רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

צמיחה אישית

לקחת אחריות

כ״ז בסיון ה׳תשע״ח כ״ז בסיון ה׳תשע״ח 10/06/2018 | מאת גל בעל הנס

הא-ל ברא מערכת רוחנית וגשמית עם מטרה מאוד ספציפית וחוקיות מסוימת. משם ואילך, האחריות כולה שלנו.

על פרשת השבוע (קרח), נכתב בספר הזוהר "אם אדם הולך בעולם הזה ועושה מעשים וחוטא לפני אדונו, המעשה ההוא תלוי עליו לשלם לו דין. זה שכתוב, כי פועל אדם ישלם לו, המעשה ההוא שעשה, ישלם לו."...

על פי הקבלה, אין לנו שום תפיסה בבורא, אין לנו שום אפשרות להגדיר משהו אינסופי. לא ניתן להגיד עליו כלום ובטח שלא להצמיד לו תכונות אנוש. הוא לא כועס, לא מתעצבן, לא מעניש באופן שבו אנו רגילים לחשוב על ענישה ולא נהנה מהמעשים שלנו. הוא ברא מערכת רוחנית וגשמית עם מטרה מאוד ספציפית וחוקיות מסוימת. משם ואילך, האחריות היא כולה שלנו. אנחנו צריכים להכיר את מערכת החוקים הזו כדי לחיות טוב יותר. זה ממש כמו החשמל בשקע, ניתן לנצלו להטעין את הסלולרי וניתן חלילה להתחשמל ממנו. הכל תלוי בשימוש שלנו. החשמל אינו מעניש אותנו. ממש כמו שכוח המשיכה לא מעניש אותנו אם אנו בוחרים לקפוץ מבניין.

מחבר הספר "עקרונות ההצלחה", ג'ק קנפילד, לאחר מחקר של אנשים עשירים מאוד כותב שהעיקרון הראשון להצלחה בחיים הוא לקחת אחריות על החיים שלך. להפסיק להיות קורבן. זה אחד הפרמטרים החשובים להצלחה. כי רק כאשר אתה לוקח אחריות, אתה פועל לשנות, במקום להיות קורבן לנסיבות.

זקשה לנו לקבל את זה, כי הרבה יותר קל להאשים את הסביבה, את הממשלה, את הכלכלה, את המדינה, את ההורים, את בן הזוג ועוד. אבל באה היהדות ואומרת: זה הכל אתה. אתה רוצה לבחון למה קיבלת מחלה, בוא תבדוק את אורח החיים שלך. אתה רוצה לדעת למה התנהגו אלייך בצורה מסוימת, בואי תבדקי מה את עשית קודם לאותו אדם או ,לבני אדם אחרים. אם אתה רוצה להבין למה אינך מסתדר בכל מיני תחומים, אולי תבדוק אילו אנרגיות שליליות אתה מוציא אל העולם ומשפיע על הסובבים אותך.

גם במקרים שאנחנו לא רואים את הקשר הברור, אנחנו צריכים לחפש מה השיעור שיש בסיטואציה הזו. צריכים תמיד לזכור שגם אם אנו לא רואים את זה, עדיין המטרה היא לטובה, ממש כמו אב שמחנך את בנו. צריכים תמיד לחפש את השיעור בשבילנו.

גם אם לא ממש מאמינים בזה, אם רק ניישם רעיון זה בחיינו, מובטחים לנו חיים של שיפור תמידי, תחושת שליטה וביטחון, אושר, שלווה ויחסים הרבה יותר טובים עם הסובבים אותנו.

עוד בנושא צמיחה אישית

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן