רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

נישואין

לשמור על הניצוץ בחיי הנישואין: המדריך לאישה

א׳ בתמוז ה׳תשע״א א׳ בתמוז ה׳תשע״א 03/07/2011 | מאת אמונה ברוורמן

הבית הפוך, העבודה מחכה, הילדים מנדנדים והאוכל נשרף – למי בכלל יש זמן לחשוב על ניצוצות?

"איך אני יכולה לשמור על הניצוץ בחיי הנישואין?" את שואלת. "הבית הפוך, שלושה ילדים מושכים לי בחצאית, הרוטב לספגטי כמעט נשרף, ואני לא יודעת איך נשלם את חשבון החשמל. למי יש בכלל זמן לחשוב על ניצוצות?"

בגישה הרווחת הזאת יש שתי טעויות בסיסיות:

  1. שזה בסדר להתעלם מהצורך בניצוצות.

  2. שדרוש זמן רב כדי ליצור אותם ולשמור עליהם.

מובן שאם יצירת ניצוצות דורשת השקעה מרובה, אז אין לנו זמן – אבל היא לא. הדבר הראשון הוא לא להתייאש, לא לשקוע בהוויה "נטולת ניצוץ", ולדעת באופן מציאותי מה יוצר אותם.

אם יש לך ילדים קטנים (למעשה, אם יש בבית ילדים בכל גיל שהוא!) ודאי לא תוכלי להגיש ארוחות גורמה מורכבות לאור הנר, אבל זה לא אומר שאת לא יכולה להכין ארוחה בכלל, ושאת לא יכולה לבשל את המאכלים האהובים על בעלך. לא תמיד זה: 'או ארוחת גורמה לאור נרות או פסטה עם קטשופ'. למרות שבישול המאכל האהוב על בעלך הוא פעולה פשוטה למדיי, הוא משדר לו, "אכפת לי ממך"; "הצרכים שלך חשובים לי".

אם הוא חשוב לך, חשוב לך גם מה שהוא עושה

גם גילוי עניין ביום העבודה של בעלך, יכול לשמור על חיוּת הנישואין  שלכם. יתכן שאת נוטה לרחף, או לדפדף בסמארטפון, בפייסבוק וכו' כשהוא מספר לך על העבודה שלו. צאי מזה. שבי זקוף, עזבי הכל. אם הוא חשוב לך, חשוב לך גם מה שהוא עושה. אני זוכרת שלפני כמה שנים ניסיתי לארגן פעילות חברתית לקבוצת נשים שכל הבעלים שלהן עבדו באותו מקום עבודה. אחת הנשים שאליה התקשרתי כדי לבקש ממנה להשתתף, נשמעה חסרת עניין במיוחד. "למה שאני אבוא? זאת העבודה של בעלי. זה לא קשור אלי", היא אמרה. הרשו לי לחלוק עליה.

אחרי יום ארוך – בבית או בחוץ – כולנו אוהבים להשתחל לבגדים הנוחים ביותר שלנו. אולם בגדי טריקו דהויים ומהוהים בלי צורה, לא מועילים לשמירה על הניצוץ. מגיע לבעלים שלנו שנשקיע בהופעה שלנו את אותה רמת תשומת לב (לפחות), כמו שאנו משקיעות לפני יציאה עם חברות לצהריים או עם זוג נוסף לארוחת ערב. בעוד שהחלפת בגדים לא תמיד אפשרית או פרקטית (במיוחד אם יש כמה ילדים שזועקים לתשומת לב ברקע), מבט מהיר במראה כדי לסדר את הבגדים ולשים טיפה אודם, דווקא כן.

מעשים קטנים מעין אלה אומרים: "אני שמחה שאתה בבית", "חיכיתי לראות אותך".

ובדיוק כמו שאנחנו נהנות לקבל מחמאות (עייני במדריך לגבר), כך גם הבעלים שלנו. הם צריכים לדעת כמה אנחנו גאות בעבודה הקשה שלהם, באחריות שלהם, בזה שהם מוצאים זמן ללמוד ולצמוח, בנאמנותם לנו ולילדים.

למרות שאין ספק שבכל מערכת זוגית יש מקום לערבים רומנטיים – ואני בהחלט לא מזלזלת בכך – אנחנו לא חייבות להמתין לרגעים נדירים אלה כדי להשקיע בטיפוח חיי הזוגיות שלנו; או לחשוב שאין דרכים מגוונות לשמור על רחישת הגחלת. כל זוג צריך למצוא את הדרך המיוחדת לו.

הדרך הזו לא אמורה לדרוש השקעה רבה. היא לא צריכה לקחת הרבה זמן. היא לא יקרה או מסובכת. היא פשוט צריכה להיות עקבית וסדירה. לא כדאי לתת לדרישות הקיום היומיומי שלנו להציף אותנו עד לנקודה שבה נשכח ליצור קשר עם הבעלים שלנו. זהו הסוד האמיתי של שמירת הניצוץ בחיי הנישואין – להפוך את מערכת היחסים שלנו עם הבעל לראשונה במעלה.

הקליקו כאן כדי לקרא את המדריך לגבר

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן