רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

צמיחה אישית

מציאות רבודה או מציאות רדודה?

י״ט בתמוז ה׳תשע״ו י״ט בתמוז ה׳תשע״ו 25/07/2016 | מאת ירמיהו ראק

הקשר בין היהדות והשיגעון החדש שסוחף את העולם.

 

כולנו נחשפנו לזה במידה כזו או אחרת. "פוקימון גו", המשחק החדש שמשגע את העולם. פוקימונים וירטואליים שאפשר לראות רק דרך מסך הסמארטפון מסתתרים בכל פינה. הידד, צאו לאסוף!

תארו לכם שהיו יוצרים אפליקציה שמראה דברים שאי אפשר לראות באופן רגיל; אלא שלא כמו הפוקימונים, הם יהיו דברים אמיתיים. לדוגמא, גלי רדיו, קרינת UV, או אולי לראות את תוכן השיחות הסלולריות מרחפות מעל ראשנו. כמה מדהים זה היה, לא להביא את הדמיון לעולם הממשי, אלא לראות את המציאות בצורה שלמה יותר, מלאה יותר.

האמת היא שהמציאות שלנו מאוד מורכבת. יש דברים שאפשר לראות,  יש דברים שאפשר רק לשמוע, וישנם כאלה שהחושים שלנו אינם מסוגלים לתפוס ואנו נעזרים במכשירים ללמוד על קיומם.

המציאות שלנו היא באמת "מציאות רבודה".

היהדות מלמדת שיש רובד נוסף, רובד עמוק יותר – ישנה מציאות רוחנית!

למרות שבחושים או במכשירי המדידה רובד זה אינו נקלט, הוא כן מורגש לבני האדם.

כל אדם שעשה מעשה טוב, דבר שאף אחד לא יודע, מרגיש תחושה של הנאה. הנאה זו היא לא הנאה פיזית, הגוף לא שואב כל סיפוק ממעשה כזה. הנאה זו היא הנאה רוחנית.

גם לאדם עצמו יש רובד נוסף עמוק יותר, אדם איננו רק גוף, הוא גם ובעיקר- נשמה.

כמו שהגוף נהנה הנאות גשמיות, נהנית הנשמה הנאות רוחניות.

אם רק ניתן את הלב למציאות שלנו, למציאות השלמה והכוללת. נחוש ברבדים העמוקים והגבוהים יותר של המציאות וכמובן נשמור על איכות הסביבה בכל הרבדים. הרי שהחיים שלנו ישתדרגו לאין ערוך. נחיה חיים מלאים ועשירים יותר!

צאו לאסוף!

צאו לאסוף פוקימונים.

לא, לא אלו הוירטואליים, צאו לאסוף את ה"פוקימונים" האמיתיים. הביטו לרבדים הנסתרים של המציאות הרבודה שלנו, יש לנו אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. כל מעשה טוב, כל חיוך, כל הימנעות ממעשה פסול -יש לנו עוד "פוקימון" בחשבון.

במקום שהמציאות שלנו תהיה "מציאות רדודה"- היא יכולה להיות באמת "מציאות רבודה"!

בהצלחה.

 

 

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן