רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

אקטואליה

נדיבות מדהימה מצד נבחרת הלקרוס הישראלית לנשים

א׳ באלול ה׳תשע״ט א׳ באלול ה׳תשע״ט 01/09/2019 | מאת ד"ר איווט אלט מילר

השחקניות של ישראל המחישו מה פירוש הדבר להיות "מענטש"

נבחרת הלקרוס הישראלית לנשים המחישה לאחרונה לעולם שיעור מעורר השראה בספורטיביות.

הקבוצה התחרתה לאחרונה באליפות העולם ללקרוס לנשים בפיטרבורו, קנדה. במשחק נגד הנבחרת מקניה, ישראל זכתה בקלות, 13-4. אולם במקום לשמוח בנצחונן, השחקניות הישראליות היו מוטרדות. הן הבינו שהן נהנו מיתרון לא הוגן: בשעה שהשחקניות הישראליות נעלו נעלי ספורט חדשניות עם זיזים למניעת החלקה, היריבות מקניה נעלו נעלי ספורט פשוטות.

אחרי המשחק, שלוש מהשחקניות הישראליות הצעירות התקשרו להוריהן בארץ ושאלו אם הם מוכנים לממן נעליים חדשות עבור השחקניות הקנייתיות. ללא זיזים מתאימים למניעת החלקה, השחקניות הקנייתיות החליקו בחלקים הבוציים של המגרש. אלה דובדבני, אחת השחקניות הישראליות הייתה בעמדת יתרון. אביה, מייקל, הוא בעלים של מרפאה להתאמת מדרסים בארה"ב.

באותו לילה, מייקל דובדבני התקשר למאמני הקבוצה, לחברי וועדה ולכמה הורים נוספים ובמהרה הורי כל השחקניות הישראליות נתנו כתף כדי לקנות נעליים חדשות לחברות הנבחרת הקנייתית. הם ביקשו מהמאמן הקנייתי רשימה של מידות הנעליים של כל השחקניות וביקשו ממנו לשמור על המחווה בסוד במשך הלילה.

לא היה קל למצוא כל כך הרבה נעליים מיוחדות בהתראה כה קצרה. הצוות הישראלי פנה לחנות מיוחדת שהיתה פתוחה 24 שעות ביממה כדי למצוא את הנעליים ולבצע את ההזמנה במהירות. ואכן, בבוקר המחרת, הישראליות כבר קנו נעליים לכל אחת מחברות הנבחרת הקנייתית. הנבחרת הישראלית הפתיעה את חברותיהן הקנייתיות במגרש: כל אחת מהשחקניות הישראליות העניקה למתחרה הקנייתית שלה שקית המכילה זוג נעליים חדשות לחלוטין. זה היה רגע אמוציונלי, כשכל השחקניות - הקנייתיות והישראליות - התחבקו ובכו.

הקשר שהן יצרו נותר יציב. השוערת של ישראל, ליאל אסייג, אמרה, "זה מה שאזכור עוד 20 שנה: את החברות שלי. את החברות הוותיקות ואת החברות החדשות שלי".

הספורטאיות לא חיפשו פרסום, אולם נבחרת הלקרוס של קניה פרסמה וידאו בטוויטר של הרגע שבו מסרו הישראליות לשחקניות הנבחרת הקנייתית את הנעליים החדשות על המגרש ביום שאחרי המשחק. "אתמול שיחקנו נגד @Israel_Lacrosse ולא היו לנו נעליים עם זיזים נגד החלקה... אחרי שתמכנו במשחק שלהן היום, ישראל הפתיעה את כל הנבחרת עם נעליים חדשות עם זיזים נגד החלקה!" כך הודיעה נבחרת קניה.

למרות שלנבחרת הלקרוס של קניה לנשים יש רק כמה מאות עוקבים, הסרטון הפך ויראלי. תוך ימים, מאות ואלפי אנשים צפו בו.

אחרי שנעלו את הנעליים החדשות שלהן, קניה המשיכה וזכתה במשחק השני שלה באליפות, וניצחה את בלגיה 16-9. "משחק אחד בנעליים עם זיזים = ניצחון אחד!" הן צייצו בטוויטר והוסיפו, "אי אפשר לעזור לכולם, אבל כולם יכולים לעזור למישהו".

הערה זו מזכירה את דבריו של הלל מתוך פרקי אבות "ובִמְקוֹם שֶׁאֵין אֲנָשִׁים, הִשְׁתַּדֵּל לִהְיוֹת אִישׁ" (פרקי אבות ב, ה). כולנו חייבים להשאיר את חותמנו בכל מקום שאנו מוצאים את עצמנו. כפי שהדגימה נבחרת הלקרוס הישראלית לנשים, לפעמים אפילו מחווה קטנה יכולה להיות בעלת השפעה אדירה על חייהם של אחרים.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן