רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

אקטואליה

קיאנו ריבס לא נוגע בנשים

י״ז בסיון ה׳תשע״ט י״ז בסיון ה׳תשע״ט 20/06/2019 | מאת ד"ר איווט אלט מילר

פוסט ויראלי מדגים תמונה אחר תמונה כיצד השחקן לא נוגע בנשים.

השחקן קיאנו ריבס "לא לוקח סיכונים". זה הטקסט של הפוסט שהפך לוויראלי בטוויטר וצבר מאות ואלפי לייקים והערות תוך שעות ספורות, כמו גם פוסטים אחרים שכובשים את המדיה החברתית בסערה. האינטרנט שוקק מהתלהבות כתוצאה מתפנית לא צפויה בהתנהגותו של ריבס: תמונה אחר תמונה, השחקן מצטלם עם נשים - אך לעולם אינו נוגע בהן.

דף פייסבוק אחד העלה כמה תמונות עדכניות של השחקן עם מגוון נשים: בכל תמונה, במקום להניח את זרועו סביב האישה, הוא מרים את ידו, עומד קרוב אך ללא מגע עם האישה שלצידו. ניתן לראות את ידו שמוטה או באוויר לצד הנשים, במקום להיות כרוכה על מתניהן או כתפיהן.

ריבס לא התייחס לסיבה לכך שאינו נוגע בנשים, אולם רבים ממעריציו משערים כי השחקן בן ה- 54 אינו רוצה להסתכן בתשומת לב או במגע פיזי לא רצוי עם נשים. הערה אופיינית הייתה "ג'נטלמן אמיתי", בהנחה שריבס אינו נוגע בנשים במכוון בתמונות, כדי להפגין כבוד לעמיתותיו הכוכבות ולמעריצות שלו.

העולם התעורר להבין את החומרה של הטרדה מינית כתוצאה מתנועת ה- #MeToo.תנוחת ה"בלי ידיים" של ריבס מסמלת שאולי הגיע הזמן לחשוב מחדש על הדרך שבה אנו מצפים מגברים ונשים להתנהג בציבור.

להתנהגות כזו יש תקדימים עתיקים. מימים ימימה מכירה היהדות בעוצמה ובבעיות שעלולות להתעורר כתוצאה ממגע פיזי - גישתו של ריבס נתמכה ביהדות במשך אלפי שנים. יהודים רבים חיים לפי הכלל שגברים ונשים שאינם נשואים או קרובי משפחה מדרגה ראשונה אינם נוגעים זה בזה כלל. לכן, כשהם מצטלמים עם בני המין השני, בדומה לקיאנו ריבס, הם ימנעו מהנחת יד זה על זה או מחיבוק.

ההשלכות מרחיקות לכת הרבה יותר מאשר תמונה מביכה פה ושם. "שמירת נגיעה" כוללת הימנעות מרבות מההתנהגויות שהובילו להאשמות על הטרדה מינית או התנהגות לא הולמת בשנים האחרונות. אין חיבוקים או נשיקות על הלחי. אין נגיעות או טפיחות מביכות. הלכות ייחוד דורשות מגברים ונשים שמקיימים פגישות אחד על אחד, לעשות אותן בחדר עם דלת פתוחה, שבה ניתן בקלות לראות את מה שקורה בפנים. זוהי דרך מכובדת להתייחס לאנשים, שמעודדת סביבה שבה ההתמקדות היא במילים ובמחשבות של האחר - ולא בהחפצתו.

בהתבסס על הפוסט הוויראלי בטוויטר, נראה שאנשים מעריכים את החלטתו של קיאנו ריבס להימנע מלגעת בנשים. זהו סימן של כבוד לאשה. בעולם הנוטה להתייחס לנשים (וגברים) כאל אובייקטים, כולנו נוכל ללמוד ממנו משהו.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן