רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

ייעוץ

אהבה בגיל השלישי

ח׳ בניסן ה׳תשס״ח ח׳ בניסן ה׳תשס״ח 13/04/2008 | מאת Tzvi

היא צעירונת בת 75 שרוצה למצוא בן-זוג שיסחרר את ראשה, למרות שהיא לא רואה את זה קורה מבחינה מציאותית. איך מתנהלים חיי ההיכרויות בגיל השלישי?

רוזי ושרי היקרות,

אתן בדרך כלל מתמקדות בדור הצעיר, אבל יש אוכלוסיה גדולה של אלמנות, אלמנים, גרושים וכו', בגילאים מבוגרים, שחיים טוב ולמשך זמן רב, וגם הם מחפשים בני זוג לנישואין. לחברתי נפטרו שני בעלים והיא מאוד רוצה למצוא בן זוג חדש. היא בת שמונים, אבל לא הייתן מנחשות זאת לפי הופעתה והתנהגותה. היא תוססת, בעלת חוש הומור נפלא ואינטליגנטית ביותר.

אני צעירונת בת 75. התחתנתי בגיל 18 והתגרשתי לפני 20 שנה, אחרי שנים שבהן סבלתי מחוסר התפקוד של בעלי. לאחר הגירושין, אמרו כל מכריי לחבריהם הרווקים להתקשר אליי, וכך היה. יצאתי עם כמה מהם לארוחת צהריים, עם אחרים לקפה וכו' – ובכל יום כמעט יצאתי לפגישה אחרת. הטלפון צלצל ללא הרף ופגשתי את כל הגברים שלא פוגשים באירועים לפנויים-פנויות.

למרות זאת, לא מצאתי אף אחד שעמו יכולתי ליצור קשר רגשי – אולי בגלל החוויה השלילית שהייתה לי בנישואין ושאינני רוצה לחזור עליה. אבל הם המשיכו לרדוף אחריי והייתי פופולארית מאוד. בינתיים הזמן עבר. כשהם רצו להתחתן ואני לא, הם קלטו את המסר.

לאחר שראיתי שאני לא מתקדמת לכיוון נישואין, החלטתי להיכנס למעגל העבודה, וזה היה הדבר הטוב ביותר שיכולתי לעשות – זה חיזק את הביטחון העצמי שלי, כשמצאתי משהו שאני עושה אותו מצוין וגם מרוויחה כסף בזכותו.

אחרי שעברתי את השלבים של להיות רעיה, אם, רווקה ואשת קריירה מצליחה, מה הלאה? הייתי רוצה בעל ושותף לחיים שיארח לי לחברה, ייצא עמי לטיולים, לתיאטרון וכו', אבל איך אוכל למצוא אותו? לא באינטרנט, זה בטוח. הגברים המבוגרים רוצים רק נשים צעירות. ואם הגבר צעיר יותר, לפעמים אני חושדת שהוא פשוט רוצה את הכסף שלי.

הייתי רוצה שיופיע מישהו ש"יסחרר לי את הראש", אבל מבחינה מציאותית אני לא רואה את זה קורה. כך שאשמח אם תייעצו לנו, האנשים המבוגרים והאיכותיים מהגיל השלישי, מה לעשות. אלפים מאתנו מחכים לעצה.

ב.

ב. היקרה,

אנו מתרשמות כי את אישה עם הרבה תכונות מעוררות-הערכה – שהיה לה האומץ לעזוב נישואין גרועים עם בן זוג שלא דאג לקבל את העזרה הדרושה לו, ולהפוך לאשת קריירה מצליחה שבנתה לעצמה חיים טובים. הפגנת מידה רבה של גמישות... וכעת, כשאת מחפשת מישהו שעמו תוכלי לחלוק את שארית חייך, יהיה עלייך להתגמש פעם נוספת. עם זאת, גם עבור אישה בגיל השלישי, התהליך אינו ממש שונה מהתהליך של רווקה צעירה בהרבה.

ההבדל העיקרי הוא אוכלוסיית היעד: יש הרבה פחות גברים בגילאים המתאימים

ההבדל העיקרי הוא אוכלוסיית היעד: יש הרבה פחות גברים בגילאים המתאימים. למרות זאת, עדיין יש כמה גברים נהדרים שמעוניינים בנישואין. הסוד הוא למצוא אותם דרך עבודת שטח יסודית שתעשי במעגלים החברתיים שלך. כיוון נוסף למציאתם הוא דרך מעורבות בפרויקטים שונים, שיכולים להעשיר את חייך ובאותה הזדמנות לסייע לך למצוא בן זוג - או לפגוש אנשים חדשים שיכולים להפוך לחלק מהמעגל החברתי שלך. דרך אגב, עצה זו תקפה גם עבור רווקים בשנות ה-20, 30 וה-40 לחייהם. ההבדל היחיד הוא שככל שמתבגרים, יש צורך ביותר השקעה ביצירת קשרים חברתיים.

מדברייך ניתן להסיק כי את יודעת כיצד לגייס את המעגל החברתי שלך לטובת המשימה – זו אחת הדרכים שאפשרה לך לצאת לפגישות כה רבות כשהיית צעירה יותר. ייתכן שחלק מאותם חברים אינם בסביבה, כך שיהיה עלייך לעשות מאמץ גדול יותר כדי לפגוש אנשים חדשים שיוכלו לסייע לך, אבל המאמץ יהיה שווה את זה, מכיוון שבדרך תכירי אנשים חדשים ומעניינים.

מכיוון שכעת את מחפשת קשר רציני יותר, ולא "סתם מישהו שנחמד לבלות אתו כמה שעות", אנו ממליצות לך לערוך סינון של האנשים שעמם מציעים לך להיפגש. אל תצאי עם מישהו רק בגלל שהוא "בן 68 ופנוי". נסי לברר אם הוא מחפש מישהי כמוך, ואם יש לו רעיונות דומים לגבי הדרך שבה היה רוצה לבלות את חייו.

אם את חוששת משרלטן שינצל אותך, חשוב שתשוחחי עם מישהו שהכיר אותו זמן רב ויכול לערוב ליושר האישי שלו. כמובן, אם יתמזל מזלך לפגוש גבר שעמו תחלקי את חייך, עדיין יהיה עלייך להגן על נכסייך. עו"ד לענייני משפחה יכול לסייע לך לתכנן את ניהול כספייך כך שכל אחד מכם ישמור על הנכסים שצבר בשלב מוקדם יותר בחיים, בלי קשר למה שקורה לבן/בת הזוג (או למערכת היחסים ביניכם). הדבר יבטיח שנכסייך יעברו בסופו של דבר ליורשייך.

אנו מאמינות כי הקושי הגדול ביותר שיעמוד בפנייך הוא היכולת לבנות מערכת יחסים כנה ועמוקה עם גבר חדש. מכתבך מלא תובנות – קרוב לוודאי שאת צודקת בהשערתך, שהסיבה לכך שיצאת לפגישות לשם הנאה בלבד בשנים שלאחר גירושייך, הייתה שנפגעת מאוד מבחינה רגשית, כתוצאה מנישואייך הראשונים. למרות שהמשכת ליהנות מחיים מלאים ומספקים, קרוב לוודאי שאותן צלקות עדיין קיימות. הן בהחלט עיכבו אותך בעבר, למרות שאולי לא הבנת זאת באותו זמן. ייתכן שאת זקוקה לטיפול קצר שיסייע לך להתגבר על הצלקות הישנות.

אנו מקוות שדברינו סייעו לך ומאחלות לך הצלחה רבה.

רוזי ושרי

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן