רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

משפחה

משלוח מנות של אהבה

י״ז באדר ה׳תשס״ד י״ז באדר ה׳תשס״ד 10/03/2004 | מאת רינה פלד

השנה חשבתי לשלוח בתוספת למשלוח המסורתי משהו שונה. חשבתי לצרף למשלוחים מנות קטנות של חסד, פרגון, התחשבות ואהבה.

בדרך לאבקת הכביסה בחנות המכולת או בסופר הקרוב למקום מגוריכם, נדרשת זהירות גדולה.

יש חשש שתחליקו על שאריות ממתקים ,וניירות צלופן מרשרשים בדרככם אל סלסילות פורים שיספגו אל קירבן ממש בקרוב תקרובות סוכר עתירות פחמימות וצבעי מאכל זוהרים.

הסלסילות מלאות במיני ממתקים אדומים כחולים וצהובים. כל קשר בינם לבין מאכל אדם כנראה מוטל בספק, בשל כמות צבעי המאכל שנשפכו אל תכולתן ללא מידה. אבל, הצבעוניות משרה על הכל תחושת שפע ושימחה.

לפעמים צריך להתחבא מאחורי צבעים מלאכותיים כדי לשמח שימחה אמיתית את הלב המדוכא, או המדוכדך. אם תפסעו מעט פנימה בסופרמרקט שלכם בודאי תמצאו בדרך בין אבקת הכביסה במבצע לבין הטונה ללא השמן, גלילי ניירות צלופן צבעוני ומרשרש לתועלת המכינים והשולחים משלוחי מנות לחברים שכנים ושאר קרובים.

השנה חשבתי לשלוח בתוספת למשלוח המסורתי משהו שונה. חשבתי לצרף למשלוחים מנות קטנות של אמת, ואהבה.

חשבתי איך אוכל לצרף למשלוח המנות שמיועד לחמותי מעט פירגון וורוד כזה עטוף בנייר זהב מרשרש. חשבתי להוסיף למשלוח המנות של השכנה שלי מעט התחשבות שתהיה עטופה בנייר סגול מבריק. משהו שאולי יסמן לה שמעכשיו אני פשוט ארד לשאול אותה מה קורה עם הכביסה שלה מראש ולא אחכה לריטונים הקבועים שלה כשאני תולה כביסה מטפטפת ומחכה שהרוח תעיף את הטיפות חזרה למעלה כבדרך נס.

אולי השנה אצרף למשלוח שאני שולחת לאבי שיאריך ימים ושנים, גם מעט אורך רוח וסבלנות. משהו שיסמל את העובדה שאני אחכה בסבלנות עד שהוא מסיים משפט ולא אתפרץ לדבריו כמבינה דברים מראש.

אולי יהיה בי האומץ לצרף לו את סבלנותי ורוגע נפשי כשהוא מספר את אותו סיפור מחדש בכל פעם. אולי יהיה בי את הכח לצרף למשלוח מעט מילים טובות ומחמאות. משהו שיתן לו את ההרגשה שהוא חשוב באמת לכולנו, מבלי לחשוב על המצווה שאני עושה תוך כדי. פשוט להוסיף מנה קטנה של טבעיות ביחס להורה מבוגר.

במשלוח למורה של הבת שלי אעדיף להכניס מנה יפה של התחשבות וסלחנות. זה יהיה עטוף בבד יפה ושקוף זרוע כוכבי הבנה והערכה. אולי אצליח להוסיף למשלוח את ההרגשה שהיא עובדת באמת מאוד קשה בכיתה עבור הילדות ועלי להכיר טובה מקרב לב. באמת.נכון שלפעמים יש טעויות חינוכיות אבל בסך הכל אשמח לצרף לה למשלוח את הערכתי וסבלנותי. את אהבתי לאותה אישה שנמצאת עם בתי כל כך הרבה שעות ביום .

כל כך היה משמח אותי לו יכולתי לשלוח לילדי משלוח מנות של שלווה וקבלה. הייתי עוטפת את שלוותי בכיסוי וורוד פרוותי ,ומניחה אותו בתוך סלסילה קלה ואוורירית. הייתי נותנת להם כמויות שלווה גדולות ומאפשרת להם לצמוח על פי אישיותם ללא רצון לכוף את רצוני בכח על רצונם.

הייתי מנסה לתת להם את מלוא הקבלה שיש באישיותי לשוני שלי מהם. הייתי מצרפת להם מנת קבלה מהולה במתיקות ואהבה. הייתי מנסה לשגר להם את הרצון שלי לאהוב אותם על כל אישיותם המיוחדת.

כל ילד על פי אישיותו וכוחותיו. כל ילד על פי יתרונותיו ומשמעותו המיוחדת בעולם. כל ילד על פי הטוב שהוא אמור להביא לעולם על פי שורש נשימתו. כל נשמה מיוחדת על פי עבודתה ותפקידה. כמה הייתי שמחה אילו יכולתי לראות שילדי מקבלים את המנות המיוחדות האלה שאתפור במיוחד עבורם. אכינם במלא רגשותי הכנים ורצוני הכן להיות להם משענת וגם מכוונת ללא פגיעה בכבודם ובגופם.

ואת המנה המיוחדת ביותר הייתי רוצה להעניק לבעלי.

מנת הנתינה ללא גבולות קבלה, מנה של הערכה ללא שיפוטיות. מנה אמיתית של חסד בכל רגע ורגע ללא מגבלות של זמן וחברות ומשימות ותרוצים. מנה זוהרת ומלבינה של טוהר משפחה. מנה של שיתופיות וצמיחה רוחנית. מנה של מידות נכונות ותגובות רגועות ושקטות. מנה של עבודה יומיומית על מידות הביחד והלחוד. מנת אהבת הבורא בהתגלמות הזוגיות ועמידתה של זו לצד תפקידה ומימושה.

הייתי רוצה לתת מנה גדושה של כוחות וחיים לגלמודים ובודדים שאין מי שיתן להם מנות בכלל. הייתי רוצה לצרף אליהם את מנתו הגדושה של בורא עולם ששם בכפו את כל אותם אלה שאהבת החומר שבתוך המנות לא תגיע אליהם, אולם ידו של הא-ל אוחזת אותם במלוא העוצמה והאהבה בכל רגע ורגע.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן