רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

חברה ותרבות

אמונותיו של כריס פראט כפי שהצהיר אותם ב- MTV

י״ח באב ה׳תשע״ח י״ח באב ה׳תשע״ח 30/07/2018 | מאת הרב נחמיה קופרשמיט

"אלוהים אמיתי. אלוהים אוהב אתכם. האמינו בכך, אני מאמין", הצהיר. נראה שהנשמה מזהה את האמת כשהיא שומעת אותה.

אם התגובה של אלפי צעירים לנאום של כריס פראט בטקס חלוקת פרסי ה- MTV לשנת 2018 לפני חודש מעידה על משהו, אז אולי אנחנו לא כל כך אבודים למרות הכל. השחקן האהוב קיבל את פרס דור הMTV לשנת 2018 ושיתף בכמה מילות חוכמה (יחד עם כמה בדיחות ביבים - אחרי הכל, זה עדיין MTV). התגובה הייתה מפתיעה.

הקהל הפרוע של בני דור ה- Y פרץ במחיאות כפיים סוערות כשכריס ציין את אחד מ- 9 הכללים שלו לחיים. "אלוהים אמיתי. אלוהים אוהב אתכם. אלוהים רוצה את הטוב ביותר עבורכם. האמינו בכך, אני מאמין".

מחיאות כפיים ל"אלוהים אמיתי והוא אוהב אתכם?" האם אנחנו באזור הדמדומים?

כריס פראט, עם ההומור המשונה שלו והסגנון הייחודי שלו, העביר לדור הבא מסר מרומם ומלא באמיתות נשגבות, ונראה כי דבריו הדהדו בקרב הקהל. בין 9 הכללים הוא אמר:

  • יש לכם נשמה. היו זהירים איתה.
  • אם אתם חזקים, היו מגינים. אם אתם חכמים, היו השפעה צנועה. כוח ואינטליגנציה יכולים להוות נשק, אז אל תשתמשו בהם נגד החלשים. זה הופך אתכם לבריונים. היו טובים יותר מזה.

  • לא משנה מה – עשו מעשה טוב. הושטת יד לאדם במצוקה. חיו חיי נתינה.

  • למדו להתפלל. זה קל וזה כל כך טוב לנשמה שלכם.

  • אף אחד איננו מושלם. אנשים יאמרו לכם שאתם מושלמים בדיוק כפי שאתם, אבל אתם לא! אתם לא מושלמים. יש כוח רב-עוצמה שיצר אתכם ככה… 

כל אלה הן נקודות שאני מתייחס אליהן בקורס שלי על פילוסופיה יהודית לסטודנטים שמגיעים ל'אש התורה' ומתעניינים במחקר מעמיק של המורשת היהודית שלהם. לעיתים קרובות, כשהם נאבקים עם חלק משאלות היסוד של חיים משמעותיים, אנו נקלעים לדיונים סוערים ומתפלפלים, במיוחד בנושאים הקשורים לקיומו של האל. כמה מרענן לשמוע סלבריטאי מהמיינסטרים מבטא את אמונתו - בגאווה, כנות וישירות - באל, ברוחניות, בתפילה, בנשמה ובחשיבות הצמיחה האישית ועשיית טוב בעולם.

אינני בטוח כיצד לפרש את התגובה הנלהבת למסריו הדתיים בבירור של כריס פראט. אולי מעריציו אוהבים אותו כל כך שהיו מריעים לו בלהט, לו היה אומר כל דבר אחר. אולי הם פשוט היו מנומסים.

אני מעדיף להאמין שדבריו של השחקן פשוט קלעו למטרה. שבעולם של ימינו, עולם מבולבל מוסרית ומלא הסחות דעת, אנשים צעירים צמאים למשמעות, לאותנטיות ולאמיתות שנוגעות בהם. אל לנו להסס אם לשתף את האמונות והחוכמה שלנו עם אחרים, לא משנה לאיזו מוסיקה הם מאזינים או כמה פירסינג יש להם על גופם. אחרי הכל, הנשמה מזהה את האמת כשהיא שומעת אותה.

כריס פראט יכול לעשות זאת, בגאווה ובתחכום. וכך גם אנחנו. 

מאמרים נבחרים

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן