לנושא הניצוצות, שלא היו שם בכל פעם שנפגשתם. זאת מכיוון שזוגות בודדים חווים אותם. בוודאי, הם משפרים את עלילת הסרט או הספר, אבל מרבית הזוגות שמחליטים להתחתן לא מרגישים אותם לעולם. במקום זאת, בזמן שהם יוצאים, הם מגלים בהדרגה שבן/בת הזוג אכן מתאימים להם. מסיבה זו "הניצוצות" לא אמורים להוות גורם בעל חשיבות בהחלטתך. מה שעלייך לחוות הוא תחושה של ציפייה לקראת כל פגישה ותחושה של משיכה.

אם את מרגישה בכנות שאת יכולה ללמוד לאהוב את המראה שלו ושהמהות שלו חשובה לך יותר מרמת התחכום שלו, אם את מרגישה שאת יכולה לכבד אותו ולהרגיש קרובה אליו, אנו מציעות לך לתת לו צ'אנס נוסף.

רוזי ושרי

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן