רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

משפחה

6 רעיונות לפעילויות קיץ עם הילדים

כ״ז בסיון ה׳תשע״ו כ״ז בסיון ה׳תשע״ו 03/07/2016 | מאת ברברה פן

החופש הגדול יכול להיות הזדמנות נפלאה לחיזוק הקשר שלנו עם הילדים.

החופש הגדול לא חייב להיות הזמן המיועד לילדים עצבניים להתלונן "משעמם לי" כל היום, או העיתוי בו ההורים העצבניים עושים ספירה לאחור לקראת היום הראשון של הלימודים. האוירה הנינוחה יותר של החופש עם סדר יום פחות נוקשה דוקא יכולה להיות זמן יקר עבור הורים להתחבר מחדש לילדיהם, לחזק איתם את הקשר, ולשפר את מה שאי אפשר לעשות במשך שנת הלימודים. לפניכם כמה רעיונות פשוטים וזולים להפגת השיעמום וגיבוש האוירה המשפחתית:

1. שריינו זמן עבור כיף, הרגעות ובילוי. בחופש אין את הלחץ והמתח של מטלות בית הספר, ולכן הוא הזמן האידאלי בשבילנו להרגע עם הילדים. בקיץ הזה, נסו לכבות את הנייד במהלך ארוחת הערב ולהקדיש את כל הזמן והיחס שלכם לילדים. שבו ברוגע לערב של משחק משפחתי. אפשר להפיח רוח חיים לתוך משחק לוח פשוט עם קצת חטיפים, מוזיקה וכדורי דיסקו. ארגנו ארוחות משפחתיות לאור נרות ותפריטים מיוחדים.

הראו לילדים שלכם את הצד הכייפי שבכם. תתענגו על סוגי האומנות. אפשר לכסות קיר עם מפת ניילון ולקשט אותו בצבעי ידיים ככל העולה על רוחכם. קשטו כלי חרס. יום אפיה יחד. מלאו בקבוקונים בספריי צבע בייתי (שימו לב שנשטף במים!) וערכו תחרות התזות בחצר.

2. לימדו משהו חדש יחד. השכלה וחינוך לא עוצרים בשער בית הספר; הם מתחילים בבית. חיבור על ידי לימוד משותף יכול להוביל לקשר עמוק יותר והערכה אחד כלפי השני.

לכו לשיעורים ותרוויחו רעיונות חדשים. השתתפו בשיעורי יוגה, קראטה, או חוג להכנת תכשיטים. תוכלו גם ללמוד נגינה בכלי חדש יחד עם הילד! למדו את הילד שחיה או כדורסל. אולי ילדכם יוכל ללמד אותך משהו חדש? אולי טריק חדש איך לרכב על אופניים בלי ידיים או התמצאות ברחבי הרשתות החברתיות?

3. צאו לטבע ביחד. הטבע יוצר תחושת שלווה ורוגע ויש ביכולתו, באופן מיוחד, לקרב בין אנשים. צאו למסלולי הליכה, טיול בחורשה או הביטו בציפורים נודדות. את אותה התוצאה ניתן להשיג גם על ידי ישיבה לפיקניק בפארק או אפילו בחצר הבית. צאו לקטיף דובדבנים. הבטה בכוכבים דרך טלסקופ בלילה בהיר יכולה להיות מרגשת במיוחד. זהו הזמן להשקיע בגינה ולשתול יחד פרחים וירקות.

4. מסע שורשים. ילדים אוהבים להכיר בנסיבות שהופכות את המשפחה למיוחדת. ספרו להם סיפורי ילדות בשעת הארוחה. שבו יחד והסתכלו בתמונות ישנות של המשפחה. אפשר גם לבנות עץ משפחתי עם כמה דורות אחורה. הילד ודאי ישמח למצוא תמונות ישנות של עצמו וליצור ספר תיעוד של חייו האישיים.

5. התנדבות יחד. בקרו בבית אבות השכונתי או בבית החולים לילדים. אפשר לשלב שעת אפיה של עוגות ועוגיות ולתרום אותם לארגוני חסד. גייסו כסף למטרות צדקה על ידי כל פעילות שתוכלו לחשוב עליה, החל ממכירת לימונדה לחברים ברחוב ועד ארגון מסע אופניים.

6. אין כמו זכרונות. תעדו את הזמנים הכייפים של החופש. הילדים יהנו לתעד את הזמנים הטובים של החופש, דבר שייצור להם זכרונות נעימים לאורך שנים רבות. כתבו "יומן החופשה": מה עשיתם בכל יום והקריאו אותו אחד לשני. לא לשכוח לצלם המון תמונות – תוכלו להכין מהם מצגת!

ביכולתנו להפוך את חופשת הקיץ לתקופה שלא תשכח, לתקופה של חיזוק הקשר בינינו לבין ילדינו בצורה שמעולם לא האמנו שאפשרית.

בברכת קיץ בריא והמון בונדינג!

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן