רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

נישואין

כיצד השפיעו גירושי הוריי על נישואיי

א׳ באלול ה׳תשע״ז א׳ באלול ה׳תשע״ז 23/08/2017 | מאת שרה דבי גוטפרוינד

אירועי הילדות הקשים שהיו לי הופכים את נישואיי לחזקים יותר.

הייתי בת שמונה כשהוריי התגרשו. היום בו הוריי סיפרו לנו שהם נפרדים היה היום בו הקיץ הקץ על תמימותה של ילדותי. העולם חדל להיות המקום הבטוח והצפוי שהוא היה יום קודם לכן. ביתנו חדל להיות שלם: הקירות שחשבתי שיהיו תמיד חזקים התגלו כרעועים ולא אמינים. בגיל צעיר מאוד היה עליי ללמוד כיצד לחלק את הזמן ואת הנאמנות שלי. היה עלי להיות התלמידה המושלמת והספורטאית המצטיינת ביותר כדי לפצות על השברים וחוסר השלמות במשפחה שלי.

בקולג', אחת מחברותי שגם הוריה התגרשו אמרה לי שהיא לא תתחתן לעולם. מגירושי הוריה היא למדה כי נישואין הם דבר כואב ולא מתפקד, שאינו שווה את שברון הלב שהוא מביא עמו.

אמרתי לה, "אני אבנה נישואין אוהבים דווקא בגלל שהוריי התגרשו". היא צחקה ואמרה, "אין דבר כזה נישואין אוהבים, אז שיהיה לך בהצלחה".

הבנתי את המרירות שלה. חלק ממני תהה אם היא צודקת. ולמרות שהיה בי דחף ליצור את הבית הבטוח והחמים אליו כמהתי נואשות כילדה, דאגתי שמא לא אדע כיצד לעשות זאת.

כשפגשתי את בעלי, באמת לא ידעתי מה כרוך בנישואין ולכן זה היה קשה. היה עליי ללמוד הכל מאפס וליצור זאת בעצמי. אולם ככל שביתנו ונישואינו צמחו והתפתחו, הבנתי שלמעשה אני בונה חיבור עמוק יותר לבן הזוג שלי, דווקא בגלל גירושי הוריי.

למרות שקיבלתי מחינוך ילדותי שהקריירה עומדת במקום הראשון בסדר העדיפויות, בחרתי לשים את הנישואין שלי ואת משפחתי בראש סדר העדיפויות שלי. עזבתי את לימודי הרפואה לטובת תואר שני בפסיכולוגיה, כדי שאוכל להשקיע יותר זמן בנישואיי ובילדיי. לא ראיתי זאת כהקרבה שעשיתי למען משפחתי - הייתה זו השקעה שהשקעתי למען עצמי, כיוון שיצירת בית אוהב וחם הייתה תמיד החלום שלי.

אחת המתנות הגדולות ביותר שנובעות מבית הרוס היא חוסן נפשי.

הורי נפרדו ללא אזהרה מוקדמת. הם לא רבו הרבה, כך שלא יכולתי לצפות מראש את הגירושין. במהלך השנים הראשונות של נישואיי, הייתי סופר-דרוכה לכל אי-הסכמה בינינו. חשבתי שכל ויכוח הוא מסוכן, משהו שיכול להפוך לכדור שלג הרסני.

למרות שהנישואין שלנו הם כעת מספיק בטוחים ואני יודעת שהם יכולים לשרוד חילוקי דעות בינינו, הפחד שלי בתחילת הנישואין עזר למנוע מוויכוחים רבים להידרדר ללא שליטה. החלטתי שאני מעדיפה להיות נשואה באושר מאשר צודקת ובודדה. כך שלא אפשרנו לנושאים רבים לגרום לריחוק בינינו.

בחרתי ללדת יותר ילדים. אחת הסיבות לכך היא שכילדה רציתי שתהיה לי משפחה גדולה ומאושרת. הבדידות שחשתי כשגדלתי הניעה אותי ליצור חיים שונים עבור ילדיי, וייתכן שביתנו הרועש והחמים קיים בגלל הבית השקט והריק שנותר בעקבות גירושי הוריי.

הבנתי שנישואין בריאים דורשים תקשורת טובה, אז הפכתי לפסיכולוגית, כדי שאוכל לחקור את נושא התקשורת וללמוד כיצד להקשיב לאחרים ולהבין אותם.

אחת המתנות הגדולות ביותר שנובעות מבית הרוס היא חוסן נפשי. ישנם ילדים שאינם מחלימים מטראומות מוקדמות, אולם אלה שמחלימים הם הרבה יותר חזקים וחסינים מילדים שיש להם ילדות קלה יחסית. חוסן נפשי זה העניק לי את היכולת להתאושש בקלות מהקשיים והלחצים הבלתי נמנעים בהם נתקלים כל הזוגות הנשואים, ולא לקחת דברים אישית כשהחיים לא עמדו בציפיות שלי.

אז חלק גדול ממי שאני ומהחיים שבחרתי נובע מהאתגר שהעמידו בפניי גירושי הוריי. חברתי מהקולג' טעתה. נישואין אוהבים בהחלט קיימים, אולם הם לא יחזיקו מעמד אם לא נשקיע בהם ונבחר באהבה.

לפעמים, הילדות הקשה ביותר מניעה אותנו לבחור בחירה מכרעת ונותנת לנו את הכוחות להתגבר על המכשולים שבדרך.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן