רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

נישואין

7 דרכים לשמור על אהבה עוצמתית

כ״א באייר ה׳תשע״ה כ״א באייר ה׳תשע״ה 10/05/2015 | מאת סלובי יונגרייז וולף

נישואים הם משימת חיים של בניית אהבה.

שדה התעופה, תור אינסופי לעמדת הבידוק של "אל-על". המשפחה שלי ואני היינו בדרך מישראל לארה"ב, כל אחד מאתנו סחב עגלות מטען כבדות. הצלחנו בסוף להגיע אל התור, וחיכינו שיגיע זמננו לענות על השאלות הרגילות (כן, ארזתי לבד!). לא שמנו לב לזוג שלפנינו, עד ששמענו אותם מתפרצים זה על זה בכעס.

"אני לא מאמינה! כל המזוודות נפלו מהעגלות, והכל באשמתך!" האישה זקרה אצבע מאשימה כלפי בעלה. "אתה אמרת שאני אשמע בקולך ופשוט אשים אותן אחת על השנייה. עכשיו תראה איזה בלגן. אתה תמיד עושה לי את זה. אתה חושב שאתה יודע הכי טוב, אבל אתה לא. בפעם הבאה אני לא שומעת בקולך. זהו. הספיק לי אתך."

הבעל והאישה נעצו מבטים זועמים זה בזה. ובעוד אנחנו מנסים לעזור לבני הזוג עם המטען שלהם, המונולוג שלה נמשך, בעוד הבעל מנופף יד מבטלת לכיוונה של אשתו.

אין לי מושג אם לבני הזוג האלה הייתה חופשה מקסימה בארץ, אולם אין ספק שהנסיעה שלהם הביתה נהרסה.

אף אחד לא מתחיל את הנישואים מתוך רצון להיות מגעיל זה לזה. אנחנו פשוט שוכחים איך להתנהג בעדינות. אנחנו איכשהו גולשים ומאבדים את הרגישות. לא מקפידים להשתמש בחן ובהומור. מתחילים לדבר בחוסר מחשבה. לא צריכים להתאמץ יותר מידי כדי לפגוע.

אפילו אם כשעמדנו תחת החופה האמנו שפגשנו את איש/אשת חלומותינו, מהר מאוד הבנו שאף אחד לא מושלם. לכל אדם יש חסרונות, ועלינו לעבוד יחד כדי ליצור יסודות חזקים שעליהם הקשר יוכל לעמוד.

ישנו פוטנציאל מדהים בכל נישואים. איך נוכל להוציא את הטוב ביותר מהקשר בינינו, ולהפוך את הפוטנציאל הזה למציאות החיים שלנו? אם אנחנו רואים את הנישואים שלנו בתור משימת חיים של בניית אהבה, נגיע להבנה שהנישואים דורשים טיפוח תמידי. מנהל פרויקט מוצלח יודע שכדי להגיע למטרה ולחבר נכון את כל החלקים, צריכים את הכלים, הזמן, ההשקעה והצוות המתאימים. אם אנחנו רוצים נישואים שיחזיקו מעמד, אנחנו חייבים לחשוב על תוכנית לחיזוקם.

להלן 7 צעדים לחיזוק הנישואים:

1. צרו אווירת חיבה

זוגות רבים אומרים שקרבה גופנית היא הצעד הראשון שצריכים לעשות כשהנישואים מתחילים להתפורר. חשוב לזכור שקשר גופני נשמר על ידי ביטויים וגילויים של חיבה. אסור לנו להרשות ללחץ ולתפקידים כמו עבודה וגידול ילדים, להפחית את היכולת שלנו להראות שעדיין אכפת לנו זה מזה. שליחת מסרונים חמים ומשעשעים, סיום שיחות טלפון ב'אוהב/ת אותך', והכנסת פתקים בתיק של בן זוג שנאלץ לנסוע, הם כולם דרכים נפלאות לגלות חיבה. בטאו הכרת תודה לעתים קרובות, בפרט על רגעים קטנים שאולי בדרך כלל נוטים לפסוח עליהם. היזהרו לא להתחיל לקבל את בני הזוג שלכם כדבר המובן מאליו.

2. מנת טוב לב יומית

זוגות מאושרים דואגים לעשות משהו נחמד כחלק יומיומי מחייהם. לא צריכים להשאיר את הנחמדות לאירועים מיוחדים. זה לא אומר שאנחנו צריכים לבזבז המון כסף. קחו חטיף שוקולד אהוב או קפוצ'ינו, תנו לבן הזוג שלכם לישון קצת יותר ביום החופשי, מלאו דלק במכונית כדי לחסוך זמן לבן/בת הזוג. היהדות מלמדת אותנו שככל שאנחנו נותנים יותר, ככה אנחנו אוהבים יותר, ולא כמו האמונה השגויה שככל שאנחנו מקבלים יותר, ככה אנחנו אוהבים יותר. אנחנו מחכים שהשני יתן, ושוכחים שאהבה גדלה דווקא כשאנחנו משקיעים ומקדישים את עצמנו להצלחת הקשר בינינו.

3. קבלה

הכירו בכך שלכל אדם יש מגבלות משלו. כולנו טועים. לכל אחד יש הרגל שיכול להוציא אותך מהדעת. אז מה? תפסיקו לנסות לשנות את בני הזוג שלכם. קבלו אותם כמו שהם. הפסיקו להתמקד במה שמשגע אתכם. זה רק ישגע אתכם יותר. במקום זה, עבדו על ראיית המעלות שבבני הזוג שלכם. אנחנו צריכים להתמקד בטוב, כדי שהאהבה שלנו תגדל. אולי הוא גרוע בקניית מתנות, אבל הוא נפלא בניקוי השולחן אחרי האוכל. אולי היא לא הכי מאורגנת בעולם, אבל היא מסוגלת לעמוד בלחץ. ברגע שתקבלו את בני הזוג שלכם ותתמקדו בטוב שבהם, יסודות הנישואים שלכם יתחזקו ויתייצבו.

4. הפיחו חיים ברומנטיקה

קל לנו להזניח את עצמנו עם השנים. אין יותר מדי בשביל מה להתאמץ, זו גישה נוראית! השקיעו כדי להיראות ולהרגיש מושכים. זה שייך גם לגברים. שינויים חיוביים מביאים לתגובות חיוביות. השליכו את הקפוצ'ונים הרחבים ואת חולצות הטריקו הבלויות. הקפידו לייחד זמן איכות זוגי כל שבוע. הקפידו לנתק את הניידים ואת כל שאר הטרדות. זכרו שהזמן היקר שלכם יחד לא נועד כדי לבזבז אותו בדיונים על בעיות או שיחות על הילדים. מטרתו היא להדליק שוב את הניצוץ.

5. תתקדמו!

אנחנו לא חייבים להיות תמיד הצודקים. אנחנו לא חייבים להגיד תמיד את המלה האחרונה. לא כל מה שמפריע לנו דורש נאום או 'אמרתי לך'. לפעמים אנחנו לא בוחרים במצב, אבל אנחנו יכולים לבחור מה תהיה התגובה שלנו. והתגובה הזאת יכולה לבנות או חס וחלילה להרוס. טוב יהיה אם נוכל לפעמים להפנות את מבטנו הצידה, להתעלם ממצב מאיים, ופשוט להמשיך הלאה.

6. אל תשכחו את המטרה

כשאתם כועסים או מוטרדים שאלו את עצמכם: מה המטרה שלי? האם יש בה משהו מעבר לתשלום המשכנתא, הבאת הילדים לבית הספר או יציאה לחופשה? המטרה שלי היא ליצור מקדש מעט. זאת אומרת שאני חי בבית מלא בשלום. אני שואף להרמוניה. תמיד תשאלו 'האם המעשה הזה, האם התגובה הזאת, יעזרו לי להשיג את המטרה?'

7. צרו חברות

תחת החופה אנחנו מברכים את החתן והכלה במלים: "שמח תשמח רֵעים אהובים...". פתחו את הצד החברותי בנישואים. זכרו שרֵעים אמיתיים אינם בוגדים באמון או מעליבים זה את זה. הם שומרים ומגוננים על חברותם, מפנים זמן זה לזה ולא מסכנים את ידידותם.

אולי אתם מבינים שהגיע הזמן לעשות שינוי. שוחחו עם בני הזוג שלכם, עד שתגיעו לכיוון משותף. אמרו: אנחנו צריכים לשנות את היחס שלנו זה לזה. בוא/י ננסה למצוא זמן זה לזה. בוא/י נפחית את השליליות והתסכול ונעבוד על יחס חיובי הדדי.

כולנו יכולים להתאמץ קצת יותר כדי להראות כמה אנחנו אוהבים זה את זה.

בהצלחה!

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן